DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Kongo: miliony na antykoncepcję od charytatywnej organizacji episkopatu USA

Kongo: miliony na antykoncepcję od charytatywnej organizacji episkopatu USA
fot.Siegfried Steinach / voller Ernst
#EPISKOPAT    #USA    #ANTYKONCEPCJA    #KONGO

Ostatnio ujawnione dane dotyczące charytatywnej organizacji działającej przy episkopacie USA - Catholic Relief Services - pokazują, że instytucja ta w ciągu 4 lat pomogła w dystrybucji ponad dwóch milionów sztuk różnego rodzaju środków antykoncepcyjnych, w tym pigułek poronnych w Demokratycznej Republice Konga.

 

Obecnie w kraju tym odnotowuje się rekordowe wykorzystanie antykoncepcji, o której wcześniej mieszkańcy mieli minimalną wiedzę – donosi instytut Lepanto Michaela Hichborna.

 

Organizacja charytatywna, działająca przy episkopacie amerykańskim była partnerem rządowego programu Axxes, realizowanego przez Waszyngton w latach 2006-2010. Jego głównym celem było upowszechnienie „planowania rodziny”. Skupiał się on na dostarczaniu mieszkańcom DRK pigułek antykoncepcyjnych, w tym poronnych, wkładek wewnątrzmacicznych, zestawów do chirurgicznej sterylizacji itp.

 

Dokumenty ujawniają, że działania CRS także obejmowały upowszechnianie wiedzy na temat „planowania rodziny” i szczepień noworodków, jak i dorosłych osób itp.

 

Raporty inwentaryzacyjne złożone w agencji rządowej pokazują, że CRS upowszechniła 2,25 mln środków poronnych i prezerwatyw. Organizacja została także włączona w realizację szerszej strategii, której celem było obniżenie dzietności kobiet kongijskich.

 

- Biorąc pod uwagę dane szczegółowo przedstawione w tych raportach, absolutnie pewną rzeczą jest, że Catholic Relief Services otrzymała duże ilości środków poronnych i prezerwatyw – podkreślił Hichborn, dodając, że te środki zostały z kolei rozdzielane pomiędzy strefy ochrony zdrowia, za które CRF była odpowiedzialna.

 

Według raportu końcowego projektu Axxes, CRF otrzymała do wykorzystania: zastrzyki Depo Provera, które hamują owulację u kobiet przez 3 miesiące. Miała ich 88 235 sztuk; Lo-Femenal - doustny środek antykoncepcyjny, który może być używany jako tzw. antykoncepcja „awaryjna” w liczbie 56 885 sztuk; Ovrette - doustne środki antykoncepcyjne często określane jako „mini-pigułki” - 44 097 sztuk; wkładki wewnątrzmaciczne (IUD) – 1907 sztuk; prezerwatywy męskie – ponad 2 mln sztuk; prezerwatywy dla kobiet – 40 891 sztuk; zestawy sterylizujące CCV – 18, zestawy Diu – 16.

 

Szef Instytutu Ludnościowego Steven Mosher, który wcześniej badał nadużycia CRS, biorącej udział w podobnych programach na Madagaskarze i w Kenii powiedział, że udział tej organizacji w projekcie Axxes był nie do przyjęcia. - To skandaliczne, że Catholic Relief Services była bezpośrednio zaangażowana w dystrybucję pigułek poronnych i prezerwatyw w Demokratycznej Republice Konga – mówił.

 

- Należy pamiętać, że te raporty inwentaryzacyjne zostały wizualnie sprawdzone i podpisane w trzech egzemplarzach – dodał Hichborn, który wykluczył możliwość błędów księgowych.

 

Catholic Relief Services była odpowiedzialna w Kongu za 340 ośrodków zdrowia spośród 929, utworzonych w ramach projektu. Zanim zaczęto realizować program Axxes, mieszkańcy Konga mieli znikomą wiedzę na temat antykoncepcji. Teraz w obszarze tym stosuje się rekordowe ilości środków antykoncepcyjnych.

 

W 2012 r. Papież Benedykt XVI wydał motu proprio „O posłudze miłości” regulujące zasady funkcjonowania katolickich organizacji charytatywnych, podkreślając, że powinny ono działać w zgodzie z nauczaniem Kościoła. Wciąż jednak nie brakuje instytucji katolickich, które z katolicyzmem nie mają wiele wspólnego, przyczyniając się m.in. do upowszechniania antykoncepcji w Afryce.

 

Źródło: lifesitenews.com., PCh24.pl

AS


DATA: 2016-10-18 15:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czy ja wiem do końca, jak wydaje pieniądze Caritas Polska?
ponad 4 lata temu / panda
 
Fatima i La Salette ! Tam Maryja mówiła o tym co się dzieje we wnętrzu KK !
ponad 4 lata temu / O jeny !
 
Może nawet duchowni jeszcze nie dojrzeli mentalnie do pełnej ochrony życia? Ludzkość powoli dojrzewa moralnie. Niewolnictwo też trochę trwało. Potem była eugenika, po wojnie napiętnowana. Z aborcją przyjdzie poczekać, aż dotrze do zbiorowej świadomości, że to zbrodnia. Nawet do świadomości duchownych, którzy zdają się o tym mówić, ale sprawę często lekceważą (np. zakaz karania morderczyń w przypadku aborcji, ale już pochwała karania morderców osób dorosłych).
ponad 4 lata temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.