DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Kongres uznał Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich. Trump wydał oświadczenie

Kongres uznał Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich. Trump wydał oświadczenie

Kongres USA oficjalnie zatwierdził wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Inauguracja 20 stycznia.

 

Amerykański parlament podał oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Po przeliczeniu i zatwierdzeniu wszystkich głosów wyborczych wiceprezydent Pence odczytał rezultat głosowania. Joe Biden otrzymał 306 głosów elektorskich, Donald Trump 232. Posiedzenie zakończyła modlitwa kapelana Barry'ego Blacka.

 

138 Republikanów z Izby Reprezentantów zakwestionowało wyniki wyborów w Pensylwanii. To prawie dwie trzecie GOP Izby Reprezentantów, ale przegrali oni w Izbie zdominowanej przez Demokratów. Dodatkowo przeciwnych kwestionowaniu wyników było 68 pozostałych Republikanów. Ośmiu z dziewięciu przedstawicieli rządu stanu Pensylwania zagłosowało przeciwko wynikom wyborów w swoim stanie.

 

20 stycznia 2021 r. odbędzie się zaprzysiężenie Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta nie czekają już żadne poważniejsze formalności w związku z wyborami.

 

Prezydent Donalda Trump wydał oświadczenie, w którym ostatecznie przyznał, że to już koniec batalii o drugą kadencję, ale nie koniec walki o zmiany w systemie wyborczym.

 

„Chociaż całkowicie nie zgadzam się z wynikiem wyborów, a fakty mnie w tym utwierdzają, to jednak 20 stycznia nastąpi uporządkowane przekazanie władzy. Zawsze mówiłem, że będziemy kontynuować naszą walkę, aby liczyć tylko te głosy, które zostały oddane zgodnie z prawem. Chociaż oznacza to koniec najwspanialszej pierwszej kadencji w historii prezydenta, to dopiero początek naszej walki o ponowne uczynienie Ameryki wielkiej” – stwierdził.

 

We środę zwolennicy Donalda Trumpa zgromadzili się przez gmachem Kapitolu protestując przeciwko – ich zdaniem – sfałszowanym wyborom. Demonstrantom udało się wedrzeć do budynku, gdzie znajdowali się parlamentarzyści. Doszło do starć z policją i oddziałami gwardii narodowej, podczas których zginęły cztery osoby, a 50 zostało zatrzymanych.

 

PR, AS

Czytaj także:
DATA: 2021-01-07 15:30
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy nie ten KONGRES przegłosował Ustawę 447 dot. Polski o konieczności zwrotu bezspadkowego mienia żydowskiego. ? Ciekawe ilu tam zasiada AMERYKANÓW ? Pewnie podobnych i z rodowodwem p. Żorżety.
13 dni temu / iskierka
 
Ich system wyborczy jest idiotyczny do bólu. Ale go nie zmieniają, bo jest święty. Jak mury Kapitolu.
13 dni temu / Emil M.
 
@ Zaskóra Internauta o nicku "Dawid" to tylko jeden z ciężkich przypadków. Lewackich siepaczy na tym portalu jest dużo dużo więcej. Przytaczam tych najbardziej aktywnych: "ala wilk" - prowokator głównej kategorii, "Second/Sec" - zdeterminowany promotor wyłącznie Starego Testamentu, "Ryś" - zwolennik 'starej dobrej radzieckiej szkoły', "polka" - popierająca/y uliczne marsze 'kobiet wyzwolonych' "Trooper" - jakby pół na pół. Pojawiają się też nicki trącące podpuchą na kilometr typu "Katolik", "Chrześcijanin" czy "Patriota". Na szczęście bardzo łatwo można ich wszystkich rozpoznać. O komentarzach wschodnio-brzmiących nawet nie wspominam. Niestety dopiero na samym końcu pszenica jest oddzielana od kąkolu i póki co trzeba między takimi żyć. Z Panem Bogiem.
13 dni temu / Spaceman
 
Ale w koło jest wesoło,la,la,la...Perfect to chyba za Wernyhorę można uznać!Normalnie Pytia by się nie powstydziła.Jak na prawdę jest,nikt nie wie,la,la,la....
13 dni temu / echhh
 
Dziękuję @Zaskóra Właśnie cały czas mam takie wrażenie. Prowokacja...
13 dni temu / Justa
 
Chyba soros zafundował Stanom prezydenta....
13 dni temu / Katarzyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.