DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Rozmowa z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim

Kościół i pentekostalizacja – w stronę protestantyzmu [VIDEO]

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


....a gdzie sie podziała sutanna tego kapłana ???
9 miesięcy temu / Andrzej
 
Tylko z Maryja i przez Maryje do Chrystusa. Diabel wszedzie jest ten sam.
10 miesięcy temu / Henryka
 
Trwajmy w Wierze i Tradycji św. Kościoła Katolickiego.Czytajmy św. Tomasza z Akwinu. A przede wszystkim w tradycyjnej Mszy Świętej. Kiedy ci co odeszli od św. Wiary Katolickiej nasycą swoje zmysły i swoje ego. Zobaczą ohydę spustoszenia Winnicy Pańskiej. Mieli gdzie wrócić. Bo tu jest ich dom.
10 miesięcy temu / Roni
 
Chciałem powiedzieć ze człowiek w całej pełni to jak mówi sw Paweł Duch, dusza i ciało. Rozum, zmysły i również uczucia. W moim przekonaniu jak też już mówiłem Boga poznajemy poprzez Jego Ojawienie. Również niektórzy poprzez Rozum odrzucają Boga. Rozum oczywiście ponad uczuciami, ale nieporozuminiem jest całkowicie je odrzucać. Zacząłem dyskusje od tego, ze pentekostalizacja dla mnie to odrzucenie to co katolickie. Msza sw, sakramenty... Co jest dla mnie najważniejsze (Janusz). Jednak nie odrzucam możliwości spotkania Boga i korzystania z Jego mocy w modlitwie wspólnej w gronie katolików którzy zmieniają swoje życie (po owocach poznacie) jak np katol7 , ktory rowniez korzysta z tego ca katolickie...
10 miesięcy temu / Jan m
 
O Łzach polecam rozdz. 7 rodzajów łez Św.Katarzyny ze Sienny, bardzo pouczająca lektura. Ogólnie powiem jednoznacznie - Emocje prowadzą do skarlenia Człowieka w kierunku embriona, a nie w kierunku Dziecka Bożego! Jak chcesz szukać Prawdy emocjami? Emocje bez kontroli Rozumu prowadzą ludzi ku: genderyzmowi, liberalizmowi; koniunkturalizmowi itp itd. bo rozum szatana demaskuje a nie emocjonalne odczuwanie szczęścia, poczucie spokoju, i inne pięknościowatości, pozornie dobre a w skutkach płacz i zgrzytanie zę
10 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Wiara katolicka nie jest religią emocji. Jest aktem rozumu. Piszecie ludzie, że po tym jakimś odnowieniu (czytaj opętaniu) chodzicie codziennie na Mszę świętą(prawdopodobnie Novus, czyli to raczej źle) itd. A ciekawe czy w ogóle wiecie czym Msza jest? Czy jesteście pewni że rzeczywiście wynajecie katolicką wiarę? Czy może wyznajecie niewiarę protestancką, ale nawet pojęcia o tym nie macie? Czy po przeczytaniu Katechizmu św Piusa X zgadzacie z pełnią katolickiej wiary?
10 miesięcy temu / Janusz
 
Do andrzeja b. Oczywiscie nie mozna opierac swojej wiary na emocjach lecz na Objawieniach. nie przypominam sobie by kk mowil ze zmysly i emocje to dostep zla do czlowieka. Jezus nad grobem Łazarza zapłakał. W Ogrójcu emocjonalnie przezywal swoja meke...wiec emocje towarzyszyly Chrystusowi. Towarzysza rowniez kazdemu czlowiekowi choc to nie one sa celem. nie mozna wylaczyc emocji i szczerze spotykac sie z Bogiem.Zdarza sie ze czlowiek zalujac za grzechy poplacze sie, uswiadamiajac sobie ze Bog go kocha i jest z nim raduje sie. Jest to normalne. Zmysły ? Zachwycamy sie tym ze Ojciec Pio pachniał fiolkami, choc to nie przez to był swiety. Wiec chwwalmy Pana dusza i cialem.
10 miesięcy temu / Jan n
 
Dziś Przemienienie Pańskie... czyli, jak widać, ludzie jednak czasami potrzebują cudownych działań dla umocnienia w ich misji, którą mają do wypełnienia w powszedniości. Pułapka leży jednak w tym, że można się na tej cudowności, na "cukierkach", zatrzymać i nie chcieć pójść dalej, a szukać tylko znaków i chleba do syta, bez cienia krzyża. I jak najbardziej nawet prawdziwe, Boże działanie może ujawnić w człowieku taką tendencję serca - w całych tłumach ludzkich serc. Będą jednak serca, które zrozumieją i te dopiero nadają się, by poznawać drzewo po jego owocach, a siewcę siejącego ziarno po obfitym plonie.
10 miesięcy temu / sp
 
Ani słowa o zagrożeniach dla duszy, o skutkach zabaw "uczuciami". Wiara i Tradycja Katolicka nie ma w sobie nic, co zawierają emocje i stany egzaltacji. Od zawsze KK uczył, że zło ma dostęp do człowieka właśnie poprzez 5 zmysłów, a zmysły tworzą właśnie emocje, które nie są efektem rozumu i roztropności. Emocje są sygnałami ostrzegawczymi a nie rozpoznawaniem Prawdy. Człowiek rozumny nigdy nie weźmie emocji za wskaźnik co dobre i właściwe dla Katolika, uczyni wszystko by te emocje wyłączyć, bo zaciemniają rzeczywistość. Zło ma wpływ na stany emocjonalne, może je wywoływać i nimi sterować by osiągnąć stan uzależnienia u swej ofiary, i właśnie tego jesteśmy świadkami - sekty mają swe podstawy właśnie w emocjach, tam nie ma nic racjonalnego, same egzaltowane życzenia i żądania. Stany wywoływane potępioną przez KK Dynamiką Grupową, są to zabawy groźne dla zbawienia naszej duszy, a nie niewinne igraszki panienek na wydaniu . . .
10 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Mam 53 lata.Jestem spentekostalizowany. Od czasu jak na mnie nałozono ręce podczas modlitwy robie dziwne rzeczy. Czytam codziennie Pismo św. prawie codziennie jestem na mszy św. Jeśli sie budzę w nocy np. około 3 godziny to odmawiam chociaż 2 częsci rózańca. Oczywscie czytam książki pogłębiające moją wiarę.Słucham tylko pieśni Uwielbienia, zrezygnowałem z oglądania telewizji.
10 miesięcy temu / katol nr.7
 
Należy domniemywać [ jak z treści wynika}, że to ZJAWISKA O CHARAKTERZE RELIGIJNYM NISZCZĄ KOŚCIÓŁ KATOLICKI i i ZMIENIAJĄ KATOLICKĄ POBOŻNOŚĆ. A co robią nasi umiłowani Pasterze wyjechali >na wakacje< zmienili PROFESJĘ ??? Pan Profesor jedynie OBWIESZCZA ODSŁANIA TAGEDIĘ , która ośmiesza AUTORÓW i współpracowników.
10 miesięcy temu / iskierka
 
Pentekostalizacja czyli przejscie do grup zielonoswiatkowych jest czymś złym. W rozumieniu tego słowa proces ten to porzucenie to co katolickie tj zwierzchnosc Papieza, sakramenty itd. Zgadzam sie z Karlem Ranerem, ze Kościół XXI wieku musi być bardziej mistyczny niż tradycyjny nakierowane tylko na moralność. To nie my mamy zmieniać swoje życie, ale Bóg je zmienia gdy otwieramy się na Jego działanie. Katolicyzm mo ta przewagę nad innymi grupami chrzesjanstwa bo korzysta z Mszy św, a Bóg poprzez znaki eucharystyczne potwierdza wielkość Tego sakramentu. Katolik korzysta z sakramentu pokuty itd.Nie widzę natomiast nic złego w głoszeniu Słowa Bożego na stadionach. Nie widzę nic złego w korzystaniu z odczuc emocji bo one rowniez od Boga pochodza. Ważne by na tych spotkaniach spotykać żywego Boga, by przez te spotkania budować Kościół. W 1981 roku w Rzymie JPII na spotkaniu z liderami Odnowy... wyznaczył kierunki działania tych wspólnot : przykład życia, modlitwa, podporzadkowanie biskupom
10 miesięcy temu / Jan m
 
do ada: Akurat Witek Wilk nie ma nic wspólnego z pentakostalizacją. Prowadzi rekolekcje tylko w tych parafiach, do których został zaproszony przez proboszczów. Co roku ma odnawianą zgodę biskupa na głoszenie rekolekcji i oficjalnie działa w imieniu Kościoła Katolickiego. Oczywiście, że jedne rekolekcje ma lepsze, a inne troch gorsze, jak każdy kaznodzieja. Niemniej to co głosi jest zgodne z doktryną katolicką.
10 miesięcy temu / Bogusław
 
Wywiad ks. prof. zawiera tragiczne spostrzeżenia, np.: 0:20:50 - "katolicyzm w Europie się skończył". +++ Ale mamy też do przemyślenia - 0:23:35 ? diagnoza, co począć, aby katolicyzm w Polsce przetrwał. +++++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko [Matko i Królowo nasza]..."
10 miesięcy temu / Jurek
 
W rozmowie prywatnej pewny ksiadz oznajmil ze gdy widzial kiedys przedstawienie Kiko to nic zlego w tym nie widzial,wiec powiedzialem ze to nie jest katolickie wtedy patrzyl i myslal.
10 miesięcy temu / Nick
 
Nie, nie, nie! Kapłanów z całą powagą wierzących w Boga nie wolno tępić. To nasza resztka gorących kapłanów. Większość innych jest letnia a nawet obojętna. Wiadomo, co Bóg mówi o takich letnich wierzących. Gorąca modlitwa do Ducha Świętego nie jest charakterystyczna wyłącznie dla Zielonoświątkowców, katolicy też tak potrafią się modlić. Nie wolno im w tym przeszkadzać w imię jakichś wydumanych zagrożeń.
10 miesięcy temu / Gość
 
jednym z elementow pentekostalizacji sa koncerty uwielbieania
10 miesięcy temu / cba
 
Odwołuję się do artykuły i nauczań ks. biskupa Andrzeja Siemieniewskiego na ten właśnie temat Niestety hierarchia w osobie ks Andrzeja Kobylińskiego jest wycoafana i niedouczona
10 miesięcy temu / Wierzący
 
To właśnie po pentakostalizacji nie boję się niczego i nikogo oprócz Boga, mam myśli czyste i żyję w czystości, nie klnę i ważę słowa, czytam Pismo Święte i na tym forum udzielam się czasami. Mam dużo pytań, ale znam tez dużo odpowiedzi. Jestem Nowonarodzony.
10 miesięcy temu / sec
 
Ja nie boje sie islamu. Ja boje sie właśnie tych 'elit katolickich'.
10 miesięcy temu / jozefie z talinna
 
Jak zapobiegać pentekostalizacji Kościoła katolickigo; otóż wprowadzić katechezy dla DOROSŁYCH. Bez tego nic nie poradzimy, nie pomoże sama katechizacja dzieci, jeśli nie będą prawidłowo uformowani ich rodzice. Katechezy powinny być ogólnodostępne, to znaczy w kościele, a nie tylko dla wybranych i już zaangażowanych wspólnot parafialnych. Oprócz tego oczywiście odpowiednie kazania w kościele i zakaz reklamowania grup prowadzących nauki na stadionach, halach sportowych, zakaz reklamowania osób typu Marcin Zieliński, Witek Wilk, o.Manjackal, itp.
10 miesięcy temu / ada
 
Kiedy zostanie odwołany zakaz nauczania o istocie herezji M. Lutra,podjęty "tymczasowo",wobec ks T Guza,w imię poprawności ekumenicznej,nałożonego przez KEP-e,następnego wybitnego uczonego Kościoła Katolickiego,po bezprecedensowym niedopuszczeniu do sprawowania arcybiskupstwa Warszawy, ks abp St.Wielgusa?.
10 miesięcy temu / stan
 
Jedną z takich sekt zielonoświątkowych w Kościele Katolickim jest ruch "Odnowa w Duchu jakimś tam" specjalnie nie pisze i nie nazywam to tak jak nakazują nazywać ten ruch, bo obraziłbym tym samym Ducha Świętego. Nie księże, w statku tym nie zostanie wiara w Boga i Trójce Świętą jak ksiądz mówi, a wszystko inne znajdzie się za burtą. Tylko to będzie wiara we własną wyobraźnie na temat Boga, czyli typowy poganizm.
10 miesięcy temu / Czytaś
 
Wykład bardzo dobry (polecam także "Ruch charyzmatyczny - koń trojański w Kościele" x Karla Stehlina), ale źle zaadresowany. Problem leży w pierwszej kolejności po stronie elit katolickich, które przyzwalają na ten synkretyzm, a nie po stronie zdezorientowanych wiernych. Czy wierny powinien pójść do proboszcza i pouczać go w dziedzinie teologii i liturgii ? "-Proszę ojca, czy mógłby ojciec nie propagować heretyckich form duchowości?" "-nie proszę pana, bo to jest Nowa Ewangelizacja" . Wielka część księży i biskupów uważa, ze właśnie uzielonoświątkowienie nas uratuje i nie ma w tym nic złego. To nie wierni są przewodnikami duchowymi w Kościele, tylko kler.
10 miesięcy temu / Józef z Tallina
 
Pewien ksiadz FSSPX w audycji mowil ze jak przedstawil niezmutowana nauke rekolekcje sw. Ignacego pastorom luteranom to jeden cieszyl sie jak dziecko ze znalazl wreszcie Matke Boza ,drogi zaczol wprowadzac rozaniec wsrod swoich byl piekny widok jak wszystkie ich falszywe argumenty zostaly szybko obalone.Robi sie im krzywde przez falszywy ekumenizm pozbawiajac ich tym dojscia do prawdy defacto ja posiadajac.Ci co chca sie nawrocic to otrzymuja odpowiedz od dostojnikow katolickich ze teraz jest ekumenizm i pojednanie a nie nawracanie.Ci Luteranie ,ktorzy wiedza ze jedynym pragnieniem nas katolikow jest widziec ich luteranow jako katolikow wtedy nas za to szanuja.
10 miesięcy temu / Nick
 
Jedna religia światowa szatańska powstaje na naszych oczach.
10 miesięcy temu / Salus
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.