DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Kościół sprzedano, wiernych wyrzucono! Skandaliczna akcja francuskiej policji w czasie Mszy

Kościół sprzedano, wiernych wyrzucono! Skandaliczna akcja francuskiej policji w czasie Mszy
Źródło: Twitter

Francja jeszcze dobrze nie otrząsnęła się z brutalnego morderstwa katolickiego kapłana do jakiego doszło w czasie Mszy św., a już jest świadkiem dantejskich scen w kościele. Tym razem, w czasie sprawowania liturgii, wiernych z kościoła siłą wyrzuciła policja. Świątynia została bowiem sprzedana i będzie zburzona.

 

Kościół św. Rity znajdujący się w XV dzielnicy Paryża został sprzedany rok temu deweloperowi. Świątynia ma być zburzona, a na placu ma powstać apartamentowiec i parkingi.

 

Parafianie nie chcą pogodzić się z takim obrotem sprawy i postanowili bronić kościoła. Dziś rano, w czasie Mszy św., wkroczyła policja i zaczęła brutalnie „opróżniać” kościół. Podstawą do działań policji był fakt, że kościół oficjalnie od roku jest zamknięty i jest prywatną własnością. Przez niemal rok odbywały się w nim nabożeństwa. Tym razem zdecydowano o całkowitej ewakuacji.


Media zauważają, że brutalna akcja policji odbyła się dwa tygodnie po morderstwie księdza przez islamistów w czasie Mszy św. Wtedy to dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Tym razem – na szczęście – ofiar nie było, niemniej do akcji wkroczyły oddziały prewencji, które po kolei wywlekały wiernych siłą ze świątyni.

 

Na opublikowanych w internecie zdjęciach widać m.in. jak na ziemię powalony jest nawet kapłan odprawiający Mszę św.


Wyrzucenie ludzi z kościoła, podczas odprawiania  Mszy Świętej i zamiar jego rozbiórki, spotkały się z krytyką opozycyjnych polityków. Kilku z nich czynnie próbowało się przeciwstawić akcji policji. Mer XV dzielnicy Paryża, Philippe Goujon (Republikanie) oświadczył, że po tym co się stało „cała wspólnota chrześcijańska jest w żałobie”. Usunięcie siłą wiernych porównał do zamachu jaki miał miejsce w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie islamiści wtargnęli podczas Mszy świętej i zabili odprawiającego ją, ks.Jacquesa Hamela.

 

- Przeprowadzenie ewakuacji wiernych w czasie Mszy świętej jest aktem niegodny, dokonanym w samym środku lata, wykorzystującym  nieobecność dużej części parafian i szok wiernych po zamachu terrorystycznym w Saint-Etienne-du-Rouvray - deklarował deputowany (LR), Frédéric Lefebvre.


Szefowa Frontu Marine Le Pen zapytała na swym Twitterze: „A może ktoś zechciałby zbudować parkingi na miejscu salafickich meczetów zamiast burzyć nasze kościoły?”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MA, FLC


DATA: 2016-08-04 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I słusznie skoro sprzedany, to sprzedany
2 miesiące temu / Piszpan
 
Wystarczyło nie sprzedawać kościoła! Świątynia nie została zajęta siłą, wywłaszczona ani znacjonalizowana, tylko sprzedana!Jeżeli KK sprzedał świątynię to do kogo wierni mają pretensje. Teraz to prywatna własność! Jeżeli wiernych nie zostało dość żeby utrzymywać własne świątynie, to co? Ateiści mają dawać? Z budżetu?
2 miesiące temu / Dulcyn
 
jeśli salafickie meczety zostaną sprzedane-to czemu nie???a kto niby sprzedal ten kosciol jak nie kuria?sam się wystawil na allegro???
2 miesiące temu / werax
 
No i? Skoro budynek był jego to co w nim robili ludzie
2 miesiące temu / BogaNieMa
 
Tak powinno być w każdym kraju.
2 miesiące temu / Antypis
 
Prawo jest prawem.
2 miesiące temu / obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.