DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Konferencja gender na Uniwersytecie Warszawskim. Będą promować dewiacje?

Konferencja gender na Uniwersytecie Warszawskim. Będą promować dewiacje?
Fot. Maciek Markowski/FORUM

Władze Uniwersytetu Warszawskiego po raz kolejny szokują. Po udostępnieniu infrastruktury uczelni Leszkowi Jażdżewskiemu, który w skandalicznym wystąpieniu wylał wiadro pomyj na Kościół katolicki i jego wiernych, tym razem w Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego, w budynku Samorządu Studentów, ma się odbyć konferencja poświęcona tzw. związkom homoseksualnym pt. „O co chodzi tęczowym rodzinom?”

 

Organizatorem konferencji jest sekcja „Queer UW” skupiająca w swych szeregach aktywistów homoseksualnych, którzy lansują m.in. o wprowadzenie na uczelni niebezpiecznej ideologii gender.

 

„Jak żyją tęczowe rodziny w Polsce? Czego wymaga od nich życie w kraju, w którym według litery prawa pozostają wobec siebie obcymi osobami? Wiele par nieheteroseksualnych wychowuje dzieci. Jak radzą sobie w szkole, w urzędzie, w przychodni? Czym różnią się od tradycyjnego modelu rodziny i dlaczego dużo osób LGBT je wybiera?” – to tylko niektóre z treści, jakie mają zostać poruszone podczas wydarzenia. Organizatorzy dotychczas nie ujawnili jednak, jacy prelegenci zabiorą głos podczas konferencji.

 

Organizowanie takiego wydarzenia odsłania nie tylko ideologiczny, ale również polityczny aspekt działalności uczelni wyższych. Uniwersytety promują zarówno nurt gender, jak i środowisko LGBT. Znamienne jest jednak to, że nie dopuszczają do głosu i uniemożliwiają wygłoszenie wykładów osobom o poglądach nieradykalnych – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Andrzej Mazan, pedagog.

 

Według informacji przekazanych przez organizatorów na jednym z portali społecznościowych konferencja została sfinansowana z budżetu Samorządu Studentów UW.

 

W ocenie ekspertów poproszonych o skomentowanie sprawy przez „Nasz Dziennik” polskie uczelnie coraz częściej działają pod wpływem ideologii antychrześcijańskiej a efektem tej działalności jest promowanie tzw. wolności, która narusza podstawowe prawa człowieka i uderza w jego godność. 

 

Jak podkreślają rozmówcy „Naszego Dziennika” środowiska lewicowe wykorzystują wyższe uczelnie, przy pełnej zgodzie ich władz, do lobbowania za zmianą prawa.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK


DATA: 2019-05-16 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Malgorzata Ten sam UW odwołał wykład p.Terlikowskiego. @Wyborca Jest inicjatywa StopPedofilii, która wpisuje to do Kodeksu Karnego. Może wystarczy Sejmowi odwagi
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
Młodzi ,ledwo dorośli studenci zwykle lubią poczuć się trochę swobodniej ale nawet rozwiązłość nie jest dla nich tak szkodliwa jak zarażenie zboczeniami. Stąd ten atak na naszą przyszłą młodą inteligencję. Propagowanie zboczeń powinno być karalne.Uczelnie wolne od LGBT !!!!
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Airam:twierdzisz ze dobrze się stalo ze warszawa i polska xostaly napadniete w 39 roku? Ze im się to należało? Przeraza sz mnie swoja aprobatą dla niemieckiej zbrodni. .
ponad 1 rok temu / Poprawność
 
A czy to nie uniwersytet powinien być miejscem ścierania się różnych poglądów i walk na argumenty ,filozoficzne dysputy ?
ponad 1 rok temu / Malgorzata
 
Czy projektowana ustawa o podniesieniu karalności czynów pedofilskich do lat trzydziestu równocześnie obejmie unijno-europejskich propagatorów dewiacji seksualnych,mających prawo wstępu do gminnych szkol i przedszkoli ?
ponad 1 rok temu / wyborca
 
I pomyśleć,że takie imprezy, tacy ludzie są finansowani również za moje podatki. Ja muszę pracować, oni się dzięki mnie bawią i deprawują. Przecież to czysta forma pasożytnictwa ! Żerują dzięki mnie i jednocześni mi szkodzą. Gdyby to było tylko możliwe nikt z UW, kto idzie pod tęczową flagą nie dostałby ode mnie załamanego grosza. Myślę, że gdyby mieli się "bawić" za własne pieniądze szybko by skończyli z głupotami.
ponad 1 rok temu / west
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.