24 stycznia 2020

Efekt „Nieplanowanego”? 7 tys. kobiet zrezygnowało z aborcji

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (StockSnap))

Podczas meksykańskich projekcji filmu „Nieplanowane” wyświetlano numer telefonu zaufania. Mogły dzwonić na niego matki rozważające dokonanie aborcji. W ten sposób udało się pomóc blisko 7 tys. kobiet w trudnej sytuacji, a więc najprawdopodobniej uratowano bardzo wielu ludzi.

 

Film promował Eduardo Verástegui – znany meksykański autor i reżyser, który nie wstydzi się swojej wiary. Podróż po 32 stanach kraju zakończył 30 grudnia, a serwis Aleteia zauważa, że trasa promująca film o historii Abby Johnson „przemieniła się w narodowy ruch w obronie życia”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Verástegui występował przed meksykańskimi projekcjami „Nieplanowanego”. Aktor opowiadał widzom czym jest bycie pro-life. Zauważył, że obrona życia dotyczy zarówno ochrony nienarodzonych zagrożonych aborcją, jak i pomoc dzieciom ulicy, ofiarom gwałtów, uzależnionym, samotnym matkom, starszym oraz odwiedzanie w więzieniach niesłusznie skazanych, słowem: bycie „głosem tych, co nie mają głosu, zaczynając od tych najmniejszych, mieszkających w łonie swoich mam, którym grozi aborcja”.

 

Aktor cytowany przez portal Aleteia zauważał także, że gdyby kobiety miały szklane brzuchy, to nie chciałyby dokonywać aborcji, gdyż w środku swojego ciała widziałyby cud.

 

Trasa promująca film „Nieplanowane” zaowocowała jeszcze jednym, niezwykle pozytywnym zjawiskiem. Z wyświetlanego w trakcie projekcji obrazu numeru zaufania skorzystały tysiące osób. Najświeższe informacje wskazują, że w ten sposób udało się pomóc blisko 7 tys. kobietom w nieplanowanej ciąży. Niewykluczone, że gdyby nie ów telefon, część z nich zdecydowałaby się na zabicie swojego dziecka.

 

Aktor i reżyser Eduardo Verástegui sugerował odpowiedzialnym za ów telefon robienie wszystkiego, aby „żadna prośba o pomoc nie została bez odpowiedzi” – czytamy na pl.aleteia.org. Jego zdaniem liczne prośby o rezygnację z aborcji udowadniają, że większość obywateli Meksyku jest pro-life.

 

Warto odnotować, że trasa promująca „Nieplanowane” zjednoczyła artystów, polityków oraz etyków, zaś Verástegui otrzymywał wsparcie od lokalnych polityków, ludzi nauki, biznesu, wojskowych oraz biskupów i pastorów. Ponadto „16 prawodawców i urzędników państwowych zostało ambasadorami filmu. Dzięki temu będą walczyli o prawną ochronę życia w Meksyku” – podaje Alateia. Aktor nie ukrywa, że nie można na tym poprzestać i konieczne są zmiany prawne wspierające kobiety w trudnym położeniu, tak, aby aborcja nie jawiła im się jako jedyne wyjście. Należy ponadto zadbać o kobiety i dzieci już po porodzie.

 

Niestety meksykańskie przepisy zezwalają na aborcję „na życzenie” do 12. tygodnia życia dziecka.

 

 

Źródło: pl.aleteia.org

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 160 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram