DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Koronawirusem w katolika. Czy pandemia usprawiedliwia hejt?

Koronawirusem w katolika. Czy pandemia usprawiedliwia hejt?
źródło: pixabay.com

Pandemia koronawirusa wyzwoliła w Polsce falę antykatolickiego szału. Kościoły – w przyjętej narracji – stały się najgroźniejszym roznosicielem wirusa, zaś wprowadzane ograniczenia, okazją do drwin z Jezusa Chrystusa i Jego wyznawców.

 

Już pierwsze ograniczenie zgromadzeń religijnych do 50 osób stało się dla rysującego na wyborcza.pl Andrzeja Milewskiego okazją do uderzenia w katolików. Pojawił się wówczas rysunek grupy wirusów „idących na kościół” z podpisem: „Stop! Atakujemy dopiero powyżej 50 osób!”.

 

Ograniczenia poszły dalej. Wiadomo, że wierni nie będą mogli uczestniczyć w Triduum Paschalnym. To również stało się pretekstem do kpin. Wielkanoc 2020 okiem rysownika wygląda tak: Pan Jezus wychodzący z grobu pod Golgotą, na której widnieją trzy krzyże i rzymski legionista mówiący do Zmartwychwstałego: „Proszę wracać do środka. Obowiązuje kwarantanna”.

 

Brak możliwości uczestnictwa w obrzędach liturgicznych dla wielu katolików jest doświadczeniem bolesnym. Szczególnie, że ograniczenia „państwowe” wprowadzone w kościołach zdają się być niewspółmierne do tego co widzimy w sklepach czy komunikacji miejskiej. I choć w Polsce to katolicy najliczniej ponoszą ciężar wprowadzonych ograniczeń, to nie brakuje komentarzy o katolickim „ciemnogrodzie” i „zacofaniu”.

 

Dość dodać, że jedna z publicystek „Wyborczej” uznała w mediach społecznościowych, że fakt, iż ograniczono zgromadzenia publiczne do dwóch osób, a w kościele może przebywać do pięciu wiernych, to przejaw traktowania katolików jako obywateli innej kategorii. „I znowu nie rozumiem: dlaczego całe społeczeństwo ma zakaz zgromadzeń do 2 osób, a katolicy do pięciu? Oni są jakimś innych gatunkiem człowieka? Inaczej zarażają? Nie przenoszą wirusa? Co to za równi i równiejsi?” – napisała na Twitterze Eliza Michalik.

 

Publicystka nie chciała zauważyć, że gdy mowa o zgromadzeniach religijnych mowa o wszystkich, nie tylko katolikach. Cóż z tego? Skroro koronawirus dał pretekst, by znów uderzyć w katolików…

 

MA

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-25 18:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@abc Pan uważa się za Mojżesza? A jeśli nie to za kogo, za króla Polski? Prymasa? Nie ma w Kościele pośredników? Nie ma pasterzy? Nie ma papieża? To za nich należy się modlić, to oni mają wznieść ręce jak Mojżesz, to oni mają prosić, bo to im powierzono władzę! To papież w łączności z biskupami ma OBOWIĄZEK poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Katolik ma nad sobą więcej niż Mojżesza, ma nad sobą kapłanów Nowego Przymierza - biskupów, papieża. To za nich trzeba się modlić, za nich przede wszystkim, jak za własnych rodziców. Aby oni się podnieśli i stanęli na wysokości zadania. Ja nie jestem królem Polski, a Pan? Ja nie jestem Mojżeszem, a Pan? Można wymyślać setki mniej lub bardziej słusznych akcji, można udawać, że ma się władzę powierzania całego narodu Niebu, można uzurpować sobie wszelki autorytet, ale to nie zmienia faktu, że to papież ma władzę aby nieomylnie potępiać błędy, a biskup by nauczać i zarządzać. Nie mam takiej władzy ani ja, ani Pan.
1 miesiąc temu / Murem
 
Dzisiejsze 1 czyt. Mojżesz prosi aby Bóg nie karał Swego ludu, bo Egipcjanie będą hejtować Boga: "Czemu to mają mówić Egipcjanie: ?W złym zamiarze wyprowadził ich, chcąc ich wygubić w górach i wygładzić z powierzchni ziemi". Nie jest to światło na nasze modlitwy? Jezu, Polska jest narodem Twoim oddanym Twej Matce i choć to ludzie o twardym karku - jeśli nie pomożesz będą mówić że Cię nie ma...
2 miesiące temu / abc
 
Nie przejmujmy się dowcipami Ateistów.Ta sekta ma miliony ludzi wymordowanych w imię wiary w brak Boga.Dobrze że sobie robią rysunki a nie mordują .
2 miesiące temu / Kichawa Końska
 
Nie biorę do ręki gazwybu, ale jeśli dobrze sobie wyobrażam ten drugi żart, to widzę tu znaczenie ewangeliczne. Czy nie jest tak, już od lat, że odrzucamy Chrystusa Zmartwychwstałego? Pustkę zapełniamy przedświąteczną krzątaniną, a potem obżarstwem. @abc trafił w punkt. Mniej internetu. Na kolana Siostry i Bracia. Różańce do rąk
2 miesiące temu / daffy
 
kiedy oni zrozumieją, że to co się teraz w świecie dzieje to kara za profanacje wizerunku Matki Bożej, Najświętszego Sakramentu, Kościołów i Krzyży, to kara za grzech sodomii, za aborcję, za pychę i zaślepienie. Czy nie widzą znaków? Czy nic nie rozumieją! Czas tego Wielkiego Postu to ostatnie czas na nawrócenie, potem będzie za późno. My chrześcijanie musimy modlić się za wszystkich i za nas bo sami jesteśmy grzeszni i szczególnie za tych zaślepienych o łaskę Wiary. Każdego dnia musimy modlić się do Chrystusa i Matki Jego Maryi o przebaczenie i odpuszczenie. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!
2 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Xwd niżej trafił w samo sedno. Rzeczywiście, trudno sobie wyobrazić żeby ojciec powiedział swoim dzieciom: "Z powodu wojny/epidemii/klęski nie dam wam dziś jeść, bo rząd kazał zamknąć spiżarnię i zakazał pracować. Idźcie więc do swoich pokojów i radźcie sobie sami, a zawołajcie mnie jak będziecie umierać..." Wyobrażasz sobie ojca rodziny, który tak do swoich dzieci się zwraca? Biskupi i kapłani, którzy są ojcami wiary, mniej więcej tak się do katolików zwrócili. Świątynie kontrolowane przez ministra. Ale co najważniejsze oni lub ich poprzednicy zarządzili już tak kilkadziesiąt lat temu, gdy w 1969 wyproszono ze świątyń prawowity ryt Mszy Św. MSZA W RYCIE RZYMSKIM PORZUCONA. SAKRAMENTY W RYCIE RZYMSKIM PORZUCONE. W konsekwencji kościoły były niszczone, wyburzane, opuszczane, a teraz są zamykane, kontrolowane. Biskupi mają szansę się nawrócić, ale dokładają kolejny błąd do już istniejących: tchórzliwe podporządkowanie się władzy świeckiej. Diabeł się cieszy i drwi.
2 miesiące temu / Murem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.