DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Koniec z absurdalną i niezdrową zmianą czasu? Archaizm może odejść w niepamięć

Koniec z absurdalną i niezdrową zmianą czasu? Archaizm może odejść w niepamięć
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Jednogłośnie” – to słowo w polskiej polityce brzmi niezwykle rzadko. Wybrzmiało jednak na posiedzeniu sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych w sprawie likwidacji zmiany czasu.

 

Zgodnie z propozycjami złożonymi przez polityków PSL, od 1 października roku 2018 przez cały czas (niezależnie od pory roku) obowiązywać będzie czas letni. Dotychczas dwa razy w roku (na wiosnę i jesienią) musieliśmy przestawiać zegarki, co wiązało się z koniecznością przystosowania się organizmu do innych pór wstawania oraz rozpoczynania i kończenia dziennej aktywności. Sytuacja mocno obciąża organizm, co nie pozostaje bez konsekwencji dla ludzkiego zdrowia oraz koncentracji, niezwykle potrzebnej także w pracy, której to – w założeniu – służyć miało przestawianie czasu.

 

Komisja administracji i spraw wewnętrznych poparła rozwiązanie przygotowane przez posła Marka Sawickiego jednogłośnie, co docenił przewodniczący ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Akceptacja rozwiązania ze strony polityków wszystkich opcji politycznych rodzi nadzieje na bezproblemowe przeprowadzenie zmiany.

 

Czytanie w komisji to jednak dopiero pierwszy akord procesu legislacyjnego i konieczne są dalsze działania, by zmiana czasu odeszła w niepamięć. Oby tylko prace posłów nie zostały zahamowane przez problemy z koncentracją posłów, które wywołać może najbliższa zmiana czasu. Zegarki przestawimy z godziny 3:00 na 2:00 w nocy z 28 na 29 października.

 

 

Źródło: dziennik.pl / dziennikbaltycki.pl

MWł

 

 


DATA: 2017-10-12 11:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakie ma znaczenie czy będziesz wstawał np. o szóstej rano według czasu zimowego, czy letniego? W obu przypadkach będzie to ta sama godzina, czyli nie sprawi to różnicy. A argument ze słońcem o 3:30 jest słuszny dla lata - wtedy przy czasie zimowym "godzina jasności" byłaby rano marnowana, bo ludzie w tym czasie śpią, kosztem dodatkowej "godziny ciemności" wieczorem, gdy ludzie nie śpią.
ponad 2 lata temu / do dyktatury głupoty
 
Czy lepiej przez 4 miesiące jesienno-zimowe wstawać po ciemku lub wlec dzieci "po nocy" do przedszkola by mieć latem dłużej słońce na grillu? Kto kończy pracę o 18, woli czas letni, kto zaczyna o 7 - zimowy. Jeszcze się taki nie narodził... Jaki by jednak nie był, dobrze że nareszcie jeden :)
ponad 2 lata temu / MK
 
"Zgodnie z propozycjami złożonymi przez polityków PSL, od 1 października roku 2018 przez cały czas (niezależnie od pory roku) obowiązywać będzie czas letni" - czysta głupota, widać że oderwani od rzeczywistości politycy nie wstają rano do pracy. "Po co komu słońce o 3:30? Bo takie są konsekwencje czasu zimowego" - Słońce o 3:30? W zimie?
ponad 2 lata temu / dyktatura głupoty
 
I co z tego, że czas letni jest "sztuczny"? W zimie aktywność na świeżym powietrzu jest minimalna (o ile jest świeże powietrze...), a latem pod wieczór jest idealnie na gry, grilla czy rower. Jeśli słońce będzie zachodziło o 20, a wracam z pracy o 18, to mam odpalać kosiarkę o 6 rano? Po co komu słońce o 3:30? Bo takie są konsekwencje czasu zimowego. I kto będzie chodził spać z kurami, żeby wykorzystać tak wczesny poranek?
ponad 2 lata temu / Piotr
 
Jak wstawałeś przed 6 rano, tak będziesz wstawał. Niezależnie czy na stałe wprowadzą czas zimowy, czy czas letni.
ponad 2 lata temu / do Aguirre
 
z punktu widzenia wieczności ta zabawa z czasem nie ma żadnego znaczenia
ponad 2 lata temu / ed
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.