DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Korea Północna zapowiada „bezlitosne uderzenie” w odpowiedzi na „ryzykanckie zachowanie” USA

Korea Północna zapowiada „bezlitosne uderzenie” w odpowiedzi na „ryzykanckie zachowanie” USA
Zdjęcie ilustracyjne. Kristoferb at English Wikipedia [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

„Ryzykanckie zachowanie” – tak komunistyczne władze Korei Północnej nazwały rozpoczynające się w poniedziałek manewry wojsk Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej pod kryptonimem Ulchi Freedom Guardian. Pjongjang zapowiedział, że w razie konieczności wykorzysta międzykontynentalne rakiety balistyczne (ICBM), dzięki którym „bezlitośnie uderzy” w Guam, Hawaje i „kontynentalne terytoria Ameryki”.

 

Koreański dziennik „Rodong Sinmun” poinformował, że Ludowa Armia Korei znajduje się w stanie najwyższej gotowości i w razie konieczności podejmie „zdecydowane kroki” jeśli tylko stwierdzi, że USA i Korea Południowa mają na celu rozpoczęcie „wojny prewencyjnej”. Jak podaje stacja CNN, gazeta nie sprecyzowała jednak, co tak naprawdę oznacza dla Pjongjangu pojęcie „wojny prewencyjnej”.

 

W minionym tygodniu sekretarz sanu USA Rex Tillerson oznajmił, że mimo iż Stany Zjednoczone preferują „pokojową presję dyplomatyczną w sprawie nuklearnych działań Korei Północnej, to jednak władze w Waszyngtonie nie wykluczają „opcji militarnej”. Jego zdaniem stanowi ona jednak ostateczność, co nie zmienia faktu, że mogłaby pozwolić na rozwiązania „kryzysu wywołanego przez prowokacje Pjongjangu”.

 

Manewry Ulchi Freedom Guardian, to odbywające się co roku największe na świecie ćwiczenia wojskowe mające na celu „sprawdzanie gotowości bojowej komputerowego systemu dowodzenia”. Tym razem ich zadaniem będzie „ukierunkowanie na obronę Korei Południowej przed atakiem północnokoreańskim”. Zdaniem Korei Północnej stanowią one „przygotowanie do wojny”.

 

W ćwiczeniach, które potrwają do 31 sierpnia, weźmie udział ponad 17 tys. żołnierzy wojsk amerykańskich, a także kontyngenty z Australii, Kanady, Kolumbii, Danii, Nowej Zelandii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

 


Źródło: interia.pl

TK

 
DATA: 2017-08-21 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawia mnie, dlaczego tyle dziesięcioleci toleruje się istnienie tego olbrzymiego obozu koncentracyjnego. Tam dzieje się codziennie to samo co w Dachau czy Auschwitz i jakoś nikogo to nie wzrusza. Obawiam się, że każdy Światowy Kacyk by tak chciał.
9 miesięcy temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.