Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Rozmowa z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim

Kościół i pentekostalizacja – w stronę protestantyzmu [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Do Polski docierają – znane dotąd z innych kontynentów – zjawiska o charakterze religijnym. Zmianie ulega katolicka pobożność. Zachodzące procesy tłumaczy w rozmowie z PChTV ks. dr hab. Andrzej Kobyliński, teolog, filozof i etyk badający problematykę pentekostalizacji chrześcijaństwa.

 

 


DATA: 2018-08-05 09:26:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

....a gdzie sie podziała sutanna tego kapłana ???
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Tylko z Maryja i przez Maryje do Chrystusa. Diabel wszedzie jest ten sam.
ponad 1 rok temu / Henryka
 
Trwajmy w Wierze i Tradycji św. Kościoła Katolickiego.Czytajmy św. Tomasza z Akwinu. A przede wszystkim w tradycyjnej Mszy Świętej. Kiedy ci co odeszli od św. Wiary Katolickiej nasycą swoje zmysły i swoje ego. Zobaczą ohydę spustoszenia Winnicy Pańskiej. Mieli gdzie wrócić. Bo tu jest ich dom.
ponad 1 rok temu / Roni
 
Chciałem powiedzieć ze człowiek w całej pełni to jak mówi sw Paweł Duch, dusza i ciało. Rozum, zmysły i również uczucia. W moim przekonaniu jak też już mówiłem Boga poznajemy poprzez Jego Ojawienie. Również niektórzy poprzez Rozum odrzucają Boga. Rozum oczywiście ponad uczuciami, ale nieporozuminiem jest całkowicie je odrzucać. Zacząłem dyskusje od tego, ze pentekostalizacja dla mnie to odrzucenie to co katolickie. Msza sw, sakramenty... Co jest dla mnie najważniejsze (Janusz). Jednak nie odrzucam możliwości spotkania Boga i korzystania z Jego mocy w modlitwie wspólnej w gronie katolików którzy zmieniają swoje życie (po owocach poznacie) jak np katol7 , ktory rowniez korzysta z tego ca katolickie...
ponad 1 rok temu / Jan m
 
O Łzach polecam rozdz. 7 rodzajów łez Św.Katarzyny ze Sienny, bardzo pouczająca lektura. Ogólnie powiem jednoznacznie - Emocje prowadzą do skarlenia Człowieka w kierunku embriona, a nie w kierunku Dziecka Bożego! Jak chcesz szukać Prawdy emocjami? Emocje bez kontroli Rozumu prowadzą ludzi ku: genderyzmowi, liberalizmowi; koniunkturalizmowi itp itd. bo rozum szatana demaskuje a nie emocjonalne odczuwanie szczęścia, poczucie spokoju, i inne pięknościowatości, pozornie dobre a w skutkach płacz i zgrzytanie zę
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Wiara katolicka nie jest religią emocji. Jest aktem rozumu. Piszecie ludzie, że po tym jakimś odnowieniu (czytaj opętaniu) chodzicie codziennie na Mszę świętą(prawdopodobnie Novus, czyli to raczej źle) itd. A ciekawe czy w ogóle wiecie czym Msza jest? Czy jesteście pewni że rzeczywiście wynajecie katolicką wiarę? Czy może wyznajecie niewiarę protestancką, ale nawet pojęcia o tym nie macie? Czy po przeczytaniu Katechizmu św Piusa X zgadzacie z pełnią katolickiej wiary?
ponad 1 rok temu / Janusz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 133 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.