DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@abc Pan uważa się za Mojżesza? A jeśli nie to za kogo, za króla Polski? Prymasa? Nie ma w Kościele pośredników? Nie ma pasterzy? Nie ma papieża? To za nich należy się modlić, to oni mają wznieść ręce jak Mojżesz, to oni mają prosić, bo to im powierzono władzę! To papież w łączności z biskupami ma OBOWIĄZEK poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Katolik ma nad sobą więcej niż Mojżesza, ma nad sobą kapłanów Nowego Przymierza - biskupów, papieża. To za nich trzeba się modlić, za nich przede wszystkim, jak za własnych rodziców. Aby oni się podnieśli i stanęli na wysokości zadania. Ja nie jestem królem Polski, a Pan? Ja nie jestem Mojżeszem, a Pan? Można wymyślać setki mniej lub bardziej słusznych akcji, można udawać, że ma się władzę powierzania całego narodu Niebu, można uzurpować sobie wszelki autorytet, ale to nie zmienia faktu, że to papież ma władzę aby nieomylnie potępiać błędy, a biskup by nauczać i zarządzać. Nie mam takiej władzy ani ja, ani Pan.
1 dzień temu / Murem
 
Dzisiejsze 1 czyt. Mojżesz prosi aby Bóg nie karał Swego ludu, bo Egipcjanie będą hejtować Boga: "Czemu to mają mówić Egipcjanie: ?W złym zamiarze wyprowadził ich, chcąc ich wygubić w górach i wygładzić z powierzchni ziemi". Nie jest to światło na nasze modlitwy? Jezu, Polska jest narodem Twoim oddanym Twej Matce i choć to ludzie o twardym karku - jeśli nie pomożesz będą mówić że Cię nie ma...
2 dni temu / abc
 
Nie przejmujmy się dowcipami Ateistów.Ta sekta ma miliony ludzi wymordowanych w imię wiary w brak Boga.Dobrze że sobie robią rysunki a nie mordują .
3 dni temu / Kichawa Końska
 
Nie biorę do ręki gazwybu, ale jeśli dobrze sobie wyobrażam ten drugi żart, to widzę tu znaczenie ewangeliczne. Czy nie jest tak, już od lat, że odrzucamy Chrystusa Zmartwychwstałego? Pustkę zapełniamy przedświąteczną krzątaniną, a potem obżarstwem. @abc trafił w punkt. Mniej internetu. Na kolana Siostry i Bracia. Różańce do rąk
3 dni temu / daffy
 
kiedy oni zrozumieją, że to co się teraz w świecie dzieje to kara za profanacje wizerunku Matki Bożej, Najświętszego Sakramentu, Kościołów i Krzyży, to kara za grzech sodomii, za aborcję, za pychę i zaślepienie. Czy nie widzą znaków? Czy nic nie rozumieją! Czas tego Wielkiego Postu to ostatnie czas na nawrócenie, potem będzie za późno. My chrześcijanie musimy modlić się za wszystkich i za nas bo sami jesteśmy grzeszni i szczególnie za tych zaślepienych o łaskę Wiary. Każdego dnia musimy modlić się do Chrystusa i Matki Jego Maryi o przebaczenie i odpuszczenie. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!
3 dni temu / Kpt. Żbik
 
Xwd niżej trafił w samo sedno. Rzeczywiście, trudno sobie wyobrazić żeby ojciec powiedział swoim dzieciom: "Z powodu wojny/epidemii/klęski nie dam wam dziś jeść, bo rząd kazał zamknąć spiżarnię i zakazał pracować. Idźcie więc do swoich pokojów i radźcie sobie sami, a zawołajcie mnie jak będziecie umierać..." Wyobrażasz sobie ojca rodziny, który tak do swoich dzieci się zwraca? Biskupi i kapłani, którzy są ojcami wiary, mniej więcej tak się do katolików zwrócili. Świątynie kontrolowane przez ministra. Ale co najważniejsze oni lub ich poprzednicy zarządzili już tak kilkadziesiąt lat temu, gdy w 1969 wyproszono ze świątyń prawowity ryt Mszy Św. MSZA W RYCIE RZYMSKIM PORZUCONA. SAKRAMENTY W RYCIE RZYMSKIM PORZUCONE. W konsekwencji kościoły były niszczone, wyburzane, opuszczane, a teraz są zamykane, kontrolowane. Biskupi mają szansę się nawrócić, ale dokładają kolejny błąd do już istniejących: tchórzliwe podporządkowanie się władzy świeckiej. Diabeł się cieszy i drwi.
3 dni temu / Murem
 
Efekt zacietrzewienia?Przecież dla "ortodoksyjnych katolikow" lewactwo z Gazety Wyborczej to to samo co rząd pisowski a dla PiSu -Konfederacja to ta sama totalna opozycja glosujaca reka w reke z lewactwem PeOwskim
3 dni temu / Pik
 
cierpię z powodu braku mszy świętej myślę że hierarchia kościelna nie przemyślała takiej decyzji , przecież tylko Pan Bóg jest dawcą życia i śmierci kiedy chce i co chce to z nami zrobi przeszłam bardzo poważną operację ale zaufałam Panu bezgranicznie i On mnie uratował, Proszę pojechać do Legnicy albo do Sokółki to może uwierzycie w istnienie Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jestem zbulwersowana decyzją przyjęcia komunii świętej do ręki i na stojąco. przecież tylko kapłan może trzymać w dłoni naszego Pana ma przecież dłonie namaszczone olejami świętymi .A tak na marginesie Pan Jezus nie jest naszym kolego należy się miłość ale też szacunek gdzie jest sprawiedliwość i bojażń Boża .proszę módlmy się bardzo jeden za drugiego a najbardziej za kapłanów i siostry zakonne one potrzebują naszej modlitwy .
3 dni temu / wierząca
 
To nie to samo.
3 dni temu / @trooper
 
Czy pandemia usprawiedliwia hejt?. Nie. Jest to raczej karygodne. Wiadomo że teraz wszyscy opuścili ulice ale w takim razie należy się spodziewać być może zmasowanych ataków przez internet. Pamiętajmy że do kościołów nie chodzą wszyscy i dla wielu jest to powód do ataków że mogą chodzić w zasadzie tam gdzie zawsze a inni nie. Gdyby żadnych zakazów nie było to trzeba przyznać że kapłani powinni nakazywac żeby starsi pozostali w domach itp. Tłumów też nie ma co się spodziewać. Kościół jest filarem państwa według mnie i gdyby właściwie zniszczono tylko kościół w tej sytuacji to chyba państwo też zniszczą.
3 dni temu / dt
 
Msze święte przecież są. Można pójść, rano było 5 osób jeszcze wtedy, gdy mogło być 50. Można przyjąć Pana Jezusa nawet poza Mszą Świętą w ustalonej przez proboszcza godzinie.
3 dni temu / Nauczyciel
 
Dla jasności, jestem osobą wierząca, to proszę bardzo przestańcie pracować i robić zakupy, może Bóg zrozumie że ma to robić za was żeby uchronić was przed wirusem
3 dni temu / Xwd
 
@Adam Komunię Św. można przyjąć również duchowo.
3 dni temu / trooper
 
Kościoły mają być puste a "na ulicach nadal widać pełne autobusy i tramwaje. Stacje metra w godzinach szczytu również są zatłoczone" sklepy spożywcze także... dusza potrzebuje tez pokarmu a nie substytutu.Jest posłuszeństwo wobec Boga i wobec władzy jeśli nie sprzeciwia się Bogu.A tu widać czy kościólek czy katedra bazylika taka sama ilość osob a autobus 30 osób.Non possumus.Szkoda że mimo że jest konkordat biskupi przyjeli zasade nad religią panuje państwo!
3 dni temu / mela
 
Nie przejmujmy się ciemnymi ludźmi, lecz módlmy się o ich oświecenie.
3 dni temu / L
 
Już od dawna obserwujemy narastający w pewnych środowiskach - medialnych - poziom antypolskich i antykatolickich szmir,obrażających piękno i smak; nie mówiąc o ideologicznym-zacietrzewieniu chamstwa i prostactwa także na internetowych portalach - widac to gołym okiem.
3 dni temu / t
 
@Xwd tylko kiedy wirus to zrozumie, że nie wolno mu infekować w komunikacji miejskiej, bo "ludzie muszą jeździć" ?? ot, logika.
3 dni temu / ecobeko
 
Te żarty były zabawne, bez przesady już. No smutne, że nie będzie takich świat jak zawsze... ale co poradzic. Nie chce sie zarazic, wychodze raz , dwa razy w tygodniu tylko do sklepu a tak siedzę w domu. Szkkda mi tych mszy, które przegapilam, gorzkich zali, drog krzyzowych...
3 dni temu / Eloe
 
@Xwd Niewierzący tego nie zrozumie, nie piszę nigdy bo masz szansę się nawrócić, a wtedy zobaczysz jak ogarnie Cię tęsknota za Panem czekającym w Tabernakulum.
3 dni temu / karmel
 
Ludzie zróbcie jeden Człowiek na jedną ławkę. To i tak będzie żadziej niż w autobusach czy w tramwaju.
3 dni temu / Adam
 
Przecież fakt, że ograniczenie zaostrzyli akurat na Zwiastowanie mówi samo za siebie.
3 dni temu / Szkoda słów
 
Szkoda że członkowie episkopatu są ludźmi bez wiary, od razu powinni odbić argument pięciu osób na mszy świętej, chyba że nie wiedzą iż w autobusie może jechać więcej, w Biedronce i tym podobnych przybytkach również, więc dlaczego e w tym szczególnym okresie milczą wobec tej hucpy?
3 dni temu / Krach
 
xwd.taki problem, że nie można przystąpić do Komuni Świętej, a dla niektórych jest to niesamowicie ważne!
3 dni temu / Adam
 
to raczej krytyka bo zareagowano chaotycznie i niespójnie i nie można tutaj zaprzeczyć że hierarchowie się pogubili ,tak samo zresztą jak rząd z pomysłami Lotu sprowadzającego zarazę
3 dni temu / lil
 
Czy ktokolwiek zrozumie że komunikacją miejską ludzie muszą jeździć a do kościoła nie trzeba chodzić, można się modlić w domu, jaki problem.
3 dni temu / Xwd
 
Wierzący faktycznie cierpią. Zarówno od izolacji jak i od hejtu. Może rzeczywiście było za dobrze i za łatwo. Często uczymy się prawdziwie kochać i doceniać dopiero w trudnościach. Może więc jest to czas błogosławiony bo zbliżymy się do Pana sercem.
3 dni temu / 23endi
 
Czemu w atobusach musi być połowa pasażerów, w stosunku do miejsc siedzących. A w kościołach 5 osób. O co tu chodzi. /np. Bazylika w Licheniu/
3 dni temu / Antoniusz
 
nie ustawajmy w modlitwie
3 dni temu / ania
 
Rozdzial kosciola od panstwa, to jawna kpina! Panstwo ingeruje w sprawy kosciola, a kosciol stoi bezradny! Tchorzostwo biskupow winna byc napietnowane. Taczki i wywiezc ich do granic diecezji! Wielu zrzeklo sie swojej poslugi pasterskiej!
3 dni temu / Trad
 
To jawne wykorzystywanie koronawirusa do zamknięcia kościołów jednocześnie odcięcie ludzi od sakramentów tj. jedynej tarczy obronnej przed szatanem.Jak w kościele będzie 10 osób to proboszcz będzie dzwonił po Policję?Śmiech na sali.To zdrada pseudo katolickiego rządu.Hańba.W autobusie może być 30 osób ale w 10 razy większym kościele tylko 5 osób.Szatan zaciera ręce z radości.Rząd- precz z rękami od naszych kościołów!Gdzie są nasi biskupi!
4 dni temu / kolo
 
"Pandemia koronawirusa wyzwoliła w Polsce falę antykatolickiego szału." Odwrotnie, antykatolicki szał wymyslił pandemię.
4 dni temu / Ryś
 
Kiedyś ksiądz powiedział mi żeby chodzić na Mszę Św., bo może być tak, że będzie się chciało pójść a nie będzie można. Straszne jak szybko ten czas nastąpił.
4 dni temu / @X
 
Ataki z zewnątrz są niczym wobec postawy samych ,,pasterzy"cechującej się oportunizmem i zwykłym tchórzostwem.Można odnieść wrażenie ,że im wyżej w hierarchii tym mniej wiary,a większość zapomniałaa może po prostu nie wieco oznacza purpura przez nich noszona.wydaje się tez,że to w tej grupie ludzi,stojących przecież najbliżej Boga,strach przed śmiercią jest największy-czego tak panicznie się boją?
4 dni temu / Sciepuro
 
Dla mnie jest to najgorsze co mogło spotkać mnie i moją rodzinę brak mszy św i sakramentów. Przypominają mi się sytuacje gdy zamiast z nich korzystać nie byłam na mszy z lenistwa,z zaniedbania ... dziś pozostaje nam prosić Boga o wybaczenie i się modlić w domu
4 dni temu / X
 
Skoro władze Kościoła Katolickiego uznały że podlegają poganskiemu państwu które samo siebie uważa za bóstwo to to co się teraz dzieje jest tego naturlną konsekwencją.
4 dni temu / Ron
 
Warto przypomnieć temu panu, że igranie z Panem Bogiem w ten sposób zawsze kończyło się źle. Ta pseudotwórczość to rodzaj potwarzy wymierzonej Chrystusowi, któremu próbuje się udowodnić, że jest niepotrzebny w czasie, gdy jedna z chorób na świecie napełnia nieracjonalnym strachem wielu. Ale czasy są takie, że zwatpi wielu, co potwierdzają Objawienia Matki Bożej w Trevigiano Romano. A tego rysownika mi szkoda, bo za pięć minut znaczenia w historii świata może stracić wieczność. Jedynie można się za niego modlić, o ile będzie chciał przyjąć Boże Miłosierdzia.
4 dni temu / Krakusik
 
Jeśli zaliczasz się do tych oburzonych, którzy w ostatnich dniach wcale nie zwiększyli ilości czasu jaki spędzali na adoracji w kościele to daj sobie spokój z tym oburzeniem na uniemożliwianie uczestnictwa we mszy. Nie okłamuj siebie, że chodzi Ci o Boga - chodzi ci o swoje ego, które zostało uderzone zakazem. Gdyby chodziło o Jezusa to - pozbawiony możliwości uczestnictwa we mszy - siedział byś przed tabernakulum.
4 dni temu / abc
 
Za delikatni jesteśmy. Trzeba robić swoje a nie wszystko brać do siebie.
4 dni temu / Sushi
 
Pokazuje to tylko o co w tym wszystkim chodzi.
4 dni temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.