DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Koniec kompromisów? Republikanie w Ohio proponują pełną obronę życia

Koniec kompromisów? Republikanie w Ohio proponują pełną obronę życia
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Republikanie w amerykańskim stanie Ohio, zgłosili projekt ustawy w pełni chroniącej życie nienarodzone. Senatorowie Candice Keller i Ron Hood z Partii Republikańskiej postulują wprowadzenie przepisów delegalizujących świadomie i z premedytacją dokonywane aborcje. Jeśli ustawa przejdzie, to będzie traktowana niczym morderstwo osób poniżej 13 roku życia.

 

Candice Keller w wywiadzie dla Atlanta Journal Constitution stwierdziła, że należy skończyć z kompromisami i uznać, że prawo do życia jest nienaruszalne. Szacunek dla życia stanowi zaś niezbędny warunkiem społeczeństwa wolnego i sprawiedliwego. Z kolei Meg Whitman dyrektor organizacji Right to Life of Greater Cincinnati podkreślenie, że od momentu poczęcia zaczyna się ludzkie życie to największy sukces twórców ustawy.

 

Ustawę skrytykowali natomiast aborcjoniści, obawiający się o „wolność reprodukcyjną”. Eufemizm ten oznacza aborcję i antykoncepcję. Co ciekawe wobec ustawy zdystansowali się także przedstawiciele Ohio Right to Life. Organizacja twierdzi, że nie wzięła udziału w tworzeniu projektu, chociaż popiera jego ostateczny cel. Według organizacji lepiej do tego celu posłuży heartbeat bill (ustawa o biciu serca), obecnie rozpatrywana przez sądy. Członkowie grupy wyrażają nadzieję, że wskutek dalszego rozwoju wydarzeń sprawa doprowadzi do odejścia amerykańskiego Sądu Najwyższego od wyroku w sprawie Roe versus Wade z 1973 roku.

 

Wskutek wspomnianego wyroku w 1973 roku zalegalizowano aborcję na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jednak niektóre stany wprowadziły pewne ograniczenia. Ponadto coraz silniejszy w USA staje się ruch obrony życia. Jego zwolennicy zdają sobie sprawę, że życie zaczyna się od poczęcia, a „płód” to odrębna jednostka ludzka posiadająca odrębny kod genetyczny.

 

Od wyroku w sprawie Roe versus Wade w Stanach Zjednoczonych szacuje się, że zginęło około 60 milionów dzieci nienarodzonych.

 

Źródło: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-11-19 11:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jednak można. Inna kwestia czy się uda.
7 miesięcy temu / Jot
 
Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę! Trzeba nie ustawać w walce. Stany toną w krwi tych maleństw.
7 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Brawa dla Ohio.
7 miesięcy temu / Obywatel
 
Będzie jak w alabama leeacy zaskarza I niedopuszcza
7 miesięcy temu / Hej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.