DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Kościelni postępowcy wzywają do zmian

Kościelni postępowcy wzywają do zmian

Przed zaplanowanym na październik synodem dotyczącym rodziny coraz częściej wyrażane są głosy wzywające do radykalnej zmiany nauczania Kościoła. Dwóch brytyjskich biskupów w wywiadzie dla prasy wezwało do „przemyślenia” nauczania Kościoła w kwestiach życia małżeńskiego, rodzinnego, a także antykoncepcji i homoseksualizmu.


Biskup Middleborough Terence Drainey stwierdził, że zaplanowany na październik rzymski Nadzwyczajny Synod dotyczący rodziny powinien rozważyć redefinicję nauczania Kościoła dotyczącego życia i seksualności. Jego zdaniem Kościół powinien ponownie przemyśleć kwestię „współczesnych psychologicznych i antropologicznych spostrzeżeń ludzi świeckich”. - Mogłoby to doprowadzić do rozwoju nauczania Kościoła w kwestiach takich jak życie małżeńskie i rodzinne, antykoncepcja, homoseksualizm, rozwój i powtórne małżeństwo, mieszkanie ze sobą bez ślubu, a nawet pozycja kobiet w Kościele – powiedział duchowny w wywiadzie dla „The Tablet”.


Zdaniem bp. Terence’a Drainey’a nauczanie w tych kwestiach powinno być uważane nie tyle za minimum, które każdy musi przestrzegać, lecz za… ideał życia chrześcijańskiego. Ideał, do którego warto dążyć, rozumiejąc przy tym wszystkich, którzy go nie osiągają.


„Postępowe” stanowisko zaprezentował także Tom Burns z walijskiej diecezji Menevia. - Dźwięk okien i drzwi otwieranych w Watykanie jest ogłuszający – stwierdził. Negatywnie wyraził się o decyzji Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, która – zgodnie z wolą Watykanu – nie opublikowała wyników ankiety przedsynodalnej. Biskup Burns podkreślił, że Kościół powinien być przecież „transparentny” i nie należy ukrywać takich informacji.- Bądźmy pierwszymi, którzy odbudują (sic!) Kościół z dobrymi małżeństwami, dobrymi rodzinami i... dobrymi małżeństwami rozwodników – stwierdził.Źrródło: thetablet.co.uk / lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2014-03-20 09:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pasterze nam oślepli :( i coraz większe bielmo im pada na oczy.
ponad 6 lat temu / Teresa
 
I gdzież się podziały świetlane czasy Świętego Oficjum? Wtedy nie było problemu z wysłaniem listu zaproszeniowego do zagubionego hierarchy na obowiązkowe, zamknięte, kilkuletnie rekolekcje.
ponad 6 lat temu / Atos
 
Czas oczyszczenia coraz bliżej.
ponad 6 lat temu / Kargul
 
Rzeczą jasną jest, że głosy te pochodzą od szatana
ponad 6 lat temu / Jacek
 
Proponuję postępowcom , żeby zwrócili się do Pana Boga aby zmienił przykazania , bo są dla nich za trudne.Prawo może zmienić tylko Prawodawca.
ponad 6 lat temu / cynik
 
Postępowcy własnym sądem potępieni! Owoce judeoprotestantyzmu stworzonego do przejmowania kontroli nad światem. Ile milionów dusz złapało się na tą hucpę? Ilu się własnym, "cudzym" sądem potępiło? Czy znajdzie się ktoś, kto dla języka polskiego napisze definicję judeoprotestantyzmu? Nikogo nie widać. Oto poziom i obraz współczesnej filozofii, teologii i historii wśród Polaków nie tylko w kraju! A ilość tytułów naukowych ma się dobrze.
ponad 6 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.