DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Kościół sprzedano, wiernych wyrzucono! Skandaliczna akcja francuskiej policji w czasie Mszy

Kościół sprzedano, wiernych wyrzucono! Skandaliczna akcja francuskiej policji w czasie Mszy
Źródło: Twitter

Francja jeszcze dobrze nie otrząsnęła się z brutalnego morderstwa katolickiego kapłana do jakiego doszło w czasie Mszy św., a już jest świadkiem dantejskich scen w kościele. Tym razem, w czasie sprawowania liturgii, wiernych z kościoła siłą wyrzuciła policja. Świątynia została bowiem sprzedana i będzie zburzona.

 

Kościół św. Rity znajdujący się w XV dzielnicy Paryża został sprzedany rok temu deweloperowi. Świątynia ma być zburzona, a na placu ma powstać apartamentowiec i parkingi.

 

Parafianie nie chcą pogodzić się z takim obrotem sprawy i postanowili bronić kościoła. Dziś rano, w czasie Mszy św., wkroczyła policja i zaczęła brutalnie „opróżniać” kościół. Podstawą do działań policji był fakt, że kościół oficjalnie od roku jest zamknięty i jest prywatną własnością. Przez niemal rok odbywały się w nim nabożeństwa. Tym razem zdecydowano o całkowitej ewakuacji.


Media zauważają, że brutalna akcja policji odbyła się dwa tygodnie po morderstwie księdza przez islamistów w czasie Mszy św. Wtedy to dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Tym razem – na szczęście – ofiar nie było, niemniej do akcji wkroczyły oddziały prewencji, które po kolei wywlekały wiernych siłą ze świątyni.

 

Na opublikowanych w internecie zdjęciach widać m.in. jak na ziemię powalony jest nawet kapłan odprawiający Mszę św.


Wyrzucenie ludzi z kościoła, podczas odprawiania  Mszy Świętej i zamiar jego rozbiórki, spotkały się z krytyką opozycyjnych polityków. Kilku z nich czynnie próbowało się przeciwstawić akcji policji. Mer XV dzielnicy Paryża, Philippe Goujon (Republikanie) oświadczył, że po tym co się stało „cała wspólnota chrześcijańska jest w żałobie”. Usunięcie siłą wiernych porównał do zamachu jaki miał miejsce w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie islamiści wtargnęli podczas Mszy świętej i zabili odprawiającego ją, ks.Jacquesa Hamela.

 

- Przeprowadzenie ewakuacji wiernych w czasie Mszy świętej jest aktem niegodny, dokonanym w samym środku lata, wykorzystującym  nieobecność dużej części parafian i szok wiernych po zamachu terrorystycznym w Saint-Etienne-du-Rouvray - deklarował deputowany (LR), Frédéric Lefebvre.


Szefowa Frontu Marine Le Pen zapytała na swym Twitterze: „A może ktoś zechciałby zbudować parkingi na miejscu salafickich meczetów zamiast burzyć nasze kościoły?”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MA, FLC


DATA: 2016-08-04 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oj nadchodzi koniec dziejów, trzeba się modlić za duszę czyśccowe
2 miesiące temu / Arek
 
To racja
2 miesiące temu / Grazyna
 
Francja traci wiare, Mo dlatego Notre Dame splonela?
3 miesiące temu / Danusia
 
Masoneria francuska robi swoje. Wyrwać korzenie chrześcijanskie a w zamian ? Muzułmanie. Krzyż nie moze istnieć. Przestrzeni publicznej, publiczne modly muzulmanów, bez zadnych oporów.
3 miesiące temu / Jarek
 
Degeneraci francuscy, zgnilizna i brak człowieczeństwa.
3 miesiące temu / wqf
 
Gdzie jesteś U.E. ?.Gdzie jesteś Francjo ?.
3 miesiące temu / SMKG
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.