DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Konserwatywny gubernator Teksasu walczy z aborcją

Konserwatywny gubernator Teksasu walczy z aborcją
fot.Gage Skidmore/wikimedia.commons
#ABORCJA    #RODZINA    #USA    #KONSERWATYZM    #DZIECKO    #REPUBLIKANIE    #TEKSAS    #PERRY

Gubernator Teksasu Rick Perry przedstawił inicjatywę ustawodawczą służącą ochronie nienarodzonych dzieci w Teksasie. Chodzi w niej przede wszystkim o zakazanie aborcji po 20 tygodniu ciąży. Całkowity zakaz aborcji w stanie jest niedopuszczalny przez prawo federalne.


- W ciągu ostatniej dekady Teksas podjął nadzwyczajne kroki w celu ochrony życia nienarodzonych. Nadal jednak 80 tysięcy dzieci ginie w wyniku przerywania ciąży – mówi Perry. – Legislatura Teksasu spotyka się tylko 140 dni w roku. Jako obrońcy życia mamy obowiązek upewnić się, że te dni nie zostały zmarnowane. Nasza praca nie jest jeszcze zakończona – dodaje. Do tej pory już dziesięć amerykańskich stanów uznało konieczność ochrony nienarodzonych dzieci, odkąd są one zdolne do odczuwania bólu. Teksas ma szansę dołączyć do tych stanów.

 

- Nadszedł czas, aby do medycyny i technologii XXI wieku dołączyła legislacja XXI wieku – powiedział Perry. - Dlatego też musimy chronić najmniejszych i najsłabszych Teksańczyków, a więc nasze dzieci. Zarówno te narodzone, jak i nienarodzone – dodał Republikanin. Gubernator dąży także do zaostrzenia wymagań stawianych wobec klinik aborcyjnych. – Aborcja jest drugim spośród najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych w USA, a jednocześnie jest jedynym, który przed 16 tygodniem ciąży może być wykonywany poza szpitalem, gabinetem lekarskim lub centrum operacyjnym – powiedział.

 

Perry przeprowadził już wiele działań zmierzających do większej ochrony życia nienarodzonych w Teksasie. Przeforsował m.in. prawo nakazujące powiadamianie rodziców o chęci przeprowadzenia aborcji przez małoletnią córkę. Doprowadził także do zakazu finansowania przerywania ciąży z pieniędzy podatników. Ostatnim zwycięstwem gubernatora było wprowadzenie w życie prawa nakazującego pokazanie USG dziecka chcącym je zabić matkom.

 

Uchwalenie ustawy o zakazie aborcji po 20. tygodniu ciąży popiera teksańska organizacja Texas Right to Life. – W medycynie panuje powszechna zgoda, że dziecko jest zdolne do odczuwania bólu w 20 tygodni po zapłodnieniu. Te odkrycia oparte są na badaniach – powiedziała członkini tej organizacji, Elizabeth Graham.

 

Połowiczność rozwiązania proponowanego przez Perry’ego nie wynika z jego niekonsekwencji w poglądach. – Chcę, aby panowała jasność. Moim celem jest wyrzucenie aborcji na śmietnik historii – powiedział gubernator na konferencji prasowej. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że obowiązujące prawo federalne, od czasu głośnej sprawy Roe vs. Wade nie umożliwia całkowitego zakazu aborcji. – Prawo pozwala na zwiększenie ochrony nienarodzonych, o ile jest ona powiązana z żywotnym interesem stanu – mówi Perry. – Jestem przekonany, że nic nie jest ważniejsze, dla obrony interesów Teksasu od obrony jego nienarodzonych mieszkańców przed cierpieniem – dodaje.

 

Rick Perry jest gubernatorem Teksasu od 11 lat. Jest znacznie bardziej konserwatywny od swojego poprzednika, a późniejszego prezydenta, George’a W. Busha. Dotyczy to nie tylko kwestii obyczajowych, lecz także społeczno-ekonomicznych. Perry otwarcie wykpiwa twierdzenia o efekcie cieplarnianym, a państwowy system emerytalny nazywa po imieniu – piramidą finansową. Dokonał także znaczącej obniżki podatków zmniejszenia regulacji gospodarczych. Perry słynie także z ciętego języka, przez co jest postacią bardzo kontrowersyjną i budzącą skrajne emocje – od uwielbienia po nienawiść.

 

 

Źródła: lifenews.com /salon.com 

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2012-12-14 10:18
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.