DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Kongres PiS: Kaczyński milczy o legalnej aborcji w Polsce. Rząd coraz dalej od katolików

Kongres PiS: Kaczyński milczy o legalnej aborcji w Polsce. Rząd coraz dalej od katolików
FOT.Krystian Maj/FORUM

Na kongresie PiS w Przysusze była mowa o wszystkim: o sukcesach rządu przez ostatnie dwa lata, wolności mediów, wzroście gospodarczym, programie 500 plus i imigrantach. Prezes PiS poganiał też rząd w sprawie programu „Mieszkanie plus”. Ale milczał o legalnej w Polsce aborcji czy gen derowej konwencji antyprzemocowej.

 

Najważniejszym wydarzeniem kongresu było wystąpienie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Szef partii zwracał uwagę na sukcesy, które przez blisko dwa lata rządów udało się osiągnąć. Jednak zapomniał o katolickich postulatach takich, jak walka życia nienarodzonego czy lewackiej tzw. Konwencji antyprzemocowej, która lansuje gender, a które dotąd nie została wypowiedziana przez rząd.

 

Wypowiedział natomiast na temat programu „Mieszkanie plus”, który w jego opinii utknął w miejscu. Zganił rząd, zwracając uwagę m.in. na brak możliwości porozumienia się z deweloperami. – Tu są jakieś zgrzyty – zwrócił uwagę Kaczyński. – Ten program jest niezwykle ważny. Ludzie tego chcą. To nasz najważniejszy program po 500 plus. To musi ruszyć – zachęcał rząd do działania.

 

Kaczyński odniósł się także do nacisków, jakie Komisja Europejska wywiera na Polskę w sprawie przyjęcia kwot imigrantów. – Tu nie chodzi o terroryzm, a o zwykłe codzienne bezpieczeństwo, nie ma żadnego powodu, abyśmy radykalnie obniżyli standard życia Polaków – zaznaczył szef PiS. I dodał: - Nie eksploatowaliśmy tych państw, nie korzystaliśmy z ich siły roboczej i nie wzywaliśmy ich do Europy, mamy pełne moralne prawo powiedzieć "nie".

 

Po Jarosławie Kaczyńskim wystąpił wicepremier Mateusz Morawiecki, który podkreślił dotychczasowe sukcesy ekonomiczne rządu i społeczne rządu. On również milczał na temat lewicowych zmian, jakich dokonała w Polsce Platforma Obywatelska, które PiS jak dotąd pozostawia w nienaruszone.

 

Wicepremier i minister rozwoju, Mateusz Morawiecki zapowiadał dalsze dążenie do wyrwania się z tzw. pułapki średniego rozwoju. Podkreślił również, że rząd PiS chce budować „kapitalizm republikański, solidarnościowy” na kontrze do „kapitalizmu konsumpcyjnego, nomenklaturowego”.

 

Morawicki podkreślił, że chce nadal uszczelniać system podatkowy, zapowiedział budowę centralnego portu komunikacyjnego, nowych mostów, drogi via carpatia, a także poszerzenia dostępu do Internetu. W tym ostatnim przypadku Morawiecki ukuł hasło: 100 megabitów na 100-lecie niepodległości.

 

Podczas Kongresu w PiS w Przysusze nie wystąpiła premier Beata Szydło, choć była obecna na sali.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2017-07-01 14:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu widać samych darczyńców co za kraj miłujących innych.A to na teatr, a to na dzieci,a to na drogi.Ach co za bogaci i wspaniałomyślni ty Polacy.
ponad 2 lata temu / nn
 
Dla mnie sprawa jest oczywista. Jesli pan prezes Kaczynski nie zajmie sie powaznie aborcja, to przerabie w nastepnych wyborach. TO PROSTE, bo ja i bardzo wielu ludzi nie bedzie glosowac na niego.
ponad 2 lata temu / mrowka
 
@Stroke, jeżeli przeczytasz ustawę 500+ to dostrzeżesz, że płacisz również na rodziny zagranicznych dyplomatów itd. :D
ponad 2 lata temu / Hmmm
 
Tylko jedno (mogłoby być więcej) pytanie: skoro płacę na 500+ dla Ukraińców to rozumiem, że Ukraińcy dostaną i mieszkania za nasze pieniądze. Mamy, naród polski, od razu sobie gardło poderżnąć, tak by było najlepiej? /// @Zofia, cyt(Zofia): "Jestem przeciw aborcji, ale najlepszy protest to po prostu prokreacja, do aborcji nikt nie zmusza".Ode mnie (Stroke) komentarz tego: Proszę nie rozmiękczać w zawoalowanym stylu na modłę: "Jestem przeciw gwałtom, ale najlepszy protest to po prostu siedzenie w zamknięciu w domu, do wychodzenia z domu nikt nie zmusza i do gwałcenia także"
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Kaczyński i Duda tak bacznie wsłuchują się w głosy Polaków, że im w tym hałasie umyka ustawa frankowa. Gdzieś też umyka fakt, że Polacy nie chcą płacić abonamentu.
ponad 2 lata temu / Hmmm
 
czyżby pani Beata Szydło nie chciała zabrać głosu w tym cyrku, żeby się nie skompromitować? czyżby przejrzała na oczy i dała sobie na razie na wstrzymanie? przecież "dobra zmiana" w sprawach najistotniejszych dla Polski i Polaków pcha nas w przepaść: wprowadzenie obcych wojsk na teren kraju (po wygnaniu Ruskich), "kompromis" aborcyjny, dalsze zadłużanie kraju, gender dalej ma się dobrze, złodzieje i bandyci nie są rozliczani - trwa tylko tzw. "gonienie króliczka", "Raport WSI" dalej zamknięty w szafie PAD-a (?, albo i gdzie indziej), archiwa IPN-u dalej udostępniane selektywnie, dalej utrzymywanie nas jako najbardziej rozbrojonego narodu Europy w obecnej napiętej sytuacji, kupowanie złomu wojskowego za najwyższe ceny (jak za PełO i ZSL), mimo wyroku sądowego najniższa kwota wolna od podatku w Europie, 23% VAT, wysoka akcyza, skomplikowane przepisy podatkowe, gnębienie polskich przedsiębiorców, a ulgi dla korporacji zagranicznych, żywność modyfikowana genetycznie ...
ponad 2 lata temu / JARO
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.