DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Kontrowersyjne rekolekcje wielkopostne w poznańskiej szkole. Gośćmi rabin i mufti

Kontrowersyjne rekolekcje wielkopostne w poznańskiej szkole. Gośćmi rabin i mufti
fot.REUTERS/Baz Ratner/FORUM

Opacznie rozumiany ekumenizm zatacza coraz szersze kręgi. Podczas rekolekcji w jednej z poznańskich szkół średnich głos zabrał nie tylko katolicki duchowny. Na życzenie księdza katechety zaproszono także islamskiego muftiego i żydowskiego rabina. Powód? Chęć przybliżenia uczniom wyznań nieprzybliżających do Pana Boga.

 

Organizator kontrowersyjnego międzyreligijnego spotkania w poznańskim Zespole Szkół Zawodowych nr 1, ksiądz Radosław Rakowski, chciał, by rabin oraz mufti mieli okazję podzielenia się z młodymi ludźmi swoimi przemyśleniami oraz odpowiedzenia na pytania. W związku z tym wspólnie z nim poprowadzili katolickie rekolekcje przed Świętami Wielkanocnymi upamiętniającymi Zmartwychwstanie Syna Bożego.


Rekolekcje były okazją nie tylko do nauczania zasad wiary katolickiej, ale także zapoznania młodych ludzi z treściami nie tylko niepotrzebnymi do osiągnięcia zbawienia, ale być może utrudniającymi to. Islam i judaizm odrzucają katolickie dogmaty i - wbrew postępowej prowagandzie - muzułmanie i żydzi nie wierzą w tego samego Boga, w którego wierzymy my. Dodatkowo niektóre interpretacje mahometanizmu odpowiadają rocznie za śmierć dziesiątek tysięcy chrześcijan. 

 

Przy uzasadnianiu organizacji rekolekcji ks. Rakowski powołał się na słowa papieża Franciszka o dialogu międzyreligijnym, który ma rzekomo budować pokój na świecie. Czy jednak przed Świętami nie powinniśmy sami zbudować pokoju w naszych relacjach z Panem Bogiem? Dopiero taki pokój i poddanie się Bożej Woli pozwoli zapewnić prawdziwe szczęście wszystkim ludziom.


Oprócz kontrowersyjnego „przełamywania stereotypów” i walki z ksenofobią, w trakcie rekolekcji uczniowie mieli też okazję wziąć udział w Mszy Świętej i sakramencie pojednania. To oczywiście poprawia obraz poznańskiego nauczania wielkopostnego.


 

Źródło: pl.radiovaticana.va

MWł 


DATA: 2016-03-23 14:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Całość jest pod tytułem : O dialogu z Żydami (całość) ks. prof. Waldemar Chrostowski
ponad 4 lata temu / gf
 
ObecnY judaizm rabiniczny nie jest judaizmem z czasów Chrystusa. Nawet trudno to nazwać judaizmem. Poszukajcie wykładu "Kto jest żydem?" na YT. Ale w całości, bo są wersje obcięte w połowie.
ponad 4 lata temu / gf
 
A nie prosiłem od kilkunastu lat aby przeczytać te 7 stroniczek Encykliki "A quo primum" w tłumaczeniu na język polski dokonanego przez zapomnianego Biskupa Szembeka? Nawiasem mówiąc ten pan w stroju chasyda nie jest i nigdy nie był rabinem. Samowolka protestancka albo judeoprotestancka.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Odp. na ZAGWOZDKĘ :) :) :) adwentysta ? Jehowy ? Gdyby Katolicy stosowali zasadę "ząb za ząb" , a nie NADSTAWIAJ DRUGI POLICZEK " ( na cios ) to ......
ponad 4 lata temu / Adam
 
Słuchając rabina i imama jeden nasuwa się wniosek- bezsens zakładania Kościoła przez Jezusa. Bezsens Jego śmierci, i w ogóle po ce te podziały?, jeden wspólny kościół i spokój, brak podziałów, pełna harmonia ... Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości że to czasy ostateczne? Ile zła powstanie po takich "rekolekcjach" nikt nie wie. Ilu przez ciekawość przejdzie na islam też nie wiadomo. A ksiądz w poczuciu wypełnienia ewangelicznego posłania staje się narzędziem "innego pana" ... :( Człowiek nie wymyśliłby takich "rekolekcji" ...
ponad 4 lata temu / Soplica
 
@ No to mam zagwostkę Ap 2.9
ponad 4 lata temu / IzajaszGB
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.