DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Prawo powinno zabraniać przynależność do sekty masońskiej. masoni wyrządzają krzywdę krajom, gdzie działają, większa niż jak ktoś buchnie batonik.
3 miesiące temu / Petrow
 
Tyleż informacji na nasz temat w świętych dokumentach!
ponad 2 lata temu / a.:.a
 
@Marek - Panie Marku, to proszę o cytat z familiaris consortio w którym by Jan Paweł II wzywał rozwodników w kolejnych związkach do rozstania się i powrotu do małżeństwa?
ponad 2 lata temu / tradycja
 
@tradycja Pani tradycjo, czy nie słyszała Pani, że zapłatą za grzech jest śmierć? (Dlatego Kościół uczy o grzechach śmiertelnych.) A nie słyszała Pani, że w grzechu Adama cała ludzkość zgrzeszyła i zasłużyła na wieczne potępienie? Czy nie wie Pani, że swoimi grzechami ukrzyżowaliśmy Syna Bożego? Skoro On, Sprawiedliwy Król, ułaskawił jawnogrzesznicę, czekającą na egzekucję wg prawa, a swą władzę sądzenia przekazał Apostołom, dlaczego Panią gorszy, że Kościół, korzystając z otrzymanej władzy niekiedy zmniejsza kary tam gdzie to możliwe? Czy Pani rolą jest by określać wysokość kar za przestępstwa kanoniczne? Pani powierzono nadzór nad dyscypliną kościelną? Skoro przynależność do sekt wolnomularskich jest grzechem śmiertelnym, to katolik, który oddał się diabłu w sekcie masońskiej obiektywnie zdąża do piekła! Czy przez swoje przekorne narzekania chce Pani stworzyć wrażenie, że JP2 w Familiaris Consortio jednak pozwolił na trwanie w cudzołóstwie? Otóż nie pozwoli
ponad 2 lata temu / Marek
 
Jest dość powszechna opinia że w śród hierarchów kościoła są członkowie masonerii po to aby od środka niszczyć kościół.Kiedyś jeden z Rabinów Paryża powiedział Żydom jak chcecie walczyć z kościołem to wysyłajcie swoje dzieci na księży.Dowodem na to był polski agent w roli zakonnika przy Św.Janie Pawle II.
ponad 2 lata temu / Jan
 
a kto jeszcze pamięta znamienitego ks Tadeusza Kiersztyna(zginął w wypadku samochodowym bodajże w 2012 r). Np ks Piotr Glas sam stwierdził,że zginął w dziwnych okolicznościach. Ks Tadeusz Kiersztyn dużo przekazał o masonerii(lucyferianach) zajadle "ryjących" współcześnie nie tylko w przestrzeni świeckiej,jak i w Kościele Katolickim.
ponad 2 lata temu / jac
 
Nie wiem jak Wy, ale z przyjemnością czyta się dokumenty pisane przez papieża Leona XIII. Prawdziwy Leon Zawodowiec ;)
ponad 2 lata temu / incuss
 
Przebiegłość ,podstępy , knucie ,zdrada ,czy dobre ,czy złe ? Właściwie odpowiedź wydawałaby się oczywista ,tylko warto w ramach rozrywki intelektualnej przyjrzeć się finałowi wojny trojańskiej oczami Odyseusza i mieszkańców Troi . A także trochę niepokoi Mt 10,16 "roztropność jak węże". W Biblii wąż ma jednoznaczne konotacje :-) .
ponad 2 lata temu / mk
 
Dziękuję za przypomnienie tego wyboru z Dokumentów KK. Tak trzymać Panowie!
ponad 2 lata temu / panMarek
 
Ekskomunika za przynależność do masonerii została zniesiona wraz z wejściem w życie Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 roku. Dlaczego? czy w dzisiejszych czasach masoneria jest w zaniku, ma mniejszą siłę rażenia złem, czy też Kościół uznał, że dawne prawo było zbyt surowe i kieruje się obecnie logiką "miłosierdzia", a nie potępienia?
ponad 2 lata temu / tradycja
 
Wielkie dzięki ! To ważne dokumenty i pokazują z czym mamy doczynienia i z czym walczymy ! Módlmy się o Miłosierdzie Jezusa i pomoc Ducha Świętego !
ponad 2 lata temu / ś
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.