DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

„Kopernik” zasypany protestami. „Seksbudka” oburza

„Kopernik” zasypany protestami. „Seksbudka” oburza
fot. MM
#PROTEST    #WARSZAWA    #PŁEĆ    #WYSTAWA    #KOPERNIK

Ponad 11 tys. podpisało się pod protestem przeciwko ekspozycji informującej o strefach erogennych chłopców i dziewcząt. Protesty trafiają do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.


Wciąż można skorzystać z możliwości i zaprotestować wchodząc na stronę citizengo.org. Autorzy petycji zwracają uwagę na fakt, że Centrum Nauki Kopernik zachęca do „poznawania stref erogennych“. Instrukcja jednego z „eksponatów” głosi: "Strefy erogenne. Naciskaj kolejne guziki i słuchaj, jak i gdzie chłopcy i dziewczęta lubią być dotykani podczas intymnych zbliżeń". Skandalicznego charakteru „eksponatowi” dodaje fakt, że w instrukcji mowa jest o chłopcach i dziewczynkach, czyli nieletnich! Innym wulgarnym "eksponatem" jest miejsce stylizowane na samochód zapraszający do "świata seksu” – czytamy w petycji.

 

Organizatorzy protestu zwracają uwagę, że nie jest to jedyny taki „wątpliwy” eksponat w Centrum.  - Innym wulgarnym i popularnym wśród nastolatków odwiedzających Centrum Nauki "eksponatem" jest miejsce stylizowane na samochód, do którego zaprasza wielki napis "Car of Love. Seks na tylnym siedzeniu. Wsiądź do samochodu i wyrusz w podróż do świata seksu”- piszą autorzy.

 

Działalność "seksbudki" została zawieszona. Władze CNK umieściły przed wejściem do eksponatu mieszczeniu czarną wstążkę z tabliczką informującą o przebudowie wystawy. Co oznaczają deklaracje składane przez przedstawicieli CNK o potrzebie „rearanżacji eksponatu” do końca nie wiadomo.

 

Zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez „Kopernika” złożył eurodeputowany Ryszard Legutko. O bulwersujących eksponatach w Centrum informował jako pierwszy portal Solidarni2010.pl. W różowej budce z dwoma miejscami do siedzenia umieszczono zarys dwóch postaci – kobiety i mężczyzny, z zaznaczonymi na ciele punktami, w których znajdują się przyciski. Obok każdej postaci słuchawka. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku głos w słuchawce szczegółowo opisuje wybraną część ciała i czynności, jakie należy wykonać aby osiągnąć seksualną przyjemność.

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest instytucją powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Źródło: citizengo.org

luk

 

 


DATA: 2013-11-05 09:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do @Leonardo. Nie dziwie się zdenerwowaniu w wypowiedziach. Jeśli idę z dzieckiem albo je wysyłam do "Kopernika" to się nie spodziewam takich "sensacji". W Hamburgu nie wysyłałbym dziecka do różowej dzielnicy, bo wiem co tam jest (to nie znaczy, że ja tam chodzę).
ponad 6 lat temu / elek
 
Słuchajcie, eksponat wywołał kontrowersje, ale należy zachować kulturę w debacie. W CNK jest kilkaset eksponatów, a o seksie zaledwie kilka. Poza tym bez seksu chyba byście się nie urodzili :)
ponad 6 lat temu / Leonardo
 
to jest świat jaki nam zmontował tusk ze swoją ekipą. Mało im walki z Kościołem, musż ajeszcze zniszczyć kręgosłup Polaka, nauczyć go ,ze najważniejsze w jego życiu jest sex i konsumpcja. Nie historia i literatura. w 1936 niemcy palili dzieła swoich klasyków, dizisja w Polsce Szumi las każe wyciofac z kanonu lektur naszych klasyków. Nie widzisz podobieństwa ?
ponad 6 lat temu / Jędrula
 
skandal
ponad 6 lat temu / inteligent
 
\'Koszty postępu można obliczać w głupcach.\'
ponad 6 lat temu / Prawdziwa Prawica
 
No i dobrze, że jest możliwość protestowania przez interent i że są protesty. A czy jest możliwość ustalenia kto osobiście w Centrum Kopernik jest odpowiedzialny za ten głupi pomysł.
ponad 6 lat temu / elek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.