DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Kościół w Niemczech: Błogosławienie homozwiązków i rozwodników jest powszechne

Kościół w Niemczech: Błogosławienie homozwiązków i rozwodników jest powszechne
Fot. PCh24.pl

W Kościele katolickim w Niemczech udzielanie błogosławieństw parom homoseksualnym oraz rozwodnikom w nowych związkach stało się już niemal normą. Opisują to autorzy najnowszej książki, którzy wzywają do oficjalnego uznania w Kościele innych związków niż tylko małżeńskie.

 

Za Odrą od dawna dyskutuje się o uznaniu za moralnie dopuszczalne życia w związkach pozamałżeńskich. W latach 70. taki postulat padł na słynnym Synodzie Würzburskim, później podjęty został między innymi w latach 90. przy opracowywaniu niemieckiego katechizmu przez progresywnych hierarchów, w tym późniejszego kardynała Waltera Kaspera. Wówczas rozmawiano jedynie o rozwodnikach w nowych związkach. Z biegiem lat doszły do tego jeszcze pary żyjące bez ślubu z wyboru - oraz pary homoseksualne.

 

Dziś w Kościele w Niemczech coraz częściej normą jest organizowanie specjalnych nabożeństw z błogosławieniem wszelkich pozamałżeńskich par. To godne pożałowania zjawisko zostało teraz opisane w książce, która postuluje oficjalne odejście od uznawania małżeństwa za jedyną dopuszczalną dla katolików formę związku.

 

- Temat błogosławieństw dla par jest bardzo żywy już od dawna. Nadszedł czas, byśmy stali się aktywni i poszli dalej. Nie jest już dobrze ograniczać partnerstwo tylko do sakramentalnego małżeństwa - mówi Lucia Lang-Rachor, współautorka książki. Jak tłumaczy, w obszarze Kościoła niemieckojęzycznego ukazało się już wiele publikacji, które od strony teologicznej i duszpasterskiej postulują

 

błogosławienie wszelkiego rodzaju związków. Ona oraz jej kolega, współautor David Walbelder, postanowili sprawdzić, jak już jest - i to opisać. Jak dodaje Lang-Rachor, w wielu niemieckich parafiach takich błogosławieństw udziela się już dziś bez cienia zażenowania, w innych zjawisko występuje nadal raczej w ukryciu.

 

Co najgorsze, książka ukazała się... ze wstępem biskupa. Do pozycji opisującej dramatyczny upadek wiary katolickiej w pozytywnym świetle postanowił napisać słowo wstępne biskup pomocniczy Essen, Ludger Schepers. W Essen ordynariuszem jest bp Franz-Josef Overbeck, zagorzały modernista, jeden z głównych promotorów Synodu Amazońskiego jako momentu rewolucyjnego w Kościele powszechnym.

 

Problem błogosławienia bezbożnych związków jest tylko jednym z elementów głębokiego kryzysu wiary w krajach zachodnich. Zamiast dostosowywać własne życie do wymogów Ewangelii powszechne stało się naginanie nauczania Kościoła tak, by pasowało do grzechu. Jest zatrważające, że w takich krajach, jak Niemcy, nie natrafia to na niemal żaden opór wśród hierarchii. Podobny problem dotyczy, niestety, także innych krajów europejskich oraz wielu diecezji w Stanach Zjednoczonych czy Ameryce Łacińskiej.

 

Źródła: PCh24.pl, Katholisch.de

 

Pach


DATA: 2021-01-08 12:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak kończy posoborowie.
9 dni temu / Linkc
 
jeżeli ktoś błogosławi grzech sodomii to na pewno nie jest to Ksiądz Katolicki choćby i w sutannę i koloratkę się przebrał. Nie można świadomie promować grzechu. Niestety niemiec już od dawna stosuje logikę "kalego" jak niemcowi ukraść krowę to wrzask na cały świat, a jak niemiec ukraść krowę komuś to dobry niemiec, widać krowa była czysta aryjska.
10 dni temu / Kpt. Żbik
 
Czyli biskupi błogosławią grzech. @Grzegorz Katolicki pogrzeb i pochówek na cmentarzu nie są potrzebne do osiągnięcia zbawienia, ani go nawet nie gwarantują. Ale dobrze piszesz jak to księżą przewodniczą pogrzebom, gdzie co do życia z wiarą tej osoby istnieją bardzo poważne wątpliwości. Niech przykładem będzie pogrzeb w Ełku odprawiony przez biskupa kolesiowi, który przed śmiercią ubliżał drugiemu człowiekowi i go okradł.
10 dni temu / trooper
 
Schizma staje się faktem. Niemiecka Sodoma i Gomora...
10 dni temu / Gość
 
Idąc tokiem postępowania tego schizmatycznego "kościółka" ,któremu się wydaje ,że jest Alfą i Omegą a tak na prawdę jest uosobieniem działania diabła należy się spodziewać nabożeństw akceptacji dla bandytów, złodziei , morderców ,gwałcicieli i bluźnierców. Choć to ostatnie w "kopściółku" niemieckim jest już powszechne.
10 dni temu / Zaskóra
 
Zaś Niemcy... Boże, co jest nie tak z tym krajem...?!
11 dni temu / SOLO_DIOS_BASTA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.