DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Kongres Polskiej Rodziny: nagrodzono szkoły przyjazne rodzinie. To nie koniec akcji

Kongres Polskiej Rodziny: nagrodzono szkoły przyjazne rodzinie. To nie koniec akcji

Podczas sobotniego II Kongresu Polskiej Rodziny w Warszawie wręczono specjalne certyfikaty „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. To element akcji prowadzonej przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

 

Akcja ruszyła kilka tygodni temu. Zakłada ona współpracę między Centrum a jednostkami samorządowymi. Szkołom realizującym program, Centrum przyznaje specjalne certyfikaty.

 

Przypomnijmy, że MEN nie spodobały się warunki pod jakimi Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przyznaje certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, który jest elementem programu prorodzinnej edukacji. „Według dochodzących do MEN informacji, certyfikaty „Szkoły Przyjaznej Rodzinie” będzie nadawało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, ale pod kilkoma warunkami. Szkoła musi korzystać z odpłatnych programów prorodzinnych rekomendowanych przez Centrum” – napisał o akcji resort edukacji.

 

Podczas sobotniego II Kongresu Polskiej Rodziny starosta Powiatu Wołomińskiego (powiat ten przystąpił do programu Centrum Wspierania dla Inicjatyw dla Życia i Rodziny) Piotr Uściński podziękował minister edukacji Joannie Kluzik-Rostkowskiej, że akcją ministerstwa przyczyniła się do nagłośnienia akcji „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Jak stwierdził Uściński, minister chciała doprowadzić do zaprzestania tej inicjatywy a tymczasem załapała ona wiatr w żagle.

 

Na Kongresie aż trzy szkoły uhonorowano odpowiednim certyfikatem. Otrzymały go: szkoła podstawowa „Źródła” w Skierniewicach, szkoła podstawowa i gimnazjum „Ad astra” w Markach k. Warszawy, oraz szkoła podstawowa i przedszkole "Montessori" w Gdańsku.

 

Jak wynika z informacji podanych przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, prowadzone są już rozmowy z kolejnymi szkołami, które chcą przystąpić do programu.

 

 

ged, luk


DATA: 2014-05-17 17:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.