DZIŚ JEST:   21   MARCA   2019 r.

Św. Mikołaja z Flue, pustelnika
Św. Benedykty Cambiagio
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 46  >   POLSKA

Krystian Kratiuk

Kontrrewolucja czy powrót ducha żoliborskiego?


Wielu Polaków postrzega prezydenturę Andrzeja Dudy jako początek procesu prawdziwego odzyskiwania niepodległości. Zaprzysiężenie nowego prezydenta stanowiło absolutne novum w III RP – nieprzebrane tłumy zapragnęły tego dnia złożyć swoisty hołd nowej głowie państwa. Mało które polskie serce nie zabiło mocniej na widok rozmodlonego prezydenta na tle narodowych proporców, wyraźnie uskrzydlonego euforią patriotyzmu na ulicach Warszawy. A jednak nawet jeśli „odmłodzone” Prawo i Sprawiedliwość zwycięży w wyborach parlamentarnych, ale jego politycy pozostaną wierni ideałom założycieli ugrupowania, żadnej kontrrewolucji nie będzie.

 

 

Na fali sukcesu Andrzeja Dudy Prawo i Sprawiedliwość może jesienią przejąć pełnię władzy. Heroiczna decyzja Jarosława Kaczyńskiego o rezygnacji z ubiegania się o urząd prezydenta i fotel premiera nieoczekiwanie otworzyła przed jego ugrupowaniem szansę na największy triumf polityczny ostatniego ćwierćwiecza. Zakładając pomyślny dla PiS rozwój wypadków, zastanówmy się, czy rzeczywiście możemy spodziewać się kontrrewolucji, o której od lat marzą polscy katolicy?

Czym musieliby się charakteryzować politycy chcący rzeczywiście wywrócić obowiązujący porządek, nawet przy zachowaniu ustroju demokratycznego? Przede wszystkim akceptacją prawa moralnego reprezentowanego przez odwieczne nauczanie Kościoła! I to nie tylko w życiu osobistym, ale w każdym momencie i każdym aspekcie swej służby publicznej! Musieliby chcieć nie tylko odrzucać projekty ustaw stanowiących kolejne szczeble lewackiej rewolucji sukcesywnie implementowanej w Polsce przez PO w ciągu ośmiu lat jej rządów, ale przede wszystkim chcieć naprawić wszystko, co zdołali już zepsuć ich poprzednicy...

 

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka. Jedynie Kościół potrafi powiedzieć, że trzeba się opamiętać, jeżeli chcemy przekazać dalej najlepsze wartości kultury europejskiej (…) Nie możemy powiedzieć, że nas to nie obchodzi! Konieczna jest mobilizacja mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za swoje rodziny i dzieci, które mogą stać się ofiarami wielkiej krzywdy – mówił w środę podczas konferencji „Bitwa o odpowiedzialność” metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 
 

Zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności genderowej Konwencji stambulskiej z polską Konstytucją i ewentualne orzeczenie niezgodności, to sposób na wyeliminowanie groźnego dokumentu z naszego prawa. Takie rozwiązanie zabezpieczyłoby też kraj na wypadek przejęcia władzy przez lewicę i liberałów – podaje „Nasz Dziennik”.

 

Gubernator Matt Bevin podpisał prawo uniemożliwiające przeprowadzenie aborcji na dziecku ze względu na jego płeć, rasę i niepełnosprawność; w tym syndrom Downa. Organizacje pro-choice momentalnie zaskarżyły nowe prawo.

 

W miejscu kaźni ofiar stalinowskiego aparatu terroru doszło do skandalicznego aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy przewrócili w Kuropatach (Mińsk) czternaście krzyży – donosi Radio Swoboda. Upamiętniały one zamordowanych przez NKWD – w tym Polaków.

 

Rząd Nowej Zelandii zakazał sprzedaży broni półautomatycznej i szturmowej wraz z dużymi magazynkami. Decyzja premier Jacindy Ardern jest pokłosiem niedawnego zamachu w Christchurch, którego ofiarami zostało 50 osób.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.