DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Koniec z profanacją w Centrum Sztuki Współczesnej!

Koniec z profanacją w Centrum Sztuki Współczesnej!
fot. dimitri_c / sxc.hu

Bluźniercza instalacja w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie przestała działać. Ohydny „eksponat” nazwany „Adoracją” został wyłączony przez władze CSW po tym, jak zorganizowano przed nim modlitwę różańcową a ekran na którym był wyświetlany spryskano sprayem.

 

O sprawie doniósł portal Solidarni 2010. Z relacji tego portalu wynika, że gdy trwał Różaniec Ekspiacyjny w Centrum Sztuki Współczesnej nagle włączył się alarm. Pracownicy CSW twierdzili, że nalezy opuścić pomieszczenie, ponieważ modlącym zagraża niebezpieczeństwo. Licznie zgromadzone osoby w sali, w której emitowany był film profanujący Krzyż i Chrystusa, zaczęły opuszczać pomieszczenie. Nagle nieznany sprawca podskoczył do wyświetlacza, spryskał urządzenie sprayem , film automatycznie przestał być wyświetlany a na ścianie została już tylko czerwona farba!  Po około dziesięciu minutach na miejsce zdarzenia przyjechała policja.

 

Wcześniej informowaliśmy o tym, że podczas środowej akcji Krucjaty Różańcowej, Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej kazał usunąć wszystkie krzesła z sal ekspozycyjnych. Miało to zniechęcić protestujących do przebywania w obiekcie.

 

Po kilku godzinach jednak, zapewne dzięki nieustającym modlitwom, władze CSW zdecydowały o wyłączeniu obrzydliwego filmu. Ten jednak w czwartek rano znów został wyświetlony. 

 

Przypomnijmy, że jednym z eksponatów wystawy organizowanej za publiczne pieniądze jest wyświetlany na ścianie bluźnierczy film autorstwa Jacka Markiewicza „Adoracja”. Na filmie nagi mężczyzna ociera się o naturalnej wielkości figurę Jezusa Chrystusa przybitego do krzyża, który jest średniowiecznym zabytkiem, pochodzącym ze zbiorów Muzeum Narodowego. 

 

 

Źródło: solidarni2010

kra


DATA: 2013-11-15 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przydałaby się taka akcja modlitewna przy okazji obecnej profanacji: http://www.radiomaryja.pl/informacje/zniewazanie-hostii-i-flagi-polski-za-przyzwoleniem-wladz/
ponad 4 lata temu / Agnieszka
 
Dlaczego chrześcijanie nie są tak głęboko wierzący jak muzułmanie?
ponad 5 lat temu / pytam
 
Ewidentna walka z Kościołem i tym co święte. Nie rozumiem ludzi, którzy są niewierzący, nie chcą wierzyć to ich sprawa a my katolicy jesteśmy wierzący i nie wstydzimy się tego ale też nie potępiamy ateistów. To co się stało to profanacja! Tak postępują ludzie wyzuci z honoru, nawet nie prostacy bo u prostych ludzi jest kultura. Wstyd i hańba dla narodu polskiego.
ponad 6 lat temu / lidia
 
do @anna. Co ty kobito gadasz. Jak się gdzieś sporadycznie zdarzy cos nagannego, np. jakiś głupi napis, to nie Polacy tylko chuligani. Nie należy uogólniać. A tu, czyli w centrum kultury, miała być kultura, a nie popisy "artystycznej chuliganerii". Nie widzisz różnicy?.
ponad 6 lat temu / wojtek
 
ale na inne wyznania to Polacy z rowna gorliwoscia pluja , obluda, zaklamanie, dwolicowaosc
ponad 6 lat temu / anna
 
To hańba i obraza, zwłaszcza w naszym kraju. Nie mam słów, które wyrażają moje oburzenie, tym bardziej że wspierane przez "pseudokuratorów sztuki". Mam nadzieję, że poza modlitwą która zadośćuczyni temu wulgarnemu obrazoburstwu, osoby które były organizatorem tego "spektaklu" poniosą konsekwencje prawne swoich czynów. Jednocześnie problemem, który na przyszłośc należy rozwiązać, to jak powstrzymać falę pseudokultury i zboczenia, która rozpowszechnia się pod płaszczykiem "wolności wypowiedzi".
ponad 6 lat temu / greg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.