DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Koniec kryzysu politycznego w Izraelu. Po 1,5 roku Knesset zaprzysiężył nowy rząd

Koniec kryzysu politycznego w Izraelu. Po 1,5 roku Knesset zaprzysiężył nowy rząd
Fot.Krystian Maj/FORUM

W Izraelu zakończył się trwający 1,5 roku kryzys polityczny. Po 508 dniach impasu, Knesset zaprzysiężył nowy rząd i wyznaczył tzw. „zastępcę premiera”, który w przyszłości zastąpi na stanowisku Benjamina Netanjahu.

 

Podczas posiedzenia izraelskiego Knessetu, w dniu 17 maja zakończono trwający wiele miesięcy kryzys polityczny, polegający na niemożności wybrania rządu i przyszłego premiera. Ostatecznie po 508 dniach impasu zdecydowano, że „zastępcą premiera”, a zarazem przyszłym szefem rządu zostanie Benny Gantz. Dokładnie za 18 miesięcy zastąpi on na stanowisku urzędującego premiera Benjamina Netanjahu. Podczas głosowania nowy rząd otrzymał poparcie 73 parlamentarzystów, przeciw było 46.

 

Dzięki głosowaniu w Knessecie, swoje stanowisko utrzymał również sam Netanjahu, który będzie kierował rządem już po raz piąty. Jego następca Benny Gantz obejmie ten urząd 17 listopada 2021 roku. Do tego czasu oprócz funkcji „zastępcy premiera” będzie wykonywał obowiązki ministra obrony. Jak informują media w Izraelu, Knesset zaprzysiężył łącznie 32 ministrów, w tym kobietę Omerę Jankeliewicz oraz urodzoną w Etiopii Pninę Tamano-Shata.

 

Przemawiając na pierwszym posiedzeniu rządu, które odbyło się w Knessecie natychmiast po ceremonii zaprzysiężenia, Netanjahu powiedział nowym ministrom, że na pierwszym miejscu w programie jego rządu jest walka z pandemią koronawirusa. „Pierwsza misja to koronawirus i kryzys zdrowotny” – powiedział. „Tak długo, jak wirus jest tutaj i nie ma szczepionki, może wrócić w ciągu jednej nocy” – dodał.

 

Druga misja – kontynuował – polega na uchwaleniu budżetu państwa i ożywieniu gospodarki, co, jak stwierdził, może nie zostać szybko przywrócone do stanu sprzed koronawirusa. Trzeci element jego programu dotyczy walki z Iranem.

 

 

Źródło: timesofisrael.com

WMa

 


DATA: 2020-05-17 21:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.