DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Konferencja w Sejmie: Nie dla lewackich kłamstw o obywatelskim projekcie ustawy o obronie życia!

Konferencja w Sejmie: Nie dla lewackich kłamstw o obywatelskim projekcie ustawy o obronie życia!
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

W Sejmie RP we środę, 13 kwietnia, odbyła się konferencja poświęcona obywatelskiemu projektowi ustawy chroniącej każde poczęte życie. Zorganizowała ją partia Kongres Nowej Prawicy, a gośćmi, oprócz posła Jacka Wilka z KNP, byli Prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, Prezes Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak, wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak oraz rzecznik KNP Paweł Walo, który odczytał list otwarty Prezesa swojej partii skierowany do Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy obecni wyrazili poparcie dla ochrony życia i skrytykowali lewackie kłamstwa powielane w związku z ustawą.

 

Jako pierwszy głos zabrał poseł Jacek Wilk z klubu Kukiz’15 i partii Kongres Nowej Prawicy. To ta formacja zorganizowała w Sejmie konferencję prasową poświęconą inicjatywie Stop Aborcji. Poseł Wilk zwrócił uwagę, że projekt ustawy nie jest projektem żadnej grupy polityków. Obywatele mogą zgłaszać ustawy i tak stało się i tym razem.

 

Bardzo dziwi ten krzyk podnoszony w mediach i na ulicach, że taki projekt w ogóle się pojawia. Po raz kolejny okazuje się, że organizacje lewackie tak naprawdę występują przeciw demokracji – powiedział Wilk.

 

Co gorsza w związku z tym projektem pojawiło się tyle przekłamań, tyle dezinformacji, tyle manipulacji, że wydaje się iż jest to jakaś zorganizowana akcja. Ważne jest to, abyśmy rozmawiali i dyskutowali o tym konkretnym projekcie. O tym, co jest w nim zapisane, a nie o różnych fantazjach i pomysłach, których w tym projekcie oczywiście nie ma. Te wszystkie dezinformacje o tym jakie to wielkie szkody mają się wydarzyć w związku z tym projektem są oczywiście nie prawdą – dodał.

 

Paweł Walo, rzecznik KNP odczytał stanowisko europosła Michała Marusika, prezesa partii. W liście otwartym do prezesa Jarosława Kaczyńskiego zwrócono uwagę, że pomimo wielu różnic między PiS a KNP, kwestie światopoglądowe dotąd łączyły.

 

„Wierzymy, że życie ludzkie ludzie wymaga ochrony niezależnie od poglądów politycznych i religijnych” – napisał Marusik. Jego zdaniem projekt „daje Polsce szansę stanąć w awangardzie państw opartych na wartościach konserwatywnych i humanistycznych” – zauważył europoseł. W opinii szefa KNP perspektywa ocalenia chociaż jednego życia ludzkiego jest wystarczającą okazją do przełamania politycznego koniunkturalizmu. Do tego zachęcił rządzących.


Rzecznik KNP przy pomocy posiadanych ilustracji pokazał różnicę między lewicowym a prawicowym podejściem do człowieka i jego godności. „Kongres Nowej Prawicy nigdy nie zgodzi się na kompromis w sprawie aborcji, bo w tej sprawie kompromisu być nie może” – zakończył.

                                 

Prezes Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski zwrócił uwagę, że inicjatywa obywatelska jest wyrazem postaw obywateli, a zapisy ustawy mają na celu realizację zapisów Konwencji o Prawach Dziecka jak i Deklaracji Praw Dziecka. Głoszą one, że dziecko wymaga pełnej ochrony przed i po narodzeniem. Ochrona życia jest również zapisana w Konstytucji RP, co orzekł Trybunał Konstytucyjny.

 

W naszej opinii Rzeczpospolita Polska nie może oferować swoim obywatelom rozwiązania w postaci zabicia dziecka nienarodzonego. Stać nas na to, żeby poziom ochrony życia podnieść na najwyższy standard. W skali Europy większość krajów to prawo narusza. W skali świata 2/3 państw chroni prawo do życia tak jak Polska lub bardziej. Powinniśmy stanąć na czele tego ruchu – powiedział Jerzy Kwaśniewski.

 

Prezes Ordo Iuris zdementował powtarzane na lewicy plotki, jakoby zgodnie z proponowaną ustawą kobieta była zmuszona do urodzenia dziecka w przypadku zagrożenia jej życia. Lekarz nie ma prawa zabić dziecka, ale ma obowiązek ratować życie matki, nawet jeśli skutkiem byłaby śmierć dziecka. To od kobiety zależeć będzie, czy w razie sytuacji bez wyjścia ratować ją, czy dziecko. Obowiązkiem lekarskim jest zaś chronić życie matki, bo jest ona gwarantem życia swojego i życia dziecka. Poronienie w żaden sposób karanym nie będzie. Jedyna sankcja karna dotyczy kobiet, które z premedytacją zamordują swoje dziecko, ale i w tym przypadku, ze względu na indywidualne okoliczności, sąd może odstąpić od karania. Zdaniem prezesa Kwaśniewskiego dopuszczalność aborcji w ramach „kompromisu” to przejaw dehumanizacji polskiego prawa i dyskryminacja z uwagi na wiek człowieka.

 

Prezes Paweł Kwaśniak z Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny wymienił z kolei organizacje włączające się w obronę życia - Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Fundacja Pro – Prawo do Życia, Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, Fundacja Życie oraz wiele innych organizacji oraz osób, w tym prof. Bogdan Chazan.

 

Kwaśniak zachęcił wszystkich do włączenia się w zbiórkę podpisów, która trwać będzie do początku lipca. Warto w tym celu odwiedzić stronę wybierajzycie.pl, gdzie znajdują się formularze potrzebne do zbiórki podpisów. Prezes Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny zaapelował do wszystkich polityków, by wokół ochrony życia wypracować zgodę.

 

Z kolei Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego zadeklarował, że jego formacja polityczna już zbiera podpisy pod projektem ustawy zakazującej aborcji i deklaruje pełne poparcie dla jej zapisów. Narodowcy zbierali podpisy już podczas sobotniej III Pielgrzymki Młodzieży Narodowej.

 

Bosak zaapelował, by posłowie powiedzieli uczciwie, czy projekt popierają, czy nie zgadzają się z jego zapisami oraz by nie sabotowali prac nad nim, tak jak to miało miejsce w roku 2007. Wiceprezes Ruchu Narodowego zwrócił uwagę na statystyki, wedle których im osoby młodsze, tym mocniej sprzeciwiają się aborcji. Wśród najmłodszej grupy wiekowej ponad 50 proc. obywateli chce ochrony życia. Jeśli więc nie w tym, to w następnym parlamencie ochrona życia w Polsce zostanie zwiększona do poziomu godnego cywilizowanego państwa – ocenił Krzysztof Bosak.

 


Michał Wałach


   


DATA: 2016-04-13 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypomnę,że KNP od lat ma wpisaną do programu ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Gdybyśmy głosowali na KNP, G. Brauna, Korwina (też jest przeciw aborcji), RN to PiS musiałby poprzeć projekt ustawy.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Brawo pan Jacek Wilk!!!
ponad 3 lata temu / Reselka
 
Krótko i na temat: dziękuję. Wiedziałem, że na narodowych liberałach (czy wolnościowcach) naród polski się nie zawiedzie. I to jest katolicka nauka społeczna w realizacji!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Trzeba ratować życie nienarodzonych bo Bóg nam będzie błogosławił ! No i dlatego że życie nienarodzonych jest bezbronne ! Masoneria chce mordować wszystkie dzieci w łonach matek !
ponad 3 lata temu / bronić życia !
 
A dlaczego plemienne lewackie środowiska milczą gdy np. aborcja jest zakazana np. w Izraelu[powód-nie wolno zabijać SWOICH obywateli].I dlaczego ci plemienni tak propagują aborcje wśród Polaków?
ponad 3 lata temu / kowalski
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.