DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Kontrolerzy ze Smoleńska nie usłyszą zarzutów? Strona rosyjska będzie bronić swoich ustaleń

Kontrolerzy ze Smoleńska nie usłyszą zarzutów? Strona rosyjska będzie bronić swoich ustaleń
Maria Zacharowa. FOT.Alexander Shcherbak/TASS/FORUM

Plan polskiej prokuratury, by poszerzyć zarzuty rosyjskim kontrolerom oraz postawić zarzut osobie im towarzyszącej na wieży kontrolnej lotniska Siewiernyj może spalić na panewce. Rosyjski MSZ już zastrzegł, że ich dochodzenie wykazało, że kontrolerzy nie mają nic wspólnego z katastrofą Tu-154M, a władze Polski próbują „bezpodstawnie przypisać rosyjskim specjalistom jakiś zły zamiar”.

 

Prokuratura Krajaowa poinformowała w poniedziałek, że chce na podstawie dokonanych analiz materiału dowodowego, są podstawy, by poszerzyć zarzuty rosyjskim kontrolerom, którzy pracowali na wieży lotniska Siewiernyj w dniu katastrofy samolotu Tu-154M.

 

Prokuratura Pawłowi P. oraz Wiktorowi R. przypisuje przestępstwo umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, którego konsekwencją była śmierć wielu osób. Śledczy uznali też za niezgodne z prawem działania trzeciej osoby obecnej tego dnia na wieży: Nikołaja K., któremu prokuratura przypisuje pomocnictwo do sprowadzenia katastrofy. 


Przeczytaj więcej: Nowe zarzuty dla rosyjskich kontrolerów. Śledztwo smoleńskie powoli nabiera tempa

 

Postawienie zarzutów wiąże się z koniecznością skorzystania z tzw. międzynarodowej pomocy prawnej. W tym celu polscy śledczy skierowali już wniosek do Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Jego los leży więc w rękach Rosjan. Pierwsza reakcja MSZ Federacji Rosyjskiej wskazuje, że zamiary polskich śledczych mogą spalić na panewce.

 

MSZ Rosji oznajmiło bowiem, że dochodzenie po katastrofie smoleńskiej pokazało, iż rosyjscy kontrolerzy lotów nie mają związku z tym wydarzeniem i zarzuciło władzom Polski, że „próbują bezpodstawnie przypisać rosyjskim specjalistom jakiś zły zamiar”.

 

Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła, że w ustaleniach polskiej prokuratury nie widać nic nowego, a w sprawie chodzi jedynie „o zaostrzenie znanej linii władz polskich, które od początku starały się choćby częściowo obarczyć rosyjskich specjalistów odpowiedzialnością za tragedię”.

 

Rosja stoi na stanowisku, że prawdziwe przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem zostały ustalone i odzwierciedlone w raporcie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) z 12 stycznia 2011 roku „w rezultacie skrupulatnie przeprowadzonego badania”. Rosjanie stwierdzili w swoim raporcie, że z uwagi na charakter lotu, rosyjscy kontrolerzy lotów nie mają żadnego związku z tym, co się wydarzyło.

 

Zacharowa oświadczyła, że polskie „wykorzystują tragedię w celu politycznych rozliczeń we własnym kraju”. O polskim postępowaniu wyraziła się w kategoriach „pseudośledztwa”, a obaraną taktykę za szkodzącą wzajemnym relacjom.

 


Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2017-04-04 07:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krótkie pytanie retoryczne dotyczące całej sprawy: gdzie jest wrak samolotu i oryginały czarnych skrzynek? Miłego bujania w obłokach...
ponad 2 lata temu / Pierre_
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.