DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Kontrowersyjny projekt rządowy. Obce służby zaprowadzą porządek?

Kontrowersyjny projekt rządowy. Obce służby zaprowadzą porządek?

Do Sejmu trafił projekt ustawy, przedłożony przez szefa MSW, o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie czytamy, że funkcjonariusze, którzy Polsce będą działać w ramach „wspólnych operacji", mogą używać broni palnej oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.

 

Rząd twierdzi, że istnieje konieczność uchwalenia tego prawa, ponieważ wymagają tego przepisy europejskie oraz praktyka.

 

W projekcie czytamy, że funkcjonariusze służb państw obcych, którzy prowadzą operacje wspólne, mają prawo m.in. wwozu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i posiadania broni palnej, amunicji oraz materiałów pirotechnicznych i środków przymusu bezpośredniego, użycia broni palnej w sposób i w trybie określonych w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, zastosowania środków przymusu bezpośredniego, użycia materiałów pirotechnicznych w sposób określony dla funkcjonariuszy Policji.

Funkcjonariusze obcych służb, przed przystąpieniem do akcji, będą musieli przejść szkolenie, które dotyczy m.in. polskich regulacji prawnych. Jednak „w uzasadnionych przypadkach" będzie można z takiego szkolenia zrezygnować.

Jak czytamy w projekcie ustawy „wspólne operacje lub wspólne działania ratownicze koordynuje właściwy miejscowo komendant wojewódzki Policji, komendant oddziału Straży Granicznej, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, dyrektor delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub osoba wskazana przez Szefa Biura Ochrony Rządu – w zależności od rodzaju służby, której funkcjonariusze lub pracownicy biorą udział we wspólnej operacji lub wspólnym działaniu ratowniczym". Jeśli w operacji biorą udział członkowie więcej niż jednej formacji „minister właściwy do spraw wewnętrznych wyznacza osobę koordynującą wspólną operację".

 

Obawy wzbudzają także sformułowania jakimi operuje ustawa. Wspólne operacje są w niej opisane jako: "wspólne działania prowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników: a) w formie wspólnych patroli lub innego rodzaju wspólnych działań w celu ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości – prowadzone przez funkcjonariuszy lub pracowników Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu lub Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego".

 

 

Źródło: wPolityce.pl. stefczyk.info

luk

 


DATA: 2013-02-04 21:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

za okupacji tez było, że ktoś zginął podczas próby ucieczki...
ponad 7 lat temu / - jolka
 
Tyle lat byliśmy pod zaborami. Nasi przodkowie ginęli za wolność, a teraz sami jak te barany na rzeź idziemy...
ponad 7 lat temu / - jolka
 
Zniewolenie coraz bliżej!!
ponad 7 lat temu / Pan Szlachetko
 
Boję się o kolejny Marsz Niepodległości - bo jeśli "nasi" strzelali do tłumu to co dopiero zrobią "obcy"?
ponad 7 lat temu / St
 
moja wizyta w obozie w Oświęcimiu z jednym z znajomych Włochów: widzimy jak obóz zwiedza grupa ok. 80 izraelskich żołnierzy (ok. 1/3 to kobiety) w różnym stopniu. Wszyscy, podkreslam WSZYSCY mają przy boku broń krótką. Tak było już w roku 2009.... Wiem, że wycieczki szkolne z Izraela ochraniane są przez prywatnych izraelskich ochraniarzy, ktorzy rownież mają broń ostrą przy sobie, mówił zresztą o tym Pan Grzegorz BRAUN - gdzie my żyjemy???
ponad 7 lat temu / jaromir
 
Zaczyna sie PACYFIKACJA POLAKÓW! Może to być Mosad (i najprawdopodobniej ?będą? bo już są), IDF (wspólne umowy i ćwiczenia w Izraelu), szwadrony śmierci CIA. Polacy będą zabijani przez obcych w swoich domach, niepotrzebne będą zsyłki na sybir...
ponad 7 lat temu / Janusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.