Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Koniec Kościoła jaki znamy tuż, tuż


Odtwórz w YouTube
 

Do czego doprowadzi „zbawienna decentralizacja” Kościoła? Jakie będą nowe uprawnienia konferencji episkopatów? Jak daleko drogą synodalności pójdą biskupi z Niemiec a jak daleko biskupi z Polski? – pytania te w programie „Ja katolik” stawia Krystian Kratiuk.

 

Oto linki do przytaczanych w materiale tekstów:

 

REWOLUCJA NA WATYKANIE. CO ZROBI POLSKI KOŚCIÓŁ? oraz WERSJA AUDIO

 

BISKUP SCHNEIDER: W KWESTII PAPIEŻA HERETYKA


DATA: 2019-08-23 20:58:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Petrus oznacza kamien a nie skałę, nigdy nie było takiej eklezjologii. Skałą jest wyznanie Piotra o Jezusie a nie Piotr. Nikt tak nie nauczał kłamiesz.
ponad 1 rok temu / protestant
 
A więc lista papieży mnicha Malachiasza z XII wieku okazała się prawdziwa!!! Franciszek będzie ostatnim papieżem! Po nim będą już tylko administratorzy Kościoła. Chyba że pojawi się i zostanie zrealizowana inicjatywa wyboru nowego, katolickiego papieża. Za Franciszka można się modlić, ale konkretnie w jakiej intencji? Żeby sie nawrócił! Bo przecież nie za powodzenie jego planu rozwalenia Kościoła.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Jeden z redaktorów PCH24 powiedział, że papiestwo to najlepsze co mamy. Prawda Jeżeli jednak synodalność zostanie zrealizowana w radykalnej formie, oznaczać to może KONIEC PAPIESTWA. Nie bedzie nastepcy, który bedzie mógł naprawić błędy poprzednika jako papież lub poprzez zwołanie soboru. Biskup Rzymu będze miał jedynie funkcję symboliczną, ewentalanie jako pomoc przy rozstrzyganiu sporów. Wszyskie rozważania bp Schneiderna na temat ewentualnego papieża heretyka i możliwości naprawy tej sytuacji staną się nieaktualne. Czy to rzczywiście koniec Kościoła? Mam nadzieje, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi.
ponad 1 rok temu / raf
 
@Janek: Nasza synodalność w niczym nie ustępuje analogicznym synodalnościom zagranicznym a nawet je przewyższa.
ponad 1 rok temu / ma
 
Do Ewci: Już niedługo, jeżeli nie przyjdzie opamiętanie to będziemy mówić: "Wierzę w Kościół jedyny synodalny, powszechne wspólne apostolstwo i autonomiczną polską wykładnie wiary"
ponad 1 rok temu / Janek
 
Czyli "róbta co chceta" i tyle. Skąd my to znamy.Albo to "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!Żeby kościół przetrwał w Polsce musi mieć choć jednego prawdziwego pasterza który odetnie naszych wiernych katolików od tych wszystkich herezji.Św.Janie Pawle II módl się za nas i naszą ojczyznę Polskę.
ponad 1 rok temu / kolo
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.