DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy doczekam że Msza Święta będzie nią w pełni a nie "oratorskim wystąpieniem kapłana"? Czy komunia święta przyjmowana na kolanach będzie "normą" a nie "wypaczeniem dewocyjnym"? Czy chorał gregoriański pomoże mi w modlitwie i zajmie miejsce krzykliwego sakro-polo? Nie wiem a lat coraz więcej i czasu coraz mniej...
ponad 6 lat temu / Soplica
 
Światło Wiary najjaśniej świeciło w Średniowieczu, Po wypuszczeniu Lucyfera z piekła w 1864r. zanikało, a po śmierci Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, zgasło zupełnie. "A bez wiary nie można podobać się Bogu. Hbr 11:6 Czy wiesz po co żyjesz?
ponad 6 lat temu / robert
 
Przyszłość Kościoła wiedzie przez tradycję katolicką i Mszę Świętą wszechczasów.
ponad 6 lat temu / Prawdzic
 
"To, co teraz musimy zrobić, a co wymaga dużo laborandum i orandum, to uczynić nadzwyczajne zwyczajnym". Jestem podobnego zdania od przeczytania reglamentowanych jeszcze wtedy a w Polsce nadal "tajemnych" tekstów na ten temat. 1000 lat liturgii katolickiej stało się kościelnym "archiwum X". Natomiast wszelkiej maści animatorzy animistów, iberyjscy artyści i stadionowi zaklinacze mają pełne prawo do experimentum nad resztkami pobożności Polaków.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Forma nadzwyczajna już zbliżyła się do zwyczajnej jeśli chodzi o uczestnictwo wiernych. Artykuł na ten temat jest na portalu UnaCum.pl pt. Liturgia tradycyjna odnowiona. Teraz czekamy gdy forma zwyczajna zbliży się do nadzwczyajnej. Z drugiej strony - komu ma na tym zależeć?
ponad 6 lat temu / Jarod
 
Niech (na początek) "arcykapłani i uczeni w piśmie" przestaną szykanować wiernych i kapłanów pragnących przedsoborowych Mszy Świętych i Tradycji (w nauczaniu). Trzeba po prostu uczciwie wypełnić wolę Jego Świątobliwości papieża Benedykta XVI (motu proprio "Summorum Pontificum"). To tak na początek.
ponad 6 lat temu / Prawdzic
 
E tam, kryptolefebrysta :) Jeszcze może będzie bezczelnie twierdzić, że 2+2= 4, a przecież powszechnie wiadomo, że to liczba pomiędzy 3 a 5, którą trzeba szukać, usilnie szukać w dialogu y zrozumieniu ... :)
ponad 6 lat temu / alkar
 
Łyk prawdy i pytanie o polskich liturgistów. Na tyle magisterek i doktoratów nikt z oficjalnych środowisk nie jest się w stanie wypowiedzieć?
ponad 6 lat temu / Leo
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.