DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Korytarze humanitarne w Polsce? Witold Waszczykowski: trwają rozmowy w tej sprawie

Korytarze humanitarne w Polsce? Witold Waszczykowski: trwają rozmowy w tej sprawie
©Tatif/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

Podczas czwartkowej konferencji prasowej zorganizowanej przez Witolda Waszczykowskiego szef MSZ wypowiedział się na temat tzw. korytarzy humanitarnych. Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie jest uzależniona od rekomendacji minister Beaty Kempy.

 

To właśnie Beata Kempa po objęciu urzędu premiera przez Mateusza Morawickiego otrzymała tekę ministra odpowiedzialnego za „koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców”.

 

- Jest nowe stanowisko w rządzie do podjęcia tej problematyki – powiedział Waszczykowski. Dodał, że w ciągu ostatnich miesięcy rząd prowadził konsultacje z ekspertami w tej sprawie. - Te rozmowy były prowadzone z ekspertami m.in. ważną rolę pełniła tutaj minister Beata Kempa, która w tej chwili otrzymała nowe stanowisko i nowe zadania – poinformował szef MSZ.

 

O otwarcie tzw. korytarzy humanitarnych dla migrantów zaapelował w lutym papież Franciszek. Bezpośredni apel w tej sprawie do polskiego rządu wystosował również metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w liście na rozpoczęcie Wielkiego Postu.

 

ZOBACZ TEŻ:

Kornel Morawiecki chce przyjąć 7 tys. imigrantów. Premier posłucha ojca czy prezesa?

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2017-12-28 21:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zrobicie Wielki Błąd ! ! !
7 miesięcy temu / Darek
 
?Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego ? według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami ? mówi Pan wszechmogący?.
7 miesięcy temu / Piko
 
No to na PiS juz nie zagłosuję !
7 miesięcy temu / Kolo
 
DO PIS-U::::: TO JEST JEDYNA SPRAWA KTÓRA DAJE PIS-OWI PRZEWAGĘ W WYBORACH NAD PO, JEŚLI DO POLSKI WJEDZIE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB CHOCIAŻ JEDEN ISLAMSKI NACHODŹCA TO BĘDZIE TO PRAWDZIWY I OSTATECZNY KONIEC POPARCIA DLA PIS-U, JAK NIE WIERZYCIE TO SPRÓBUJCIE WPUŚCIĆ CHOCIAŻ JEDNEGO TEGO TYPU OSOBNIKA A POZNACIE GNIEW POLAKÓW
7 miesięcy temu / polak
 
Jeśli odważą się sprowadzić muslimów - stracą władzę, gdyż naród im tego nie wybaczy!
7 miesięcy temu / Stefan
 
JEŻELI ŚCIĄGNIĘCIE TYCH PSEUDO UCHODŹCÓW NAWET TYMI KORYTARZAMI HUMANITARNYMI TO BĘDZIECIE TAKIMI SAMYMI ZDRAJCAMI JAK PO,NOWOCZESNA,SLD,PSL I WASZE MIEJSCE BĘDZIE NIE NA ŚMIETNIKU LECZ W KIBLU OBOK G.WNA! TYLKO MARIAN KOWALSKI TYLKO PARTIA RUCH11LISTOPADA I TYLE!
7 miesięcy temu / AREK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.