DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Koronawirus i mit maseczki. Prof. Rutkowski stawia rządowi trudne pytania o „pandemię”

Koronawirus i mit maseczki. Prof. Rutkowski stawia rządowi trudne pytania o „pandemię”
źródło: pixabay.com

Sposób postępowania wobec koronawirusa w Polsce budzi wiele wątpliwości. Spór m.in. wzbudza nakaz noszenia maseczek. Chodzi tu zarówno o kwestie skuteczności takiej ochrony jak i negatywne skutki zdrowotne dla noszących. To nie jedyne wątpliwości. A z pytaniami do rządu w sprawie „pandemii” zwrócił się prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski.

 

W pierwszej kolejności ekspert pyta czy resort zdrowia zlecił wirusologom badania mające na celu określenie jaki typ wirusa SARS-CoV-2 występuje aktualnie w Polsce, w tym jak jest on groźny dla ludzi i jaką śmiertelność powoduje. Profesor pyta o badania sekcyjne zmarłych, u których na podstawie testów stwierdzono obecność wirusa i jakie u tych osób zaobserwowano zmiany chorobowe.

 

Lekarz ponadto pyta o monitoring skutków ubocznych – dermatologicznych – noszenia maseczek u osób długotrwale je noszących (w tym także u dzieci i młodzieży) oraz częstego odkażania dłoni. Zwraca uwagę też na powikłania psychiczne u seniorów oraz skargi na lekarzy rodzinnych, którzy odmawiają bezpośredniego przyjmowania pacjentów.

 

 

Profesor pyta też czy MZ zwracał się do producentów bawełnianych maseczek o ich strukturę i jak ma się ona do średnicy wirusa SARS-CoV-2 i jaka jest ich skuteczność oraz czy badano jak (na jaką odległość i jakimi drogami) rozprzestrzenia się wirus SARSCoV-2 z organizmu osoby zakażonej do środowiska zewnętrznego w zależności od zastosowanych środków ochrony (przyłbica, maska, bez maski).

 

Lekarz pyta również czy Minister Zdrowia w działaniach związanych z walką z koronawirusem zamierza zrezygnować z opierania się wyłącznie o czysto teoretyczne rozważania matematyków, informatyków, statystyków, epidemiologów i wirusologów, którzy często nie są nawet lekarzami oraz specjalistów chorób zakaźnych, którzy prezentują zawężone do swojej dziedziny postrzeganie choroby COVID-19. Profesor wskazuje też listę lekarzy – praktyków, specjalistów „odważnie i racjonalnie myślących” i pyta czy resort zamierza czerpać z ich doświadczeń.

 

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-09-22 09:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i jakie odpowiedzi uzyskał Pan prof. Rutkowski? Ten artykuł jest o wszystkim i o niczym. Każdy zdrowo myślący człowiek wie ze nie ma żadnej pandemi. Tylko nie mogę zrozumieć jak tęgie głowy sały się w to wszystko wkręcić. Wszystkie rządy i media. To jest tragiczne
25 dni temu / Sssp
 
Rozejrzyjcie się !!! Pandemia MA PRZYKRYĆ WPROWADZANIE PRAW KTÓRE POZWOLĄ ODEBRAĆ LUDZIOM WOLNOŚĆ pod pozorem ekologii, zarazy, dbania o prawa zwierząt itd. Wszystko jednak ostatecznie sprowadza się do odebrania ludziom możliwości decydowania o sobie w jakiejkolwiek kategorii czy sprawie, tworzoąc nowego XXI-o wiecznego niewolnika, który tylko wirtualnie coś ma i w każdej chwili można będzie mu to odebrać. Dokładnie to samo działo się przed 1939 w Niemczech - sukcesywnie wprowadzano prawa i tworzono mechanizmy które zniewoliły ludzi i nauczyły ich myśleć "po nowemu" włącznie z tym, że zabijanie innych, kobiet i dzieci a nawet robienie z nich mydła czy abażurów TO PO PROSTU NORMA bo oni są "zwierzętami" i nie mają żadnych praw. Do tego samego się dziś dąży w XXI-o wieczny sposób, przez globalną dominację narzuacymi globalnie prawami itd.
26 dni temu / rr
 
Żadnej odpowiedzi nie będzie. To jest wojna. Nie jakaś "pandemia" czy nawet "plandemia", to wojna.
27 dni temu / Noe
 
Moim zdaniem rząd po pierwszej rundzie choć dał radę nie wygląda najlepiej a zapowiada się więcej rund. Wynika to z pewnością z różnych błędów. Wirus nie rozprzestrzenia się tak jak to było widać wcześniej że długo już się rozwijał w Chinach a dopiero w marcu pojawił się u nas. Należało wcześniej podjąć kroki w postaci testów i byłoby wiadomo czy wirus już jest czy nie ma. Natomiast epidemia czyli coś w odpowiednich rozmiarach właśnie tak się rozwija jak było. Spóźnione działania spowodowały przesunięcie wyborów, być może wprowadzenie jakiś stanów epidemicznych itd. Także komunię na rękę bo to wszystko przypomina atak na Polskę i słabą obronę która przeciwnik będzie wykorzystywał bo jest lepszy pewnie w kung flu.
27 dni temu / n
 
@Szawel - a co podpowiada Ci rozum?
28 dni temu / Ewa
 
Nareszcie zabrał głos ktoś rozsądny i zadał te wszystkie pytania,które gdzieś słyszymy ale nie mamy ani mocy ani odwagi aby je skierować do naszych decydentów. Brawo!!!
28 dni temu / Lena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.