DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Kościół bez zakonów? Wizja porażająca i nieodległa. Poznaj nowy numer „Polonia Christiana”

Kościół bez zakonów? Wizja porażająca i nieodległa. Poznaj nowy numer „Polonia Christiana”

Czy można sobie wyobrazić Kościół katolicki bez zakonów? Jego współcześni „reformatorzy” najwyraźniej mogą, gdyż wydaje się, że oto wzięli na cel zakony kontemplacyjne – zatroskani o ich użyteczność. A czyż to nie rzekoma bezużyteczność tychże instytucji stanowiła zawsze użyteczny pretekst dla wrogów Kościoła do wykonania pierwszego kroku na drodze ku ostatecznemu rozwiązaniu kwestii katolickiej?


Światło na tę sprawę rzuca temat główny najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana”. Ale – jak zwykle – to nie wszystko.


Oto bowiem José Antonio Ureta przestrzega przed synodalnością, w której widzi narzędzie demokratyzacji Kościoła, a Roberto de Mattei sięgając ku eschatologii przypomina, że Jezus Chrystus, Król Wszechświata chce, aby współkrólowała z Nim Jego Najświętsza Matka.


Jako że marcowo-kwietniowa edycja pisma ukazuje się w okresie Wielkiego Postu, doświadczony duszpasterz, ksiądz Grzegorz Śniadoch podpowiada, jak owocnie przeżyć ten szczególny czas pokuty i nawrócenia.

 

Z najnowszego numeru „Polonia Christiana” dowiemy się ponadto, co prezydent Andrzej Duda może zrobić dla nienarodzonych dzieci (a jak się okazuje – może sporo); dowiemy się, komu przeszkadza Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych; dowiemy się, jak przebiega ponowna kolonizacja Czarnego Lądu.


Prócz tego Jacek Hoga analizuje niewesołą sytuację Polski w zakresie obronności, a Adam Kowalik przypomina, że twórca ruchu harcerskiego był żarliwym katolikiem; Luciano Garibaldi obala czarną legendę papieża Piusa XII, a Jacek Kowalski odkłamuje średniowiecze.


Dodatkowo: na łamach tego numeru gorąca polemika z opublikowanym w poprzednim numerze magazynu tekstem doktor Izabelli Stępkowskiej. Dzieje się!

 

Zachęcamy także do zamawiania i prenumeraty najnowszego numeru pisma w tradycyjnej drukowanej formie na stronach Księgarni Polonia Christiana. 

KN

 

  

  


DATA: 2019-03-11 07:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O to właśnie chodzi złym, by nie miał się kto modlić. Straszne rzeczy się dzieją, ale tak naprawdę prawdziwie wierzący nie powinni się niczego bać, przecież to zapowiada nie tylko przyjście zwodziciela, ale też niedługo potem naszego Pana Jezusa.
11 miesięcy temu / :)
 
Dz. Św. Siostry Faustyny... 926 9 II 1937. Ostatki. W ostatnie te dwa dni karnawału poznałam wielki nawał kar i grzechów. Dał mi Pan poznać w jednym momencie grzechy świata całego w dniu tym popełnione. Zemdlałam z przerażenia i pomimo że znam całą głębię miłosierdzia Bożego, zdziwiłam się, że Bóg pozwala istnieć ludzkości. I dał mi Pan poznać, kto podtrzymuje istnienie tej ludzkości: to są dusze wybrane. Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie. Dz. 1434 Dziś dał mi Pan poznać swe zagniewanie na ludzkość, że zasługuje przez swe grzechy na skrócenie dni, ale poznałam, że istnienie świata podtrzymują dusze wybrane, to jest zakony. Biada światu, jeśli braknie zakonów.
11 miesięcy temu / los lobos
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.