DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Kościół greckokatolicki na Węgrzech i Słowacji popiera abp. Jędraszewskiego

Kościół greckokatolicki na Węgrzech i Słowacji popiera abp. Jędraszewskiego
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

„W związku z falą krytyki, która jest prezentowana w mediach przeciwko arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, Metropolicie Krakowskiemu, za jego krytyczne słowa o nowych ideologiach, my, hierarchowie Kościołów greckokatolickich Węgier i Słowacji, również wyrażamy nasze poparcie. (...) jednoczymy się w modlitwie z wami i całym Kościołem katolickim w Polsce” – napisał w liście do abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, metropolita preszowski abp Jan Babjak SJ.

 

Poniżej prezentujemy pełną treść wspólnego oświadczenia hierarchów Kościoła greckokatolickiego Węgier i Słowacji popierające abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Rodzina jest podstawową komórką społeczeństwa i narodu. W niej się formuje i wyrasta każdy człowiek. Dlatego wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby nie dali się zwieść różnymi  ideologicznymi nurtami, które wprowadzają dziś  zamieszanie  i chaos oraz tworzą nową formę totalitaryzmu, który zakłóca antropologiczny i socjalny fundament rodziny i zagraża wolności religijnej.

 

Wartości wypływające nie tylko z chrześcijańskich przekonań, ale przede wszystkim z prawa naturalnego, zostają zastąpione jakimś nowym rodzajem konstrukcji społecznych i zmuszają nas do  wyboru jakiegokolwiek sposobu życia, uznając go za równy, a przede wszystkim moralnie identyczny z tym, który my uważamy za tradycyjny. Każdego, kto się z tą nową mentalnością nie zgadza, uważa się za zacofanego. Szanujemy wszystkich ludzi, a także fakt, że każdy może wybrać własną drogę. Jednocześnie jednak prosimy o poszanowanie wartości prawa naturalnego, które każdy człowiek może odkryć w świetle rozumu. Dlatego jako hierarchowie Kościoła greckokatolickiego na Węgrzech i Słowacji, którzy dbają o zdrowy rozwój naszych dzieci i przyszłość naszych rodzin, przyłączamy się do oświadczenia Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Miłość chrześcijańska nie zamyka oczu na prawdę. Dlatego jesteśmy zobowiązani wezwać wszystkich, a zwłaszcza politycznych przedstawicieli naszych krajów, do odrzucenia  tej ukrytej albo jawnej, a zwłaszcza agresywnej propagandy nowych teorii i tendencji antropologicznie sprzecznych z prawem naturalnym oraz chaosu wywołanego ideologią gender, a raczej poprawiła warunki w pełni wartościowego życia rodzinnego.

 

Presov-Hajdndorog, 18 sierpnia 2019 roku

 

Źródło: diecezja.pl

TK


DATA: 2019-08-29 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakie to dziwne , że pasterze Kościoła popierają jednego Polskiego Biskupa , że powiedział to co ZAWSZE MÓWIONO Z AMBON KOŚCIELNYCH CYTUJĄC SŁOWO BOŻE NA TEMAT GRZECHÓW SODOMITÓW. Przecież Słowo Boże mówi jasno w tej sprawie. Zatem to OBOWIĄZEK i NORMA głosić Naukę Bożą a nie żadna zasługa i bohaterstwo dla pasterza. Czyżby Kościół Grekokatolicki też uległ modernizacji i przyjął wytyczne i granty u.e., że zamiast WPROST głosić Słowo Boże staje za "Jednym odważnym" mówiącym o "zarazie". A gdzie KATECHEZA Kościoła Katolickiego o homoseksualistach i pedofilach. W zamian głosi się wiernym "katechezę" o miłości, godności, szacunku dla GORSZYCIELI i JAWNYCH GRZESZNIKÓW próbujących NARZUCIĆ siłą SWOJE haniebne PRAWA rodem z SODOMY i GOMORY.
5 miesięcy temu / iskierka
 
Dobrze wiedzieć, że nie jesteśmy sami. Właściwie prawosławie spośród wszystkich wyznań jest nam, katolikom najbliższe duchowo. Na pewno bliższe niż wielu spośród naszych biskupów i księży, którzy nie stanęli po stronie biskupa Jędraszewskiego, a nawet śmieli go krytykować. Niestety.
5 miesięcy temu / :)
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.