DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Kościół w Chinach pod większą kontrolą władz. Jest nakaz śpiewania hymnu podczas Mszy

Kościół w Chinach pod większą kontrolą władz. Jest nakaz śpiewania hymnu podczas Mszy
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

W chińskiej prowincji Henan wprowadzono zwiększoną kontrolę władz nad Kościołem. Księża będą zobowiązani do przekazywania władzom informacji o finansach wiernych. Oprócz tego, chińskim katolikom nakazano m.in. śpiewanie hymnu państwowego podczas Mszy św. i nabożeństw, a także wywieszanie w kościołach chińskich flag.

 

Agencja informacyjny AsiaNews podaje, że władze zaostrzyły przepisy dla wiernych Kościoła katolickiego. Nowe regulacje wprowadzają jeszcze większą kontrolę nad katolikami, których wedle szacunków, w samej prowincji Henan, mieszka około jednego miliona. Według informacji AsiaNews oraz agencji Eglises D’Asie, Kościół został zobowiązany do gromadzenia i przekazywania władzom informacji o stanie finansów wiernych. Zdaniem jednego z księży, ma to doprowadzić do odebrania wiernym rządowych dotacji.

 

„To całkowicie nieodpowiedzialne. Ten manewr skrywa intencję odebrania osobom o niskich dochodach, praktykującym katolicyzm dostępu do rządowych dotacji” – powiedział kapłan, który prosił o anonimowość.

 

Wprowadzenie kontroli finansowej to nie jedyne niebezpieczne novum na terenie prowinicji Henan. Nowe regulacje zmuszają także Kościół do kontrolowania liczby niepełnoletnich wiernych. Jest to związane z zakazem praktykowania i uczęszczania do kościołów osobom poniżej 18 roku życia. Teraz każdy przypadek pojawienia się na nabożeństwie osoby niepełnoletniej, będzie musiał być zgłoszony w odpowiednim urzędzie. Jak widać dyscyplinowania wiernych ze strony komunistycznych władz nie ma końca.

 

Co więcej, już wkrótce wierni podczas Mszy świętych oraz nabożeństw będą musieli także śpiewać hymn państwowy. Księża pracujący w kościołach będą również zobowiązani do wywieszenia we wszystkich miejscach kultu chińskich flag.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

WMa

 


DATA: 2018-07-12 18:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgoda, z punktu widzenia ludzi o ograniczonych horyzontach to są abstrakcje. Jednak z punktu widzenia ludzi potrafiących rozumowo ogarniać świat, to nie są abstrakcje. No ale mniejsza o to, przecież już udowodniłeś że tego nie jesteś w stanie pojąć. Kłamiesz że chcemy zniszczyć Chiny, gdyż Kościół Katolicki nie proponuje niczego co by prowadziło do zniszczenia Chin. Wręcz przeciwnie, naszym celem jest by w przyszłości Chińczycy osiągnęli szczęście wieczne. To twój ukochany komunizm od lat niszczy Chiny. A jak katolicy są prześladowani, wielokrotnie opisywano na tym portalu.
8 miesięcy temu / do ollek
 
Piszesz o abstrakcjach. To,że chcecie zniszczyć Chiny i narzucić im swoje poglądy krzycząc o prześladowaniach nic nie da. Swoją drogą, w jaki sposób katolicy są prześladowani w Chinach? Bo samo mówienie o tym, bez jakichkolwiek dokumentów, udokumentowanych faktów to za mało.
8 miesięcy temu / ollek
 
Owszem, Kościół w części "ziemskiej" jest gościem na terytorium Chin. Lecz Kościół w związku z częścią nadprzyrodzoną jest namiestnikiem Pana Boga na ziemi, i w tej części jest nadrzędny wobec Chin, gdyż to Chiny są gościem na terytorium całej Ziemi, stworzonej przez Pana Boga. Kościół nie może dostosować się do prawa chińskiego w części tego prawa która jest sprzeczna z prawem nadrzędnym - Prawem Bożym. Oczywiście że według zbrodniczego prawa twoi towarzysze mogą próbować likwidować Kościół, wszak już to próbowaliście i próbujecie robić w wielu innych zbrodniczych komunistycznych krajach, nie tylko w Chinach. Podobnie jak w podanym przeze mnie przykładzie, podwładny może zabić przełożonego i zasiąść przy jego biurku, jednak w przyszłości przekona się że jest przełożonym tylko w urojeniu własnym i swoich towarzyszy-współzbrodniarzy. I tak samo będzie z waszym zbrodniczym "prawem" - kiedyś zorientujecie się że żyliście na tym świecie w urojeniach :)
8 miesięcy temu / do ollek
 
@do ollek Chodzi o tą konkretną sytuację. Kościół jest niejako gościem na terytorium Chin i ma się dostosować do prawa chińskiego. Inaczej mają prawo go zlikwidować całkowicie, ponieważ nie stosuje się do prawa państwowego, które jest nadrzędne.
8 miesięcy temu / ollek
 
Zasada wzajemności, powiadasz. Czyli jak przełożony może rządzić podwładnym, to podwładny może rządzić przełożonym. Dzięki za kolejną porcję ubawu :)
8 miesięcy temu / do ollek
 
Jak kogoś to oburza to niech bojkotuje produkty z chin.
8 miesięcy temu / xxxx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.