DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Korea Południowa: tęczowe kluby nowym źródłem SARS-CoV-2. Podawanie faktów „homofobią”?

Korea Południowa: tęczowe kluby nowym źródłem SARS-CoV-2. Podawanie faktów „homofobią”?
Zdjęcie ilustracyjne.

Południowokoreańskie władze zlokalizowały nowe źródło zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Nowe przypadki odnotowano w klubach nocnych dla osób LGBT w Seulu. Podjęcie dotychczasowych procedur; wydzielenie osób zakażonych, mobilne śledzenie potencjalnych nosicieli w połączeniu z przeprowadzaniem dużej ilości testów, tęczowa społeczność odczytuje jako przejaw prześladowania mniejszości seksualnych.

 

Korea Południowa, która dzięki zastosowaniu drastycznych restrykcji i wprowadzeniu systemu monitoringu osób zakażonych zdołała opanować rozprzestrzenianie koronawirusa, wykryła nowe źródło choroby. 15 nowych przypadków odnotowano wśród uczestników spotkań w klubach nocnych dla osób LGBT w Itaewon, jednej z dzielnic stolicy kraju. Potencjalnie zakażonych może być nawet 1500 osób.

 

Wiadomość przekazało Koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KCDC), jednak nie sprecyzowano, że zakażenia dotyczą osób przynależących do subkultury LGBT. Informacje te uzupełniła lokalna prasa. Jak podaje portal „Japan Times”, „wywołało to krytykę mediów, które ujawnieniem tych informacji mogłyby wykluczyć lesbijki, homoseksualistów, biseksualistów, osoby transpłciowe i queer (LGBTQ) wbrew ich woli lub prowadzić do dyskryminacji”.

 

Raporty medialne zawierały wiek, płeć, lokalizację i trasę pierwszej osoby, która uzyskała pozytywny wynik testu po odwiedzeniu tych klubów, a także rodzaj jej pracy. W podobny sposób podawano informacje kilka miesięcy temu o „pacjentce zero”, który niezydentyfikowany mogła zakazić ok. 9 tys. osób. „Ujawnienie informacji o ruchu danej osoby w celu działań prewencyjnych jest pomocne, ale także poważne narusza prawa człowieka, poprzez ujawnienie jej prywatności i przekazanie jej społeczeństwu” – pisze Solidarity for LGBT Human Rights in Korea, największa organizacja LGBT w kraju.

 

Po interwencji tęczowych organizacji, niektóre lokalne media zmieniły nagłówki, usuwając odniesienia do „barów gejowskich”. Aby zwalczyć epidemię koronawirusa, Korea Południowa przyjęła podejście oparte o wysokie technologie; śledzenie kontaktów obejmujący dostęp do danych o lokalizacji telefonu komórkowego pacjenta, nagrań z telewizji przemysłowej, wyciągów z kart kredytowych i innych informacji.

 

Źródło: japantimes.co.jp

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-11 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dalej się gromadzić i nie przestrzegać odstępu. Ale widać koronawirus redukuje poziom głupoty na świecie.
6 miesięcy temu / trooper
 
Pewnie niektorzy zaraz tu dojda do wniosku ze za epidemie koronawirusa sa odpowiedzialni geje.
6 miesięcy temu / Mar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.