DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Koniec z wolnością w Teksasie. Rodzice nie mogą sprzeciwiać się promocji LGBT+ w szkołach

Koniec z wolnością w Teksasie. Rodzice nie mogą sprzeciwiać się promocji LGBT+ w szkołach
źródło: pixabay.com

W powszechnym mniemaniu południe Stanów Zjednoczonych uchodzi za konserwatywne i wolnościowe. Tymczasem jak się okazuje rodzice nie mogą tam skutecznie przeciwstawiać się promocji homoseksualizmu w szkołach. Dowodem zdarzenie do jakiego doszło w związku z jedną z homoseksualnych nauczycielek.

 

Podczas jednej ze szkolnych lekcji w placówce w Arlington, Stacy Bailey pokazała dzieciom zdjęcie kobiety i zadeklarowała, że jest to jej narzeczona. Sprawa oburzyła rodziców, którzy poskarżyli się na promocję homoseksualizmu przez Stacy. W konsekwencji nauczycielka została zawieszona.

 

Kobieta skierowała sprawę przeciwko szkole do sądu. Placówka obawiała się skutków rozprawy i postanowiła porozumieć się Bailey. Sąd ocenił, że decyzja władz szkoły o zawieszeniu nauczycielki była niezgodna z konstytucją. W ramach ugody z placówką kobieta otrzymała aż 100 tys. dol. odszkodowania.

 

- To pierwszy pozytywny krok w kierunku poprawy sytuacji wszystkich homoseksualnych pracowników, uczniów i rodzin w Mansfield – tryumfowała Bailey.

 

Kobieta zapowiedziała, że przekaże pieniądze na rzecz organizacji non-profit, która zajmuje się kwestią promocją homoseksualizmu.

 

 

Źródło: rp.pl, nbcnews

ged


DATA: 2020-02-28 18:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro ta nauczycielka tak postawiła sprawę, trzeba dać jej znać przez władze szkoły, które nachodzone są przez rodziców, że nauczycielka nie wywiązuje się z obowiązków i rygorystycznie ją kontrolować, aż do odejścia lub zwolnienia z posady. Skoro chce promować swoją odmienność i bronić tego wbrew większości zasłaniając się sądami, to trzeba jej pokazać swoją dezaprobatę rygorystycznie ją traktując. To tylko samoobrona. Podziwiam teksas jako nieliczną z ostoi wolności ... głównie za posiadanie broni i prawo do samoobrony.
1 miesiąc temu / nilko
 
...mysle, ze wiecie, ze jak wladza i opozycja sie nie sprawdza...to wyzej od prawa stanowionego przez politykow stoii - prawo natury.
1 miesiąc temu / Teodor...
 
@Tomasz Primke Konsekwencję i brak hipokryzji zdecydowanie szanuję. : Tylko zauważ, że ta nauczycielka zdjęcie pokazała nie podczas normalnych zajęć, ale opowiadając o sobie podczas zorganizowanej przez szkołę prezentacji "Get to know your teacher", czyli "Poznaj swojego nauczyciela". Fakt, że ma partnerkę to dość istotny element informacji o niej i wspomnienie o nim w takiej sytuacji wydaje mi się naturalne. Gdyby rodzice bezpośrednio zaznaczyli, że nie życzą sobie o czymś takim słyszeć możnaby jeszcze tego bronić, ale tutaj chyba żadna ze stron nie spodziewała się tego co zrobi druga.
1 miesiąc temu / Melchizedech
 
@Melchizedek Owszem, tak samo bym bronił. Bo jestem konsekwentny. Wola rodziców jest dla mnie święta - nawet, jeśli rodzice nie podzielają mojego światopoglądu. No, chyba że rodzice posłaliby swoje dzieci do szkoły katolickiej, to wtedy przecież powinni sobie zdawać sprawę z tego, że ich pociechy mogą tam usłyszeć pochwałę religii katolickiej.
1 miesiąc temu / Tomasz Primke
 
...czas walk "plemienych' zgodnie z Apokalipsa jest juz bliski.
1 miesiąc temu / Teodor...
 
Czrewona zaraz to najgrozniejszy wirus swiatowy. A jak Texanczycy uzyja swego prawa, to czerwony wirus okrzyknie ich...faszystami, ktorym bron trzeba odebrac.
1 miesiąc temu / Teodor...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.