DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Petrus oznacza kamien a nie skałę, nigdy nie było takiej eklezjologii. Skałą jest wyznanie Piotra o Jezusie a nie Piotr. Nikt tak nie nauczał kłamiesz.
ponad 1 rok temu / protestant
 
A więc lista papieży mnicha Malachiasza z XII wieku okazała się prawdziwa!!! Franciszek będzie ostatnim papieżem! Po nim będą już tylko administratorzy Kościoła. Chyba że pojawi się i zostanie zrealizowana inicjatywa wyboru nowego, katolickiego papieża. Za Franciszka można się modlić, ale konkretnie w jakiej intencji? Żeby sie nawrócił! Bo przecież nie za powodzenie jego planu rozwalenia Kościoła.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Jeden z redaktorów PCH24 powiedział, że papiestwo to najlepsze co mamy. Prawda Jeżeli jednak synodalność zostanie zrealizowana w radykalnej formie, oznaczać to może KONIEC PAPIESTWA. Nie bedzie nastepcy, który bedzie mógł naprawić błędy poprzednika jako papież lub poprzez zwołanie soboru. Biskup Rzymu będze miał jedynie funkcję symboliczną, ewentalanie jako pomoc przy rozstrzyganiu sporów. Wszyskie rozważania bp Schneiderna na temat ewentualnego papieża heretyka i możliwości naprawy tej sytuacji staną się nieaktualne. Czy to rzczywiście koniec Kościoła? Mam nadzieje, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi.
ponad 1 rok temu / raf
 
@Janek: Nasza synodalność w niczym nie ustępuje analogicznym synodalnościom zagranicznym a nawet je przewyższa.
ponad 1 rok temu / ma
 
Do Ewci: Już niedługo, jeżeli nie przyjdzie opamiętanie to będziemy mówić: "Wierzę w Kościół jedyny synodalny, powszechne wspólne apostolstwo i autonomiczną polską wykładnie wiary"
ponad 1 rok temu / Janek
 
Czyli "róbta co chceta" i tyle. Skąd my to znamy.Albo to "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!Żeby kościół przetrwał w Polsce musi mieć choć jednego prawdziwego pasterza który odetnie naszych wiernych katolików od tych wszystkich herezji.Św.Janie Pawle II módl się za nas i naszą ojczyznę Polskę.
ponad 1 rok temu / kolo
 
Skoro biskupi poszczególnych krajów nie zamierzają się liczyć z nauczaniem papieża, a sami sobie doktrynę ustalać we własnym gronie, to dlaczego my mielibyśmy słuchać biskupów i proboszczów, a nawet zwykłych księży? Biskupi odmawiają prawa do nauczania papieżowi, a mieliby od nas wymagać abyśmy my słuchali ich? Oczywiście w praktyce już wiemy co pokazał synod młodzieży, że Kościół nauczający stał się słuchającym wskazań własnych owieczek, jak kształtować doktrynę, aby była lekka, łatwa i przyjemna. I tak oto mamy czysty protestantyzm już nawet nie w sensie ducha, ale w sensie dosłownym. Każdy sam sobie będzie ustalał doktrynę, jaką będzie wyznawał. To koniec Kościoła instytucjonalnego, zostaną tysiące "katolickich" kościółków z własną doktryną na wzór tysięcy sekt protestanckich. To oczywista i będąca w tym momencie już faktem logiczna konkluzja. Kościół ocaleje dzięki rozproszonym grupom wiernym nauczaniu Kościoła, prowadzonym przez tradycyjnych z ducha kapł
ponad 1 rok temu / Iw
 
Ave Maria! Myślę, że w czasach tak strasznego kryzysu Kościoła rolą nas, świeckich, jest codzienna modlitwa różańcowa i wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca, ba Ona te środki wskazała jako ratunek dla Kościoła i świata! I oczywiście mocne, głośne i stanowcze głoszenie prawdy, że Kościół jest jeden, święty, powszechny i apostolski!
ponad 1 rok temu / Ewcia
 
W kresie Kościoła jaki znamy, to znaczy w jego ziemskiej postaci, nie ma nic dziwnego. Okazał się niewydolny, bo nie dostarcza już odpowiedzi na pytania współczesności, zupełnie się nie broni, a do tego jeszcze generuje patologie, takie jak pedofilia. Postać ta to żaden dogmat, a Pan Bóg ma z pewnością całą garść sposobów jak Mistyczne Ciało Chrystusa zrealizować inaczej i lepiej.
ponad 1 rok temu / concilliarius
 
Dla Kościoła to próba zaufania wobec Ducha Świętego, który potrafi ze zła wyprowadzić większe dobro. Może w Kościele musi się wypełnić to słowo z dzisiejszej Ewangelii: "Jezus im rzekł: ?Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: ?Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach?. Dlatego powiadam wam: królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce?." Może Bóg chce oczyścić swój Kościół aby wydawał obfitsze owoce Ducha Świętego w codzienności...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Jeśli Duch Święty chce kierować biskupami jak św. Pawłem, to czyż nie najlepszą osobą, która Kościół o tym poinformuje jest papież? Skoro papież jest jak ojciec rodziny, to czy nie może udzielić swoim synom władzy nad poszczególnymi filiami rodzinnej firmy? Czy nie może im zaufać, że dadzą radę i nie kontrolować ich? Lub raczej, czy nie może dać swoim synom przykładu zaufania Bogu i wiary, że ześle im Ducha Świętego = tak samo jak Bóg zesłał Ducha Świętego papieżom = znaczy się ojcom Kościoła. Skoro ojciec rozczytał, że nie ma możliwości z daleka zarządzać wszystkimi filiami firmy = bo jego wrogowie mu w tym skutecznie przeszkadzają i jako najlepsze dla rodziny wybrał, żeby słudzy i syn pojechali do winnicy dzisiejsza Ewangelia nawet jeśli przez posłuszeństwo ojcu, mogą narazić się oni na utratę swego życia...to czyż nie najwięcej zaryzykował sam ojciec rodziny? utratę sług i syna, no i winnicy. Może to teraz słuszne wyjście...a sprawiedliwość przyjdzie później..
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Jak dobrze zrozumiałem to Kościół Katolicki rozpadnie się na kształt protestanckich kościołów, a może ma być jakaś forma federacji kościołów państwowych, z własnymi autokefaliami?
ponad 1 rok temu / Janek
 
W kwestii decentralizacji, gdy spojrzeć na to od strony duchowej = od początku Kościół miał dwa filary: Piotr Prawo i Paweł Prorocy = tzn. władza leżała tylko w jednych rękach = w rękach Ducha Świętego, który wieje kędy chce...Czytając list do Galatów rozdz. Paweł apostołem Chrystusa = "Oświadczam wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia NIE POCHODZI OD LUDZI. NIE PRZYJĄŁEM JEJ, ANI NIE NAUCZYŁEM SIĘ OD CZŁOWIEKA, ALE OBJAWIŁ MI JĄ JEZUS CHRYSTUS." tzn. jeden z dwóch filarów Kościoła = św. Paweł dostał nauczanie Ewangelii jak Prorok = w prywatnym objawieniu. Co to nam mówi w dobie obecnych wydarzeń? "...WTEDY NIE SZUKAŁEM JUŻ RADY U LUDZI. NIE POŚPIESZYŁEM TEŻ DO JEROZOLIMY, DO TYCH, KTÓRZY APOSTOŁAMI STALI SIĘ PRZEDE MNĄ...NASTĘPNIE, TRZY LATA PÓŹNIEJ POSZEDŁEM DO JEROZOLIMY, ABY POZNAĆ KEFASA..." Jesteśmy obecnie w roku Ducha Świętego = prawdziwy Kościół jest duchowy, a widzialny jego symbolem. Może Duch Święty chce kierować biskupami jak św. Pawłem?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Zasada jest prosta - nie ma zwornika , kopuła się wali. Co można uratować? Prawdziwą wiarę w sobie i lokalny Kościół, poprzez pozbawienie kasy lokalnego biskupa przy próbie odstępstwa od ortodoksji, wspieranie gorliwych i świątobliwych kapłanów. Czas niestety powoli się kończy.
ponad 1 rok temu / observer
 
Prawdę mówiąc, ja nie powiedziałbym, że już jest, czy nastąpi pluralizm doktrynalny i duszpasterski wewnątrz Kościoła ziemskiego. Raczej mamy do czynienia z generalną apostazją, czyli odchodzeniem od ortodoksji tyle, że na różnych prędkościach. Np. dalej i szybciej odchodzą Niemcy niż Polacy itd. Jeśli, bowiem Niemcom wolno, to i wszystkim a biskupi np. w Polsce, nie będą mieli argumentów, żeby to zatrzymać. Podobnie też, owo legendarne "non possumus", czy jak kto woli "wyjście z nierządnicy" także już postępuje, ale na różnych poziomach i w różnym czasie. Kto ma oczy niech widzi!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Przecież ten KONIEC ogłosił JUŻ w mediach u red. Terlikowskiego i Pośpieszalskiego Ks. Prof. Andrzej Kobyliński z Uniwersytetu Kard. Wyszyńskiego .Robi to od chyba kilku lat w różnego rodzaju audycjach. Ludzie słuchają i chyba NIE ROZUMIEJĄ co się do nich mówi. Albo informacja jest tak NIEWIARYGODNA , że ich umysł ją WYPIERA. Dlatego warto PROSIĆ w imię PRAWDY i WOLNOŚCI religijnej naszych Hierarchów o przedstawienie obecnej sytuacji w Kościele. Mnożenie definicji kościoła i zapewnianie o CIĄGŁOŚCI nauczania po zerwaniu z dotychczasową Doktryną i Dogmatami, których to nauka EWOLUOWAŁA a dla innych stała się nie PRZYJĘCIA wymusza stanięcie w Prawdzie i poinformowanie wiernych tak jak Ks. Kobyliński, że NIE MA JUŻ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO a jesteśmy w trakcie budowy nowej ekumenicznej, wieloreligijnej wspólnoty opartej na NOWYM rozumieniu tego co już było a nie przystaje do życia NOWOCZESNEGO CZŁOWIEKA. Czyżby nasi hierarchowie się ALIENOWALI ?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
To chyba zbyt dalekoidąca opinia. Bardzowątpliwe, żeby decentarlizacja oznaczała podważanie już ogłoszonych dogmatów. Zapewne będzie się to sprowadzać do własnych rozstrzygnięć w kwestiach praktycznych jak. np. Komunia dla protestantów z Niemczech w małżeństwach mieszanych. Faktem jednak jest, że nawet takie zmiany z czasem doprowadzą do coraz większego różnicowania się Kościołów lokalnych, co już i dziś jest faktem. Wystarczy przecież porównać Kościół kat. w Niemczech z naszym: niebo a ziemia. Pytanie jest tylko następujące: jak głęboko sięgnie różnicowanie się Kościołów lokalnych. Wszystko wskazuje na to, że różnice będą dotyczyć praktycznych reguł postępowania: kwestia sodomitów, komunia dla rozwpodników w ponownych związkach, celibat, itp.
ponad 1 rok temu / Grzegorz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.