DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ksiądz Kneblewski ma 100 proc racji, o Kościół trzeba walczyć, a forma tej walki jest uzależniona od potrzeb i sytuacji. Mnie bardzo dziwiło, dlaczego na jesieni, kiedy bojówki lewaków atakowały kościoły, tak mało katolików stanęło w obronie świątyń. Teraz czytam te komentarze i już wiem: jeden by poszedł walczyć, ale nie odpowiadali mu wodzowie; drugi chciał kupić szablę w GSie, ale nie było; trzeci ? chciałby ?tylko dyskutować, ale nic na siłę?; czwarty ? ?ma dość stawania po stronie słusznej?, bo chciałby być po stronie wygranej; piąty ? poucza, że nie można ?do dobra zmuszać siłą?. Szósty ? mówi, że walka to ?żydomasońskie hasło?, a poza tym po co walczyć, skoro ?szatan zwyciężony?. Tyle wymówek, żeby nic nie robić w obliczu zła. Jasne, bezpieczniej wymądrzać i napinać się przy klawiaturze.
14 dni temu / Masud
 
@Ra - z całym szacunkiem, ale dlaczego różaniec Austriaków, których po wojnie było niespełna 7 mln /w ogromnej części entuzjastów 'Anschluss-u', zasilających Wehrmacht i SS najlepszą młodzieżą/ miał - jak z tego wynika - dużo większą moc sprawczą niż różaniec 25 mln Polaków, znacznie ciężej doświadczonych przez wojnę? Bo 'niezbadane są wyroki...'? Czasem aż za bardzo niezbadane! I mówię to bez złośliwości, za to z wielką goryczą!
14 dni temu / rozgoryczony
 
W Austrii po drugiej wojnie swiatoej wymodlono na rożancu wyjscie Armi Radzieckiej. Wiec moze naszą "szablą" bedzie Różaniec we wszystkich rodzinach którym leży na sercu Bóg,Honor i Ojczyzna.
14 dni temu / Ra
 
jot - obawiam się że nie ogarniasz skali i czasu. Myślisz o wojnie która już była, tak jak nasi współcześni generałowie.
15 dni temu / dexter
 
"Kościół musi walczyć"? Możliwe. Nawet domyślam się, z kim. Ale ks. Kneblewski jakoś nie wskazał pod czyją komendą. Bo z takimi "hetmanami", jacy majaczą na horyzoncie, to już lepiej od razu wywiesić białą flagę. Tak przy okazji - na twardym gruncie historii gloryfikowanie krucjat się nie ostanie. Co nie zmienia faktu, że od tysiącleci ludzie wszystkich ludów i języków dobrze rozumieją tylko jeden argument - argument siły! A nas się od stuleci rozbraja i przymusza do "nadstawiania drugiego policzka". Poza tym, jeśli gdzieś jeszcze działa takie granie na prostych emocjach, jakie tu prezentuje ks. Kneblewski, to chyba tylko w kółkach różańcowych na głuchej prowincji - do których osobiście nic nie mam, ale jakoś szabel tam nie widzę! Sorry...
15 dni temu / cpt. J. Sparrow
 
dexter - dzis sobie w necie znajdziesz i zamowisz rewolwer czarmoprochowy, bez pozwolenia i rejestracji. Pełnoletniś? To kupuj.
15 dni temu / Jot
 
Od dawna apeluje do Polaków- nie możemy być bezbronni. Należy pisiadać broń aby dzieci mieć czym obronić. Bycie bezbronnym ma byc piwodem do dumy? Jak dzieci sponiwierają boście bezbronni to kim Was nazwą? Nie głupcami?
15 dni temu / Jot
 
Kościół musi walczyć, ale z kim? Bo wcale nie chodzi o wrogów zewnętrznych, tzw. zepsuty świat i lewaków. Tragedia prawowiernych, świeckich katolików polega na tym, że musimy walczyć... z naszymi pasterzami, którzy nieraz okazują się wilkami w owczej skórze i podmieniają nam Kościół. Obecna plandemia pokazała, jakimi przywódcami są nasi pasterze: zamykali kościoły, wylali wodę święconą, wprowadzili Komunię na rękę, kazali nosić maski w kościele. Sam portal PCH24 zaangażował się w walkę wysyłając parę miesięcy temu do wielu parafii apel o zaniechanie wprowadzania Komunii na rękę. I chyba nic z tej walki pozytywnego nie wynikło. Jeśli jest inaczej, przydałaby się informacja dla czytelników. Niestety w moim kościele akcja rozpowszechniania Komunii na rękę właśnie teraz się nasila, choć chyba mało kto jeszcze wierzy, że "epidemia" jest taka groźna, jak głosi telewizornia.
15 dni temu / diec.sandomiers
 
Byłem po południu u nas w GS-ie, ale żadnych szabel nie mają. Zapytałem również o wszystkie godziwe sposoby, o których ksiądz tajemniczo wspomniał, ale okazało się, że też nie mają. No i co tu kurczę robić? Może jakiś pomysł ma redakcja? pozostaję z szacunkiem
15 dni temu / dexter
 
Mam nadzieję że ten tytuł z szablami to przenośnia można pouczać można dyskutować itd. ale nigdy nic na siłę.
15 dni temu / racjonalista
 
Myślę że nie chodzi tyle o to by komuś nachlastać po gębie choć czasem trudno się powstrzymać co raczej eść świadectwo prawdzie, podobnie jak sw. Jan Chrzciciel. Popatrzcie sami: nikogo palcem nie tknął, miecza ani zbroi nie miał a jaki był z niego wojownik! Jak on wygarniał kazdemu kto źle czynił, nie wazne czy byl to Herod czy faryzeusze, jechal po nich równo!!! O taką właśnie postawę chodzi, o ofiarę z samego siebie dla wyższego dobra. Dać świadectwo prawdzie... To jest główne wezwanie to jest właściwy bój! Na przekór światu, trendom, modzie, politykom, znajomym a może i rodzinie! Bo "kto się do mnie przyzna przed światem do tego i ja się przyznał przed Ojcem który w niebie jest". Biorąc więc to do serca kończę z pseudonimem - jestem Piotr Kropka, mieszkam w Iłownicy na Śląsku Cieszyńskim. Mam 37 lat, żonę i dwoje dzieci. A przede wszystkim Wierzę w jednego Boga...
15 dni temu / Ślązak
 
serio wyobrażacie sobie że do dobra można zmusić siłą? chrześcijanin ma dawać przykład ,świadectwo ,no chyba że katolik to już co innego niż chrześcijanin jak twierdza wrogowie
16 dni temu / focus
 
Trudny temat, nie bedziemy stawiac oporu zydomasonskiej bandzie zabiera nam kolejne przywileje, az bedziemy ich mnieli mniej niz wieziowie Auschwitz i wtedy bedzie juz za pozno na opor. Walczac zbyt ostro w malej liczbie mazenie tego systemu zamkna nabardziej dla nich niebezpieczne jednostki i zostana same sledzie do zamarynowania i nic juz agendy NWO nie powstrzyma. Gdyby nie Postwanie Warszawskie 200.000 najodwazniejszych nie pozwoliloby Stalinowi na rzady pseudopolskiej czerwonej choloty po wojnie, wiec to sowieci byli beneficjetami tej walki nie my. Jednak gdyby nie Odsiecz Wiedenska to byloby Europy. Wiec pytanie kiedy walczyc a kiedy nie ? Potrzebujemy Krola ktory to potrafi ocenic jest nim Jezus Chrystus. Dlatego cala nadzieja w tej tajnej Intronizacji ktora sie wlasnie odbyla pod nosem zydomasonerii w Swiebodzinie 31.10.2020. Niech krol nas prowadzi.
16 dni temu / nadzieja
 
To słabo walczyli skoro ...,,Masz dosyć..." i nie rozumiesz dlaczego walczyli.
16 dni temu / Korsarz
 
Tak szczerze? Ani mi się śni chwytać za szablę! Dlaczego? Bo w mojej rodzinie od pokoleń walczono ze złem, o którego różnych formach pisze Autor. Ponieśliśmy bardzo ciężkie ofiary, skutki wciąż są odczuwalne. I co??? Ano, zupełnie nic! Gdy bezpośrednie zagrożenie znikało, pojawiali się "apostołowie pokoju", zachęcający do wybaczenia, pojednania, puszczenia w niepamięć, a już na pewno - do ograniczenia żądań zadośćuczynienia wyłącznie do sfery moralnej! Tak było nie raz ani dwa! ZAPRZEPASZCZONO, podeptano poniesione cierpienia i wyrzeczenia - bo przecież trzeba patrzeć w przyszłość i co najwyżej pomstę zostawić Bogu! Rezultat jest taki, że łotrom - jak zwykle - świetnie się powodzi, a szary człowiek znów ma ostro pod górkę! Więc mówię jasno: Mam dość stawania po stronie SŁUSZNEJ! Przypatruję się z boku by finalnie stanąć po stronie WYGRANEJ! I nie przekonają mnie już żadne przysięgi, że będzie inaczej, że trzeba jeszcze ten jeden raz... Nie ze mną!
16 dni temu / Mam dosyć!
 
Przestańcie podjudzać żydomasożskimi hasłami. Kościół ma dążyć do pokoju. Błogosławieni, którzy niosą Pokój. Szatan zwyciężony z kim niby to mamy walczyć ? chyba ze wswoimi słbościami by być zbawionym bo na pewno nie po to b ybiskupi się rozjeżdżali limuzynami a papież lataą po ONz inpromował multikulti i ekumenizm czy co gorsza jakież wierzenia pseudoboboże. Dość tej filozofii żydokomunistrycznej o walce. NIGDY Pan nigdzie nie nawoływał do walki.
16 dni temu / ministrant
 
wychodzi na to że chrześcijan zeżarły w Rzymie lwy skoro tu się neguje wszystkie zasady
16 dni temu / oj
 
Dobra, możemy iść, niech tylko będzie ZA KIM!
16 dni temu / Nielubiebetonu
 
Deus vult! Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce!
16 dni temu / Katolik
 
"Do szabel, bracia, do szabel!" Można by powiedzieć, trzeba je mieć. Ale serio: trzeba mieć organizację, państwo. Kościół współczesny z tego zrezygnował, nie nazywa się już "militans" ale "peregrinans". Przykład działanioa Ojca Świętego Jana Pawla II w sprawie oświęcimskich karmelitanek jest wymowny.\\ "Katechizm Kościoła Katolickiego mówi o możliwości uprawnionej obrony przy użyciu siły zbrojnej, co oznacza wykazanie, że istnieją pewne ścisłe warunki uprawnienia moralnego. Łatwo jest jednak popaść w zbyt szeroką interpretację tego możliwego prawa." ENCYKLIKA FRATELLI TUTTI OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA O BRATERSTWIE I PRZYJAŹNI SPOŁECZNEJ, 258.
16 dni temu / Ryś
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.