DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Kopacz na rewolucyjnym kursie. Będą związki partnerskie, genderowa konwencja i pigułka „dzień po”

Kopacz na rewolucyjnym kursie. Będą związki partnerskie, genderowa konwencja i pigułka „dzień po”
fot. Krystian Maj/FORUM

W rozmowie z Radiem „Zet” premier Kopacz odpowiadała na pytania dotyczące m. in. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, wprowadzenia związków partnerskich oraz dostępności pigułki „dzień po”. Zdaniem premier wprowadzenia tych rewolucyjnych zmian jest kwestią czasu.


Jak zadeklarowała Kopacz  premier poruszyła już kwestię dostępności pigułki „dzień po” w rozmowie z ministrem Arłukowiczem.  - Skoro jesteśmy w UE, to mamy przepisy, które mówią o tym, że ta tabletka ma być bez recepty - tłumaczyła w niedzielę w Radiu ZET. - Nie mówmy tu w kategoriach ideologicznych, tylko mówmy w kategoriach, czy to jest bezpieczne, czy też niebezpieczne. Pamiętajmy, że po to będą sięgać również młodzi ludzie, młode dziewczyny, więc dlatego to musi być bezpieczne, i to jest obowiązek Ministerstwa Zdrowia - powiedziała premier.

 

Dostępnością pigułki zajmie się Rządowe Centrum Legislacji wraz  z zespołem w resorcie zdrowia. W ramach tej współpracy mają powstać „wszelkiego rodzaju zabezpieczenia prawne", które będą dawałyby gwarancję bezpieczeństwa pacjentkom, oraz które ograniczą dostępność "pigułki dzień po", by nie mogły kupować jej osoby nieletnie. Będzie to na tyle bezpieczne, że dorosła osoba, będzie mogła podjąć świadomą, dorosłą decyzję, za którą bierze odpowiedzialność – wyjaśniła Kopacz.

Spytana o ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Kopacz odpowiedziała: „No zobaczymy. Sprawdzian będzie wtedy, kiedy będzie głosowanie”. Zdaniem premier „ta konwencja powinna być przegłosowana”.

 

Więcej pewności premier posiada w kwestii wprowadzenia tzw. związków partnerskich. - Jestem przekonana, że ten projekt ustawy, naszego posła (Artura) Dunina, który będzie projektem już wydyskutowanym w PO, który reguluje te wszystkie sprawy, będzie bezdyskusyjnie przyjęty - mówiła.


Projekt ten daje możliwość zawierania tzw. związków partnerskich także osobom tej samej płci.

 

 

Źródło: wp.pl

luk


DATA: 2015-01-19 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystkie działania rządu są nastawienie na promowanie swobody seksualnej i różnych dewiacji zgodnie z zasadą: wszystko wolno, bez konsekwencji, a raczej bez widocznych skutków ubocznych, bo zrujnowanej psychiki nie widać na pierwszy rzut oka.... I znów kasa dla lobby aborcyjnego, teraz na pigułki a potem dla prywatnych klinik leczenia bezpłodności, które będą oblegane przez dorosłe kobiety, po latach eksperymentów na własnych organizmach.
ponad 5 lat temu / Krystyna
 
Co EU powie jak psy wdrażają bez swojego zdania komuchy liberalne.....
ponad 5 lat temu / marek
 
Polską rządzą, realizowanie przez agendy ONZ i UE, wytyczne grupy Bilderberg. Celem jest degradacja państwa, społeczeństwa i jego kultury oraz tradycji tak, aby nie były one przeszkodą w budowaniu Unii Euroazjatyckiej pod egidą Niemiec, Rosji i Francji. Z tego też powodu musiał zginąć L. Kaczyński, cały sztab generalny WP i najważniejsze osobistości w państwie. W takim układzie dla Polski przyszłości nie ma.
ponad 5 lat temu / Interzone Inc.
 
SUPER!!! TRZYMAM KCIUKI!!
ponad 5 lat temu / Alex
 
To dlaczego SKORO JESTEŚMY W UNII pensje mamy niższe i socjal też????
ponad 5 lat temu / kika
 
Oho, szykuje się jakaś poważniejsza kradzież pieniędzy podatników, skoro PO znów kieruje debatę publiczną na kwestie światopoglądowe.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.