DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Konferencja w Watykanie nt. rozbrojenia z udziałem noblistów i działaczy ONZ

Konferencja w Watykanie nt. rozbrojenia z udziałem noblistów i działaczy ONZ
See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons

Sekretarz Generalny ONZ i laureaci nagrody Nobla przybędą na watykańską konferencję w sprawie rozbrojenia jądrowego zaplanowaną na 10 i11 listopada 2017 – poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke. Zaznaczył on, że spotkanie to nie będzie kolejną próbą mediacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną.

 

Do Watykanu ma przyjechać Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres, Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej Federica Mogherini oraz nobliści. Przywita ich watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin.

 

Kongres „nie będzie mediacją” między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną – zastrzegł rzecznik watykański, ale będzie to „konferencja wysokiego szczebla”.

 

- Ojciec Święty - zadeklarował - działa z determinacją w celu promowania niezbędnych warunków dla rozwijania świata bez broni jądrowej, jak sam powtórzył w marcowym komunikacie skierowanym do ONZ. Właśnie dlatego w przyszłym tygodniu odbędzie się ważna konferencja zatytułowana „Perspektywy dla świata wolnego od broni jądrowej i dla integralnego rozwoju” -  powiedział rzecznik Watykanu.

 

Organizatorem spotkania jest Departament ds. Integralnej Służby Rozwoju Społecznego z Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

 

26 września z okazji Międzynarodowego Dnia ONZ w sprawie całkowitego wyeliminowania broni jądrowej na świecie papież napisał na Twitterze o potrzebie wyeliminowania broni jądrowej, stosując traktat o jej nierozprzestrzenianiu.

  

Kilka dni wcześniej arcybiskup Paul Richard Gallagher, Sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. Stosunków z Państwami podpisał we wrześniu traktat o zakazie broni nuklearnej, przyjęty 7 lipca 2017 r. na zakończenie konferencji ONZ. „Rosnące napięcia związane z programem jądrowym Korei Północnej - podkreślił wówczas watykański wiceminister spraw zagranicznych - dopinguje do wznowienia negocjacji. W szczególności należy pokonać zagrożenie nuklearne, przewagę militarną, ideologię i unilateralizm, przypominający logikę zimnej wojny”.

 

Abp Gallagher przywołał także słowa Franciszka z ubiegłego roku w sprawie broni jądrowej. 23 marca 2016 r. papież mówił, że „wspólnota międzynarodowa jest powołana do przyjęcia przyszłych strategii mających na celu promowanie pokoju i stabilności oraz unikanie krótkowzrocznego podejścia do krajowych i międzynarodowych problemów w zakresie bezpieczeństwa”.

 

W niedawnym wywiadzie z „Civiltà Cattolica” Hyginus Kim Hee-Joong, katolicki arcybiskup Gwangju i przewodniczący Koreańskiej Konferencji Biskupów potwierdził między innymi, że został wysłany do Watykanu w maju przez nowego prezydenta Korei Południowej, Moon Jae-ina, zaraz po jego wyborze, z zadaniem przekazania osobiście papieżowi listu, w którym nowy prezydent poprosił Franciszka o pomoc i modlitwę w zapewnieniu pokoju na Półwyspie Koreańskim.

 

 

Źródło: lastampa.it

AS

 

 

 


DATA: 2017-10-31 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Te traktaty nie prowadzą do "rozbrojenia" tylko do oligopolu na broń jądrową. Nierządnica dosypuje Bestii do koryta. Żeby większa urosła i dała się ujeżdżać.
ponad 2 lata temu / Emil M
 
Pokój i bezpieczeństwo (i to taki oparty na hasłach pacyfistycznych), emisja CO2, żarówki LEDowe, olbrzymia troska o "braci odłączonych", migracja- gdybym nie wiedział jak jest, to bym pomyślał, że nie mamy żadnych innych problemów i katolicyzm przeżywa absolutny rozkwit. Jeszcze nawet jest tak "super", że można nawet w teologii zapomnieć o Bogu i Prawie Bożym, w końcu "wszystko cacy", jesteśmy mądrzejsi niż wszyscy wierni przez prawie 2000 lat razem wzięci. "Najlepsze" jest w tym to, że większość wiernych sama już tak myśli, że "jest tak super" i absolutnie nie dostrzega tego ironicznego dramatu. Czy dziwić się im? Owszem, to jest może i wyraz zamierzonej ignorancji, no ale w końcu sami hierarchowie tak mówią, to oni mają wręcz za zadanie "przesadzać" w tej materii, a skoro twierdzą, że jest spoko- to tak najwidoczniej jest.
ponad 2 lata temu / incuss
 
@Obcy astronom. Tez mi sie tak skojarzylo.
ponad 2 lata temu / Quito Akita
 
@bjs nie pisz bzdur o humanitarnym zabijaniu. Bomby atomowe kosztowały życie wielu niewinnych dzieci starców. Konali, lub żyli w mękach. Nikt przyzwoity nie bedzie popierał tak ohydnego zabijania i okaleczania ludzi.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
A prawda jest taka, że gdyby nie było broni jądrowej to już dawno by doszło do 3 wojny światowej. Pewnie jeszcze w latach 60. To samo dotyczy użycia bomb w Hiroszimie i Nagasaki. Gdyby nie użyto broni jądrowej należałoby podbić Japonię w sposób konwencjonalny. Pochłonęło by to o wiele więcej ofiar, bo oni by się nie poddali. Kto oglądał Listy z Iwo Jimy to wie o czym mówię. Brzmi to paradoksalnie, ale użycie broni jądrowej w Japonii było najbardziej humanitarnym rozwiązaniem.
ponad 2 lata temu / bjs
 
"Pokój i bezpieczeństwo", czy nie o tym debatują? 1Tes. 5:3-4
ponad 2 lata temu / Obcy Astronom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.