DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: Kościół nie może powiedzieć, że życie wg zasad homoseksualnych jest czymś dobrym

Abp Jędraszewski: Kościół nie może powiedzieć, że życie wg zasad homoseksualnych jest czymś dobrym
Fot. Piotr Guzik / FORUM

Abp Marek Jędraszewski stwierdził, że „Kościół nie może powiedzieć, że życie według zasad homoseksualnych jest czymś dobrym”. Metropolita krakowski odpowiadał na pytania wiernych podczas wspólnego spotkania w ramach „Dialogów”.

 

Hierarcha spotkał się z wiernymi archidiecezji krakowskiej i odpowiadał na ich pytania. Wśród nich znalazły się również te, dotyczące moralności i stanowiska Kościoła w sprawie homoseksualizmu. Abp Jędraszewski podkreślił zdecydowanie, że wbrew temu co niektórzy mówią, szczególnie na Zachodzie, orientacja seksualna nie jest czymś co tkwi we wnętrzu człowieka i nad czym nie można panować. Hierarcha powiedział również, że Kościół w żadnym razie nie może powiedzieć wiernym, że „życie według zasad homoseksualnych jest czymś dobrym”.

 

Metropolita krakowski odpowiadając na pytanie dotyczące stosunku Kościoła do homoseksualizmu zwrócił uwagę na to, że osobom dotkniętym tymi tendencjami można pomagać. „Prawdą jest, że można stosować terapie i pomagać ludziom dotkniętym tego typu tendencjom. Jest to zadanie stojące nie tylko przed Kościołem, ale również instytucjami państwowymi. Wbrew temu co się głosi na Zachodzie, że orientacja seksualna to jest coś co jest w nas i nad czym nie możemy planować i trzeba się temu poddawać. To oczywiście nie jest prawdą” – powiedział abp Marek Jędraszewski.

 

Podkreślił również, że nauczanie Kościoła w tych sprawach jest jasne i zdecydowane. „Kościół nie może powiedzieć, że życie według głoszonych na Zachodzie zasad homoseksualnych jest czymś dobrym, bo to jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. Wystarczy sięgnąć chociażby po listy św. Pawła Apostoła. Jego ocena tej rzeczywistości jest bardzo jednoznaczna” – mówił hierarcha.

 

W trakcie spotkania, jeden z wiernych zapytał również o sprawę ekskomuniki dla polityków, którzy publicznie popierają aborcję, a mimo wszystko przystępują do Komunii świętej. Metropolita krakowski powiedział, że jest to zgorszenie, ale Kościół nie decyduje się na ekskomunikę ze względu na duszpasterską cierpliwość i troskę. „Jest to wielkie wewnętrzne rozchwianie, niekonsekwencja i zgorszenie” – powiedział abp Jędraszewski. Dodał jednak, że „Kościół w Polsce w tych sprawach jest bardzo jednoznaczny”.

 

 

Źródło: YouTube

WMa

 


DATA: 2018-10-20 11:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wypowiedzi ks. arcybiskupa pełne madrosci i kultury,ale bardzo ostrożne - zło jest złem -to wyraznie wynika z Ewangelii
4 miesiące temu / lk
 
A od kiedy to twórczość Kochanowskiego jest nieomylną wykładnią katolicyzmu, co? Może argument na serio na poparcie tej opinii: "troska o nasze dusze, wymaga troski o własny naród"?
4 miesiące temu / do Rys
 
>Albo mężny i światły < albo POZWALA ? Jeśli pozwala to ani mężny ani światły. Tylko KOLEŻEŃSKI. Po co te komplementy- Z PRZYZWYCZAJENIA ?????
4 miesiące temu / iskierka > krakowskiego księdza.
 
@Pokręć. Właśnie, troska o nasze dusze, wymaga troski o własny naród.// A jeśli komu droga otwarta do nieba,// Tym, co służą ojczyźnie. Wątpić nie potrzeba,// Że co im zazdrość ujmie, Bóg nagradzać będzie,// A cnota kiedykolwiek miejsce swe osiędzie. // Jan Kochanowski, Pieśń XII.
4 miesiące temu / Rys
 
Widzący z Lublina: Państwo to tylko państwo - wcześniej czy później i tak zniknie. Tak jak znikało już niejedno imperium i państewko w historii. Czy ktoś płacze po Etruskach? Nie mówię, że nie jest fajnie mieć państwo, którego obywatelem i patriotą się czuję, ale to tylko sprawy doczesne. Najważniejsze są nasze dusze. To one są wieczne. To, co na tej ziemi nam przeszkadza i dokucza jesteśmy w stanie znieść, bo wiemy, że to jest tylko chwilowe. Natomiast w wieczności nawet najmniejszy pyłek doprowadzi nas w końcu do szaleństwa. Jak kolejna kropla wody kapiąca na głowę torturowanego. Albo jeszcze gorzej. Lepiej skupić się na własnej duszy i jej zbawieniu a Panu Bogu zostawić troskę o naród i jego byt. Jeśli Boga postawimy na pierwszym miejscu - wszystko inne będzie na właściwym.
4 miesiące temu / Pokręć
 
W trosce o biednych homoseksualistów ks. arcybiskup posługuje się wyjątkowym słownictwem. Zamiast powiedzieć wyraźnie: "To jest złe", "...nie może powiedzieć, że (..) jest czymś dobrym". Iście duszpasterska troska o coś, co Bóg jasno nazwał "OBRZYDLIWOŚCIĄ".
4 miesiące temu / karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.