DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Kopacz prosi nowego prezydenta by zwołał Radę Gabinetową. Chce mu pokazać czym zajmuje się rząd

Kopacz prosi nowego prezydenta by zwołał Radę Gabinetową. Chce mu pokazać czym zajmuje się rząd
Adam Chelstowski/FORUM

W czwartek szóstego sierpnia Andrzej Duda rozpoczyna kadencję prezydenta RP. Dzień wcześniej do Polaków przemówiła premier Ewa Kopacz. W telewizyjnym orędziu poprosiła nowego prezydenta o zwołanie Rady Gabinetowej.

 

- Jutro, z woli wyborców najwyższy urząd, prezydenta Rzeczypospolitej obejmie pan prezydent Andrzej Duda. Wszyscy, witając nowego prezydenta, życzymy mu sukcesu. Jego sukces będzie przecież sukcesem całej Polski. Nowy prezydent jest głową naszego wspólnego państwa i wszystkich jego obywateli. Zarówno tych, którzy na niego głosowali, jak i tych, którzy poparli jego konkurentów – mówiła Ewa Kopacz – powiedziała Kopacz.


-  W imieniu rządu Rzeczypospolitej chcę zapewnić, że jesteśmy gotowi na współpracę z panem prezydentem Andrzejem Dudą. Jesteśmy przekonani, że choć możemy różnić się politycznie, podzielamy te same wartości, które określają dziś polski patriotyzm: dumę z Polski, zarówno z jej historii, jak i jej ostatnich osiągnięć, poparcie dla integracji europejskiej, szacunek dla wolności i demokracji. Gratulując nowemu panu prezydentowi, chciałabym go także poprosić, by korzystając ze swych konstytucyjnych uprawnień zwołał Radę Gabinetową, podczas której będziemy mogli przedstawić zamierzenia rządu na najbliższe miesiące, a także porozmawiać o najważniejszych dla Polski sprawach. Współpraca rządu z prezydentem i prezydenta z rządem jest tym, czego oczekują od nas Polacy, czego wymaga od nas konstytucja – mówiła premier.


Rada Gabinetowa zwoływana jest w celu omówienia spraw szczególnie ważnych dla interesu państwa. Składa się z członków Rady Ministrów i obraduje pod przewodnictwem Prezydenta RP. Radzie Gabinetowej nie przysługują kompetencje rządu, nie ma możliwości podejmowania wiążących decyzji.


W telewizyjnym orędziu Ewa Kopacz podziękowała Bronisławowi Komorowskiemu za pięć lat prezydentury . - W imieniu mojego rządu, chciałabym podziękować prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za 5 lat pracy dla Polski. Za budowanie naszej pozycji w Europie i świecie. Tę prezydenturę wyznaczało dążenie do kompromisu w kraju, szacunek dla każdego poglądu i każdej opcji. W polityce zagranicznej zdolność do kompromisu, ale i umiejętność skutecznej obrony polskich interesów. Prezydent Komorowski był skuteczny. Nie szukał wrogów, bo wiedział, że integracja europejska jest racją stanu naszej ojczyzny – dodała.
 

Źródło: niezalezna.pl

kra

DATA: 2015-08-06 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prezydent Duda działa jakby w Polsce nie było rządu obecnie urzędującego i nie obchodziły by go bieżące sprawy państwa Polskiego.Widać jego lekceważący stosunek do rządu Ewy Kopacz.Przecież urzędujący rząd prowadzi sprawy państwowe, które dla prezydenta powinny być ważniejsze niż rozjazdy po kraju, w formie turystyki poznawczej oraz obecnością na wiecach.Prezydent w pierwszej kolejności powinien zapoznać się z pracami rządu,a nie wędrować po Polsce i prowadzić zakamuflowaną propagandę przedwyborczą dla PiS-su. Pani Szydło występuje jak partyjny agitator. Rozlicza przeciwników, a sama obiecuje,wyciągnąć królika z rękawa, ale go tam niema.
ponad 4 lata temu / NN
 
komuś. Problem w tym,ze nic nie robi oprócz oszukiwania i okradania Polaków i oglupiania ich pijarem. Lewackie obyczaje.
ponad 4 lata temu / as
 
My wiemy co robi rząd!
ponad 4 lata temu / momus
 
Marionetka
ponad 4 lata temu / Jacek
 
...tak wiele słów powiedziała.... i ani jedno prawdziwe:(
ponad 4 lata temu / jaszczomp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.