DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Konwencja Konfederacji. Grzegorz Braun: Eurosowieciarze nie będą nas pouczać!

Konwencja Konfederacji. Grzegorz Braun: Eurosowieciarze nie będą nas pouczać!
źródło: wrealu24.pl

W sobotę Warszawie odbywa się wielka konwencja wyborcza Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy z udziałem czołowych przedstawicieli tej koalicji i jej kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Konfederacja mówi „Sprawdzam!” wobec rządów PiS – mówił tuż przed rozpoczęciem konwencji jeden z liderów tej koalicji, poseł i szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Pytany o wewnętrzne zróżnicowanie poglądów w ramach samej Konfederacji zapewniał, że jest przekonany, że nie tylko dotrwa ona do jesiennych, ale też przystąpi do nich w poszerzonym składzie. Swoje stanowisko lider RN powtórzył podczas swojego przemówienia, gdzie kilkukrotnie podkreślał, że między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską nie ma żadnych różnic i w ostatecznym, ideologicznym rozrachunku obie te partie reprezentują pookrągłostołowy, lewicowy nurt światopoglądowy.

 

Po powitaniu uczestników i gości odśpiewano hymn. Jako pierwsza zabrała głos Kaja Godek. Podkreślała konieczność obrony życia, dzieci poczętych, a także zablokowanie Polski przed wpływami lobby LGBT. Przypomniała, że to za rządów PiS do szkół wchodzą seksedukatorzy, a w TVP emituje się seriale oswajające ludzi m.in. z wychowywaniem dziecka przez parę homoseksualną. – PiS doszło do władzy na hasłach konserwatywnych, a po jej objęciu porzuciło te postulaty – podkreśliła.

 

Po wystąpieniu Kai Godek głos zabrał Janusz Korwin-Mikke, który podkreślał, że Konfederacja ma przerwać „walkę kogutów” po Okrągłym Stole, a PiS jedynie udaje partię konserwatywną. – PiS udaje, że chroni nas przed UE, a przecież to PiS wciągnął nas do Unii – mówił polityk. Zaznaczył też, że PiS po cichu dogaduje się z pewnymi środowiskami ws. zaspokojenia roszczeń żydowskich. – Mamy dwa obozy: jednych, którzy są zaprzańcami, Koalicję Europejską, i mamy oszustów z PiS, którzy są od nich gorsi, ponieważ oni udają patriotów – dodał.

 

Niejako podsumowując wydarzenie głos zabrał Grzegorz Braun. – My po prostu mówimy jak jest, ponieważ nie musimy czekać na przekazy dnia czy instrukcje oficera prowadzącego. My mówimy z serca, bo co w sercu to na języku – zaznaczył na wstępie. – STOP roszczeniom, które ma wobec nas zagranica. Nie będą eurosowieciarze i imperialiści ze wschodu i zachodu pouczać nas jak mamy rządzić się we własnym państwie – dodał.

 

Znany reżyser powiedział również, że celem Konfederacji nie jest kolejną grupą rekonstrukcji historycznej. – My nie tworzymy fikcji wielkiego zjednoczenia, tylko realność współdziałania. Od tworzenia grup rekonstrukcyjnych mamy innych specjalistów na polskiej scenie politycznej – powiedział.

 

Po co to wszystko? Żeby Polska była polska! Żeby była nie tęczowa, nie tęczowa, brunatna, tylko biało-czerwona! Żebyśmy byli państwem! Żebyśmy byli narodem we własnym państwie, a nie plemieniem indiańskim w drodze do kurczącego się rezerwatu. Żebyśmy byli u siebie i na swoim! Króluj nam Chryste! W Polsce i wszędzie! – podsumował Grzegorz Braun.

 

Źródło: kresy.pl / Media Narodowe


DATA: 2019-04-06 18:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tych wyborach nie wygramy, ale ważne jest żeby jak najwięcej konfederatów było w sejmie i w parlamencie europejskim żeby blokować szkodliwe ustawy i dyrektywy!
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Konfederacja jest - przykro to powiedzieć - niewiele liczącym się na polskiej scenie politycznej "fenomenem". Wystarczy popatrzeć jakie jest poparcie na członkostwo Polski w Unii Europejskiej, ponad 90 % Polaków tak uważa. Jak można wystąpić z UE ? Tylko poprzez ogólnokrajowe referendum. Więc bez zmiany sposobu myślenia przeciętnego Kowalskiego, niestety nic tu nie można zrobić. Mimo oczywistej utraty suwerenności przez Polskę - nie można bez zgody UE przeprowadzić wycinki chorych drzew w Puszczy Białowieskiej - Polacy nie zauważają - a może nie chcą albo nie potrafią samodzielnie myśleć - że jest to większa niewola niźli udział w sojuszu z ZSRR. Również pod względem ekonomicznym, nie wiadomo czy nam się to opłaca. Z jednego euro dotacji,subwencji, 80 eurocentów wraca do Niemiec. Niestety, kto ma media ten kształtuje świadomość społeczną. Chyba, że socjalistyczna Unia, wskutek absurdów ideologiczno-gospodarczych, sama upadnie pod ich ciężarem. Ale nikła to nadzieja.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Odsetek ludzi głosujących na Konfederację będzie sprawdzianem, ile osób jest świadomych tego, co się dzieje w Polsce i w sprawie Polski na świecie.. Niech Pan Jezus i NMP ma nas w swojej opiece, mimo naszego lenistwa umysłowego i ignorancji..
ponad 1 rok temu / Kefas
 
@Klf: Winnicki został wypchniety z Kukiz'15 na początku kadencji. Narodowcy są tam niemiłe widziani. Propolscy posłowie Kukiz'15 po kolei opuszczali to ugrupowanie i weszli do Konfederacji. Kukiz układa się z PiS a głosuje jak POPiS.
ponad 1 rok temu / nu
 
Liczy się to że Konfederacja jest propolska i prochrzescijanska moim zdaniem. Jak długo będą istnieć tak długo będzie istnieć polska i chrześcijanstwo. Inne partie włącznie z Pisem tego nie gwarantują.
ponad 1 rok temu / Sl
 
@banita. Ależ Kukiz15 działa w spektrum działania całej Konfederacji. Jeżeli lewaków mimo OGROMNYCH różnic połączył szelest banknotów, to niech niepodległościowe Ruchy połączy miłość Ojczyzny. Zaden głos nie może się zmarnować!!!
ponad 1 rok temu / Klf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.