DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Korekta danych GUS. „Zielona wyspa” z opowieści Donalda Tuska zatopiona

Korekta danych GUS. „Zielona wyspa” z opowieści Donalda Tuska zatopiona
fot. premier.gov.pl

Z rewizji historycznych danych GUS wynika, że polska gospodarka została jednak dotknięta recesją. Propagandowa „zielona wyspa” okazuje się zwykłą wydmuszką.

 

Jak donosi „Rzeczpospolita”, Główny Urząd Statystyczny zrewidował dane z poprzednich lat. Z nowych odczytów wynika, że na przełomie 2012 i 2013 r. polska gospodarka znalazła się w recesji.

 

„Okazało się, że w IV kwartale 2012 r. polski PKB zmniejszył się o 0,3 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału, a w I kwartale 2013 r. spadł o 0,1 proc.” – czytamy w dzienniku.

 

Według wcześniej podawanych danych, w tym samym okresie PKB miało rosnąć, odpowiednio o  0,1 proc. i  0,3 proc. „Rewizja historycznych danych przez GUS sprawiła, że Polska straciła tytuł jedynego kraju UE, który nie doświadczył w ostatnich latach recesji” – zauważa „Rzeczpospolita”.

 

Okres, za który dokonano korekty danych już kolejny raz poddawany jest weryfikacji. Dokonano w przeszłości m. in. rewizji wskaźnika wzrostu PKB – powiększył się o 1,3 proc., a nie o1,7 proc., jak sugerowały wcześniejsze obliczenia. Wtedy też pojawiły się także sugestie, że w Polsce mogła wystąpić tzw. techniczna recesja.

 

 

Źródło: "Rzeczpospolita"

luk

 

 

 

 


DATA: 2016-03-01 19:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To teraz proszę o wyjaśnienie, co to jest techniczna recesja i jak się ma do rzeczywistych wyników gospodarczych. Wtedy będzie na prawdę wiadomo, czy była faktycznie recesja czy nie :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Panie Prezydencie Duda, czas na porządki w Ojczyźnie, zacznij Pan być mężem stanu i działaj... Tę stajnię augiasza oczyścić z szamba i mułu trzeba... Bądź Pan jak Wyklęci, których tak czcisz! Walcz ze złym!
ponad 3 lata temu / John Galt
 
cały ten GUS to jest tak potrzebny jak psu piąta noga; proszę popytać przedsiębiorców, co te urzędasy wymagają od firm, jakie i ile danych; wygląda na to, że zbierają, całkiem bezpłatnie, dane dla obcych wywiadów gospodarczych, a nas karmią papką; i do tego są tak nachalni, że ho, ho; a niech przedsiębiorcy nie wyślą, szczególnie teraz w okresie zamykania bilansów za ubiegły rok, gdzie roboty tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć, danych; to monity i straszenie się nie urywają; kolejna instytucja do likwidacji i to natychmiast; a jak tam "nasz" premierek-piłkarzyk - równie skutecznie buduje "zieloną" Jewropę? tu mu akurat należy kibicować;
ponad 3 lata temu / JARO
 
Czy ktoś bierze jeszcze poważnie to co mówi Tusk?
ponad 3 lata temu / Longin
 
W ciągu roku kalendarzowego zapewne nie został dotknięta recesją. Tak samo można liczyć miesiącami i dniami....
ponad 3 lata temu / pi-p0
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.