Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Kościół po Franciszku. Kim będzie nowy papież? Rozmowa z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Jakie zadania będą czekać na następcę papieża Franciszka? Kto może zasiąść na Tronie Piotrowym po obecnym Ojcu Świętym? Na te i wiele innych pytań odpowiada w rozmowie z Pawłem Chmielewskim ks. prof. Robert Skrzypczak.


DATA: 2020-07-21 12:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Przykro słuchać tej rozmowy. Jakbym słuchała dyskusji na temat jakiejś organizacji społecznej, firmy lub partii politycznej z zachowaniem "politycznej poprawności". Problemy finansowe, organizacyjne, personalne oraz strategia rozwoju - to jest chleb powszedni TEGO ŚWIATA. Zwykłym ludziom pozostaje już tylko modlitwa.
1 miesiąc temu / Ola
 
Tzw. przepowiednia Malachiasza jest interpretowana na różne sposoby, wg jednego z nich papież Franciszek jest ostatnim w dziejach papieżem. Owszem, w 1988 r. w NRF ukazała się książka niejakiego Roberta Ernsta sugerująca, że owym ostatnim papieżem miał być ówczesny czyli Jan Paweł II.
1 miesiąc temu / K.J.Turzyński
 
Do Iskierka - tak jest w rzeczywistości - ale nie wolno nam się martwić tylko modlić i ufać....i chodzić na Msze Trydenckie
1 miesiąc temu / Robert
 
Mamy prawdziwą KATASTROFĘ/ upadek modernistycznych, fałszywych WIZJI posoborowych papieży, którzy OTWIERAJĄC się na ŚWIAT i jego POTRZEBY pod hasłem INFANTYLNYCH HASEŁ dali się ZWIĘŚĆ księciu świata. Prawa Człowieka nabrały większej wagi niż PRAWA BOŻE. Ks. Skrzypczak jak wielu innych neoprezbiterów przesiąknięty jest światowym postrzeganiem kościoła czego potwierdzeniem jest język, którym się komunikuje z rozmówcami. Np. słowo OFEROWAĆ użyte w zdaniu:Kościół katolicki przestał OFEROWAĆ taką wyrazistość to jest problem. No tak zapewniano nas o SUPER OFERCIE Aggiornamento i jego PRODUKTACH a tu proszę mechanizm NIE DZIAŁA a nawet NASTAPIŁ "WYBUCH", pożar prowadzący do SAMOZNISZCZENIA jak określił to B.XVI. Dziś słowa Ks. Skrzypczaka o POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI przez młodych ludzi brzmią TRAGIKOMICZNIE i JEDYNIE POTWIERDZAJĄ, że OFERTY Nowego Ewoluującego Kościoła Chrześcijan są NIC NIE WARTE o czym STARZY Katolicy wiedzą i czym się MARTWIĄ.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Kto będzie? To pytanie ma sens jeśli będzie to papież, który przywróci prawdziwe nauczanie KK i odkręci to wszystko co nabroił Franciszek. Bo jeśli ma to być kontynuacja to nie daj Boże!
1 miesiąc temu / DNA
 
koniec czasów, słusznie ks prof zwrócił na to uwagę i rzeczywiście on nastąpił, znaki tego to np przerwanie hermeneutyki ciągłości, wystarczy spojrzeć na obecne encykliki, np firmowanie 5 lecia własnej encykliki "Laudato si" jest to odmienny kierunek np z encykliką "rerum novarum" Leona XIII, gdzie papież Pius XI, i dalej Jan Paweł II podejmowali kontynuacje tej nauki, a tutaj mamy jakby "Laudato si" kontynuacją zajmował się sam autor, trochę to dziwne i niebezpieczne, świadczy to o jakimś problemie nauczania, zresztą wiemy, że marksizm się przelał do wnętrza Kościoła, więc..... Przytyk ks prof dotyczący wskrzeszenia, odbiłbym, że nie na tym trzeba się skupiać, ale na umocnieniu, w wierze, prawdzie, miłości itd..
1 miesiąc temu / axe
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 149 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.