DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Koniec miłości amerykańsko-żydowskiej? Premier Izraela ruga USA

Koniec miłości amerykańsko-żydowskiej? Premier Izraela ruga USA
Krystian Maj/FORUM

Premier Izraela Benjamin Netanjahu sprzeciwił się porozumieniu światowych mocarstw z Iranem. Stwierdził, że nie powstrzyma ono Iranu od produkcji broni atomowej. Słowa te odczytano jako poparcie dla Republikanów, którzy krytykują prezydenta Obamę. Jego wypowiedź zbojkotowało 50 Kongresmenów z Partii Demokratycznej. Analitycy mówią od pierwszym od długiego czasu pogorszeniu relacji amerykańsko-izraelskich.


 - Brak porozumienia jest lepszy niż złe porozumienie – powiedział premier Izraela podczas przemówienia w amerykańskim Kongresie. - A to jest złe porozumienie. To bardzo złe porozumienie. Będzie nam lepiej bez niego – powiedział odnosząc się do aktualnego stanu rozmów z Iranem.   


Negocjacje z Iranem prowadzi grupa pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy. Do tej pory obowiązuje umowa o charakterze tymczasowym z listopada 2013 r.


Netanjahu ostrzegł, że jeśli będzie potrzeba, to Izrael weźmie sprawy w swoje ręce i sam zacznie bronić swojej ludności. - Panie i panowie, historia postawiła nas na rozdrożach i musimy wybierać między dwoma ścieżkami - powiedział. Wezwał do niezawierania porozumienia, którego skutkiem będzie wyposażenie islamskiego kraju w atomową infrastrukturę, a w konsekwencji także w posiadanie broni atomowej. Jego zdaniem intencje władz Iranu są nieczyste. Tymczasem, podkreślił, to właśnie wejście islamskich radykałów w posiadanie broni nuklearnej jest największym zagrożeniem naszych czasów – informuje Stephen Collinson na łamach portalu cnn.com.


Premier Izraela wezwał Amerykanów do nie ulegania zasadzie zgodnie z którą należy popierać wrogów własnych wrogów. Jego zdaniem sprzeciw Iranu względem Państwa Islamskiego nie jest wystarczający, by poprzeć Iran, który ma długą tradycję wrogości wobec Ameryki. Netanjahu podkreślił także, że najwyższy przywódca Iranu Chamenei potrafi łączyć zadawnioną nienawiść z najnowszą technologią. Dowodem na to jest jego post na Twitterze, w którym napisał, że Izrael powinien zostać zniszczony.  Źródło: cnn.com

Mjend
DATA: 2015-03-04 07:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

POLSKA będzie największym państwem w Europie, w którym panował będzie Król, i zostanie ustanowiona monarchia absolutna. To niestety dla żydów bardzo niedobrze, bo będą musieli opuścić Nasz kraj, i co gorsza szukać innego kraju gdzie rozstawią swe macki pasożyta żydowskiego. Ale to będzie o tyle trudne, że świat zna żydów i nikt ich przyjąć nie bedzie zamierzał. To istoty pracujące na głowach innych, pasożyty, które korzystaja z owoców pracy rąkcudzych, a i tak sa niewdzięczni, fałszywi i zaślepieni mamona. Ich czas przemija, bo na Ziemi nie znajdzie sie nawet jeden kraj, który pomoże żydom. To co mieli w czasie hlokaustu to betka, to co ich czeka to jest niewyobrażalnie potworniejsze w swej formie. Czytałem o tym - obłęd...
ponad 5 lat temu / fine
 
To żydzi wymyślili islam,tak bardzo nie nawiedzą Chrześcijan,ale to wszystko zawsze obraca się przeciw nim,kto mieczem wojuje....
ponad 5 lat temu / luki
 
Miłość między różnymi gatunkami do niczego dobrego nie prowadzi.
ponad 5 lat temu / Eremita
 
To, że Izrael w przyszłości zniknie jest pewne. Żadne państwo w tamtym regionie nie potrafiło się utrzymać na dłuższy czas. Izrael nie będzie żadnym wyjątkiem i podzieli los Królestwa Jerozolimskiego
ponad 5 lat temu / PWL
 
Koniec miłości ? W żadnym przypadku. Ta miłość kwitnie między Izraelem (jego władzami), a lobby żydowskim w USA. Rządy/administracja USA tylko się do nich "dopisuje". Szczególnie w okresach przedwyborczych. Nie jest wręcz możliwe "ustawianie się" polityków USA w kontrze do tego lobby, a więc i do Izraela. Inna sprawa - to czy "uczucia są gorące". Prawdopodobnie - raczej rzeczowe i chłodne.
ponad 5 lat temu / Leksik
 
Czyżby miały sie spełnić przewidywania H. Kissingera że do 2022 r nie będzie już państwa Israel ? Czyżby ameryka przejrzała na oczy i nie chce się dać prowadzić za nos lobby żydowskiemu ? A jeżeli chodzi o wypowiedzi Netanjahu to wróżą one dalszą falę niepokoju na bliskim wschodzie.
ponad 5 lat temu / Rabin Josek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.