DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Koronawirus nie zatrzymał obrońców życia. W Japonii manifestowano wartości pro life

Koronawirus nie zatrzymał obrońców życia. W Japonii manifestowano wartości pro life
fot. zdjęcie ilustracyjne

Ulicami Tokio i Osaki przeszły Marsze dla Życia, w których afirmowano konieczność zapewnienia ochrony życia od poczęcia. Marsze miały wymiar symboliczny, ponieważ w Japonii wciąż obowiązują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

 

Tegoroczne Marsze dla Życia w Japonii różniły się od tych, które od 7 lat są organizowane przez Masaakiego Ikedę oraz miejscowych katolików. Wzięło w nich udział zaledwie kilkaset osób, ale organizatorzy podkreślali, że najważniejsza była dla nich symbolika i przypomnienie w tych trudnych czasach konieczności obrony życia od poczęcia. Uczestnicy Marszów nieśli ze sobą figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz odmawiali różaniec. Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu było: „Aby nikt nie został pominięty”.

 

Marsze dla Życia w Japonii są organizowane każdego roku w okolicach 13 lipca – to ze względu na dwie rocznice. Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą, aby data ich wydarzenia korespondowała z rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie. Ale 13 lipca to dla Japończyków symboliczna data, jeśli chodzi o sprawy obrony życia. Właśnie tego dnia w 1948 roku, rząd zalegalizował aborcję w kraju.

 

Organizatorzy Marszu dla Życia w Tokio oraz Osace podkreślają, że Organizacja Narodów Zjednoczonych chce zajmować się walką z ubóstwem i głodem, ale nie zwraca uwagi na fundamentalne sprawy tj. ochronę życia poczętego. Uczestnicy Marszu apelują do ONZ, aby urzędnicy pochylili się nad zwiększeniem ochrony życia. W tym celu zorganizowano również międzynarodową konferencję naukową na ten temat.

 

Warto dodać, że aborcja w Japonii jest dozwolona tylko w wyjątkowych przypadkach do 22. tygodnia ciąży. Mimo to, według danych ministerstwa opieki społecznej dwa lata temu w wyniku aborcji zabito ponad 160 tysięcy dzieci. Liczba „krwawych zabiegów” nieco spadła w ostatnich latach, ale jest szczególnie wysoka wśród nastolatek. Każdego dnia w łonie matki zabijanych jest w Japonii 450 dzieci.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-25 12:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedna dobra wiadomość na dzień to trochę mało.
9 dni temu / Janusz
 
u nas wszystko zlatwi teraz kazdego dnia alarm coraz wiecej zachorowan Szef Senatu z Szumowskim i medykami przejmuja wladze Morawiecki nie ma nic do gadania bo Rzad to komunistyczno brukselskie WHO a kieruja owym WHO oddani towarzysze zalatwia przy okazji Trumpa i bankierzy W SOJUSZU PUTIN MERKEL MAJA WIECZNA WLADZE
9 dni temu / olek
 
Niech Matka Najświętsza, i nasi wielcy Święci, polscy i japońscy, modlą się za nami do Boga, bo należymy do nielicznych dziś na Ziemi narodów, które resztkami sił usiłują zachować swoją tradycję i tożsamość, przed próbującym ogarnąć wszystko złem.
9 dni temu / poco
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.