DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Konserwatywni katolicy z USA spiskują przeciw papieżowi? Publicysta przekonuje, że to bzdura

Konserwatywni katolicy z USA spiskują przeciw papieżowi? Publicysta przekonuje, że to bzdura
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Źródło: pixabay.com

Raymond Arroyo na antenie telewizji ETWN wypowiedział się w obronie amerykańskich katolików i ich wierności chrześcijaństwu. To o odpowiedź na uwagę papieża Franciszka, że „to zaszczyt że Amerykanie mnie atakują”.

 

Papież wypowiedział te słowa po otrzymaniu egzemplarza nowej książki francuskiego dziennikarza Nicholasa Seneze'a pod wiele mówiącym tytułem „Jak Ameryka chce zmienić papieża”. Wypowiedź papieża, która padła podczas podróży samolotowej do Mozambiku 4 września sugeruje, że papież zgadza się z tą przesłanką.

 

Jak stwierdził Raymond Arroyo w programie The World Over, w przestrzeni publicznej istnieje przekonanie, jakoby myślący w tradycyjny sposób amerykańscy katolicy – publicyści, przedsiębiorcy, ale i hierarchowie kościelni dążyli do podminowania papieża Franciszka.

 

Dwa lata temu, jak przypomniał Antonio Spadaro, doradca papieski głosił, jakoby istniał sojusz amerykańskiego katolicyzmu z protestanckim fundamentalizmem. Określił to mianem „ekumenizmu nienawiści”. Jak zauważa publicysta EWTN, biograf Franciszka – Austen Ivereigh – „śpiewa w tym samym chórze” promującym błędne twierdzenie, jakoby zamożni tradycjonaliści atakowali plan papieskich reform.

 

Jak podkreślił dziennikarz amerykańscy katolicy wierzą w tradycyjną naukę Kościoła, są obrońcami życia i pobożnymi ludźmi. Słychać o nich, gdyż dysponują platformami medialnymi, dzięki którym ich głos jest słyszalny. Jednak twierdzenie, jakoby uczestniczyli w jakiejś walce z papieżem, jest absurdem. Raymond Arroyo podkreślił, że amerykańscy w większości katolicy kochają papieża.

 

Skrytykował jako głupie teorie spiskowe mówiące o wysiłkach amerykańskich katolików zmierzających do krytyki papieża. Podkreślił, że krytyka tradycyjnie nastawionych katolików wymagałaby również odrzucenia Jana Pawła II, Benedykta XVI i Matki Angeliki – założycielki telewizji EWTN.

 

Warto docenić wysiłek amerykańskich katolików w przestrzeni medialnej i nie tylko. W tym kraju działa między innymi portal Life News zajmujący się obroną życia i mający ogólnoświatowy zasięg; podobnie jak portal Church Militant prowadzony przez Michaela Vorisa. Warto wspomnieć także o biskupie Robercie Barronie, apologecie, twórcy filmów, aktywnym na You Tubie, występującym w siedzibach czołowych korporacji (np. Google).

 

Działają także promujący wolny rynek Instytut Actona, a także zajmująca się łączeniem religii i nauki Fundacja Templetona. Silny jest także ruch tradycyjnych katolików, wiernych liturgii łacińskiej. Inicjatywy te oraz ich sukces stanowią przeciwwagę dla progresywizmu i częstego odchodzenia od wiary, stanowiących poważny problem w Stanach Zjednoczonych.  

 

Źródła: lifesitenews.com / EWTN / komentarz pch24.pl

mjend

 


DATA: 2019-09-10 13:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Całym sercem jestem po stronie konserwatywnych katolików i amerykańskich, i wszystkich innych, przecież tylko konserwatywni są prawdziwymi katolikami. Uważam za największy zaszczyt zaliczać się do ich grona. To ludzie muszą iść za Jezusem, nie On za ludźmi. Szczęść Boże.
4 miesiące temu / :)
 
Papież Benedykt XVI został zmuszony przez watykańskich modernistów do ustąpienia, za próbę powstrzymania dalszego rozkładu Kościoła i doktryny. A nam przecież trzeba nie franciszkowych deform, a porzucenia deform SW2 i powrotu do przedsoborowej Tradycji. +++ Nie załamujemy rąk, ale działajmy rozpoczynając od Różańca św. i "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-?"
4 miesiące temu / Jurek
 
Robert Barron to nie jest dobry przykład. Promuje herezję "nadziei zbawienia wszystkich ludzi", a w swojej książce "Ziarna słowa" oglądanie głośnych filmów w poszukiwaniu "ziaren słowa", co niestety moim zdaniem ma służyć stopniowemu przyjmowaniu wzorców moralnych, które są proponowane w tych filmach. Hasło "ziarna słowa" jest wykorzystywane w wielu dziedzinach w KK po SWII i służy najczęściej temu, aby pod tym pretekstem istnienia cząstek prawdy, dokonywać syntezy między światłem a ciemnością.
4 miesiące temu / M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.