DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Konwencja Koalicji Europejskiej. Straszenie PiS-em i obrona „praw reprodukcyjnych”

Konwencja Koalicji Europejskiej. Straszenie PiS-em i obrona „praw reprodukcyjnych”
Koalicja Europejska, fot. Aleksiej Witwicki/FORUM

Byliśmy na czarnych protestach i strajkach kobiet. Wspieraliśmy Polki, gdy skrajna prawica chciała pozbawić je praw podstawowych – praw reprodukcyjnych (…) Broniliśmy Puszczy Białowieskiej przed wycinką, a teraz bronimy Mierzei Wiślanej – mówiła w trakcie konwencji Koalicji Europejskiej Małgorzata Tracz, jedna z dwojga przewodniczących wchodzącej w skład KE Partii Zieloni.

 

Przemówienie lider Partii Zielonych było swoistą świeżością podczas konwencji KE, ponieważ w przeciwieństwie do Grzegorza Schetyny, Katarzyny Lubnauer czy Włodzimierza Czarzastego, którzy również zabrali głos podczas sobotniego wydarzenia nie powtarzała ona w co drugim zdaniu słów „PiS” i „Kaczyński”. Zamiast tego Małgorzata Tracz zrobiła to, co niedawno zaprezentował wiceprezydent Warszawy - Paweł Rabiej - przedstawiła skrupulatnie przemilczane przez liderów koalicji postulaty polityczno-ideologiczne.

 

W ocenie przewodniczącej Zielonych jej ugrupowanie jest „zawsze tam, gdzie trzeba”, czyli „pod Trybunałem Konstytucyjnym”, „na czarnych protestach i strajkach kobiet”, „w Puszczy Białowieskiej”. – Dziś jesteśmy tam, gdzie powinna być każda proeuropejska partia – w Koalicji Obywatelskiej – przekonywała.

 

Wybierzmy Polskę, która jest krajem aktywnie walczącym ze zmianami klimatu i stawiającym na tanią i czystą energię ze słońca i wiatru. Krajem, który dba o zdrowie swoich obywateli i obywatelek walcząc ze smogiem i produkując zdrową żywność. Wybierzmy Polskę, która będzie krajem z otwartym i równym społeczeństwem. Krajem, w którym nasi sąsiedzi, przyjaciółki i przyjaciele niezależnie od tego kogo kochają, jaki mają kolor skóry, czy jakie poglądy polityczne, będą szczęśliwi i bezpieczni – mówiła Tracz.

 

Dziś dajemy Polkom i Polakom wybór, jakiej Europy, a przede wszystkim jakiej Polski chcą. Czy chcą Polski, która jest czarną od dymu, szarą od smogu i brunatną od nienawiści rubieżą Europy, czy chcą Polski, która jest zielonym sercem Europy. To jest dzisiaj i 26 maja to nasz wielki wybór – przyszłość Polski i przyszłość Europy – zakończyła Tracz.

 

Źródło: tvp.info

TK


DATA: 2019-04-06 13:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A to mieli zakazać rodzić babom?Chłopy to miały robić czy jak?No stwierdzenie na miarę dości dyktatury kobiet.I to usilne podkreślanie "przyjaciółki,przyjaciele".W jednym ma rację,że 26-go mamy wielki wybór.Wybór Polski i jej przyszłości i tak wybierzemy.Bo nikt nie będzie nam obliczał krzywizny ogórka,określał wielkości jabłek przeznaczonych do sprzedaży,narzucał jak mamy wywalać śmieci,jakie mamy mieć sądy,piece w domu,kto może handlować natką wyhodowaną we własnym ogródku i kogo mamy wybierać do polskiego parlamentu.
8 miesięcy temu / niespodziewajka
 
mordki uśmiechnięte
8 miesięcy temu / lolo
 
Byliśmy na czarnych protestach i strajkach kobiet. Wspieraliśmy Polki- wspieralismy Aborcję gender! Byliśmy na czarnych protestach - halasliwych bezboznych feministek wspieralismy zabijanie dzieci! Tak ma być! NIE DAJ PANIE ŻEBY NAIWNI POLACY ZNÓW ICH WYBRALI!
8 miesięcy temu / GOŚĆ
 
aż łezka się zakręciła jak przy starym westernie ,,ostatni spęd bydła w Teksasie,, i ,, Rowhide,, w wykonaniu Blues Brothers , wersja z batem:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Nie chcę zielonego serca. To zieleń gnilna rozkładającego się trupa. Pani Tracz daltonistka. Biel i czerwień widzi jako szarości i czernie. Wiatr historii was zmiecie i zniknie ten odór, który wydzielają z siebie zielone serca. Z Bożą pomocą damy wam radę.
8 miesięcy temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.