DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Konflikt na linii Warszawa-Paryż. Przedstawiciel Francji tłumaczy się w MSZ z arogancji Macrona

Konflikt na linii Warszawa-Paryż. Przedstawiciel Francji tłumaczy się w MSZ z arogancji Macrona
Emmanuel Macron. FOT.REUTERS/Benoit Tessier TPX/FORUM

Podsekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Marek Magierowski wezwał „na dywanik” francuską chargé d’affaires Sylvainę Guiaugué. Przedstawiciel resortu przyznał przy tym, że polski rząd jest oburzony po „aroganckich słowach prezydenta Francji”.

 

W piątek informowaliśmy, co Emmanuel Macron powiedział o Polsce. Polityk wykreowany przez media na lidera i autorytet stwierdził, że nasz kraj stawia się na marginesie Europy w wielu sprawach, a Polska nie tworzy i nie będzie tworzyć Europy „jutra”.

 

ZOBACZ WIĘCEJ: Prezydent Francji znów atakuje. Celna riposta polskiego rządu

 

W komunikacie MSZ ze spotkania Magierowskiego i Guiaugué czytamy, że wiceminister przypomniał przedstawicielowi francuskiej dyplomacji o równoprawnym członkostwie w UE zarówno Polski jak i Francji.

 

Magierowski „wyraził oczekiwanie, że Francja odrzuci język podziałów i rozbijania jedności UE, wyrażając gotowość do współpracy służącej interesom wszystkich państw członkowskich”.

 

W tle formalnej obrony demokracji rzekomo w Polsce zagrożonej oraz wzniosłych słów o „wartościach”, których emanacją ma być bezideowy Macron, widać spór o zasady unijnego rynku. O tym rozmawiał w Bułgarii prezydent Francji zanim zaatakował Polskę.

 

„W odniesieniu do kwestii delegowania pracowników wiceminister Marek Magierowski przypomniał stanowisko Polski i państw Europy Środkowo-Wschodniej ws. obrony zasad wspólnego rynku. Polska wspierając wszelkie działania na rzecz pogłębienia rynku wewnętrznego i wzmacniania konkurencyjności całej UE, wyraża sprzeciw wobec jakichkolwiek barier stanowiących przeszkodę dla swobody przepływu osób, usług i kapitału” – czytamy w komunikacie MSZ.

 


Źródło: msz.gov.pl / rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-08-26 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawiam się, co powie polski rząd o swobdnym przepływie osób,kiedy umowa z Szengen stanie się zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Nowi Belgowie, nowi Niemcy z obywatelstwem tych krajów, choć pochodzący z Arabii , będą mogli swobodnie poruszać się po krajach UE.
ponad 2 lata temu / lol
 
Na pewno ambasador rządu Francuskiego skarci prezydenta Macron'a. To chyba przewidział podsekretarz stanu MSZ dlatego tak buńczucznie zareagował.
ponad 2 lata temu / nn
 
Ten "pauvre type" sam się stawia w szeregu ... nie powiem by czegoś nie obrazić. Przynosi wstyd Francji i Francuzom. Aleś upadła najwierniejsza Córo! Ale cóż mogą Francuzi zrobić gdy ponoć taki typ zostały wybrany na prezydenta ich Francji. Mes condoleances chers Francais!
ponad 2 lata temu / Guignol
 
@@żubr: mogą ich pocałować. Polska nawet nie ma ambasadora w Paryżu i nasze MSZ nie może sobie wzywać na dywanik kogo chce tylko równoważnego urzędnika. Brawo PiS :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
oczywiście, że nie będziemy tworzyć Europy " jutra", bo my jesteśmy krajem chrześciańskim, a Europa "jutra" będzie kalifatem.
ponad 2 lata temu / syk
 
I tak powinno być!Po każdym wystąpieniu tego pryzydenta,wzywać na dywanik ambasadorów.Niech tłumaczą się za "głowę państwa" i ślą do swojego msz wnioski,żeby siedział już cicho,bo ambasadory nie mogą wyjść z polskiego Ministerstwa.Wybierając kogucika na swój symbol,francuzi chyba mieli jasnowidzenie,że kiedyś będzie on taki adekwatny do sytuacji.
ponad 2 lata temu / żubr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.