DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


A kogo wystawicie do prezydenckich wyborów? JKM już był.
7 miesięcy temu / panda
 
Oczywiście, że likwidacja ZUSu byłaby dobrym posunięciem. ZUSu już nie ma, bo to jest bankrut. Tylko wśród rządzących nie ma odważnego, który by o tym powiedział narodowi. Pawlakowi się raz wypsnęło... Dlatego Braun i reszta polityków Konfederacji słusznie mówi. Tylko trzeba uważnie słuchać. Mówi m.in. o tym, że trzeba zapewnić emerytury tym wszystkim którzy są już w tym systemie. Nie należy natomiast wciągać do tej finansowej piramidy następnych pokoleń Polaków. I w tym znaczeniu należy ZUS likwidować.
7 miesięcy temu / Radek
 
Kilkanaście milionów Polakow płaci składki na ZUS. Te pieniądze są natychmiast wydawane na emerytury 6 mln Polaków. Taki mamy system. Młodzi płacą na starych. Skąd wziąć tyle pieniędzy by wypłacać emerytom i nie zabierać młodym? Gdzie na świecie jest taki system, że ludzie otrzymują pieniądze i nie płacą podatków.
7 miesięcy temu / Second
 
Oczywiście, że likwidacja ZUSu byłaby dobrym posunięciem. ZUSu już nie ma, bo to jest bankrut. Tylko wśród rządzących nie ma odważnego, który by o tym powiedział narodowi. Pawlakowi się raz wypsnęło... Dlatego Braun i reszta polityków Konfederacji słusznie mówi. Tylko trzeba uważnie słuchać. Mówi m.in. o tym, że trzeba zapewnić emerytury tym wszystkim którzy są już w tym systemie. Nie należy natomiast wciągać do tej finansowej piramidy następnych pokoleń Polaków. I w tym znaczeniu należy ZUS likwidować.
7 miesięcy temu / Radek
 
Pan Braun mówił o likwidacji ZUSu. Czy to dobry kierunek?
7 miesięcy temu / Second
 
Nadal nie rozumiesz. Napisałem, że łaczy was teoria różnych spisków. Ciągle się czegoś boicie. Co może uczynić wam człowiek? Czy zagraża wam kraj, który ma 600 mln muzułmanów dookoła. W Islamie nienawiść do zydów jest wpisana. A katolicy zapomnieli skąd jesteśmy. Kim jesteśmy. Ciągle budujecie teorie, a wspólnym mianownikiem jest strach, zazdrość i nienawiść.
7 miesięcy temu / @ps
 
@Agamemnon: Prawie dobrze. Z wyjątkiem obrzydliwego stosunku Izraela do Palestyńczyków. Katolicka Polska nie zamierza na nikogo napadać, nikogo mordować ani grabić cudzych ziem, wody i domów. Nie zamierza przemocą podbijać świata. Izrael jest państwem narodowym cyt."Izrael dla Żydów", jest państwem wyznaniowym to jest ok. ale tylko u siebie. Od Polski wara. Polska będzie Katolicka i Narodowa. Katolicy nikogo nie krzywdzą i nie pozwalają krzywdzić swoich rodzin i siebie. To jest przesłanie G.Brauna, którego @Second nie jest w stanie ogarnąć. Naprawdę biedny, biedny człowiek.
7 miesięcy temu / ps
 
już od pół roku nie mogą wyłonić rządu. Są, jak wielokrotnie pisałem, 10x bardziej podzieleni niż Polacy. Dostają dużo większe zasiłki, więc nie ma tam kapitalizmu korwinowego.
7 miesięcy temu / @Agamemnon
 
@Second: Izrael!
7 miesięcy temu / Agamemnon
 
Pokażcie jeden kraj, gdzie działa prawdziwy kapitalizm? Lub pokażcie kraj na który można się wzorować?
7 miesięcy temu / Second
 
@Second: Nikt cię nie opluwał. To ty kłamiesz. Wytykanie ci kłamstwa nazywasz "opluwaniem". Typowe dla tej nacji.
7 miesięcy temu / ps
 
Polacy mają prawo się bronić przed totalitarnymi zakupami i przestępstwami partii władzy. PiS jest "polski" tak samo jak PO czy SLD.
7 miesięcy temu / vidi
 
@vidi Na tym forum już mnie opluwali. Zrób to i Ty. Macie ciągle problemy. Cieszcie się życiem, bo się nie powtórzy.
7 miesięcy temu / Second
 
Wytłumaczę wam jedna sprawę. Izrael robi wszystko lub bardzo dużo by ludzie z Europy i USA przyjeżdżali na stałe do Izraela. Płacą im odpowiednie sumkę, pomagają i nie patrzą czy pieniądze, które przywieźli są legalne czy nie. Szczególnie mile są widziane osoby chętne do osadn8ctwa na Zachodnim Brzegu Jordanu. Żydzi ścigają się z Arabami kto będzie miał więcej dzieci na tym terenie. W przyszłości będzie referendum lub aneksja. Żydzi nie są zainteresowani powrotem do Polski. Mogą robić interesy, ale nie ufają innym. Obecnie decyzja Trumpa dała im do myślenia. Większość komentarzy mówi, że muszą polegać na sobie. Z Biblii wiemy, że zostanie im tylko Bóg, którego będą wzywać w czasie najazdu muzułmanów. Ezechiela 38, Zachariasza 12.
7 miesięcy temu / Second
 
@Second: Z litości nie nazwę cię epitetem na który zasługujesz. Ukończyłeś przynajmniej podstawówkę? Wygląda na to że nie.
7 miesięcy temu / vidi
 
Elektorat Konfederacji to ludzie, którzy nienawidzą obecnej władzy i wszędzie widzą spiski. Nawet posluchalem pana Brauna i trochę się uśmiałem, bo myślałem, że jako jedyny jest poważnym człowiekiem. A nie jest. Analiza Gwiezdnych Wojen. Spiski żydowskie takie jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego dla żydów? Co za belkot. Likwidacja ZUSu. To zlikwidujcie, a ludxie starzy co będą jeść? Ot mądrość. Pokażcie jeden kraj, gdzie to działa. W Ameryce jest trudniej niż u nas to efekt jest taki, że oni zazdroszczą Europie. Pewnie gdybym się wsłuchał byłoby jeszcze gorzej. Pozdrawiam.
7 miesięcy temu / Second
 
PiS skonstruował precedens. Jeśli w Polsce precedensy nie są podstawą do uniewinnienia z popełnionego i udowodnionego bez wątpliwości przestępstwa, to przynajmniej moralnie każdy przestępca może czuć się zwolnionym z odpowiedzialności karnej. Likwidacja państwa polskiego nadal wychodzi PiSowcom wyśmienicie.
7 miesięcy temu / bez zmian
 
Zakłady karne głosowały w większości na PO. W następnych wyborach PiS przebije w kryminałach PO i osiągnie jeszcze lepszy wynik niż w tych ostatnich.
7 miesięcy temu / bravo
 
Konfederacja powinna oskarżyc tvpis o oszczerstwo w sprawie rzekomej rosyjskiej agentury. Kurski = wróg publiczny nr1 winien otrzymać zakaz pełnienia funkcji publicznych na 100 lat.
7 miesięcy temu / to mało
 
Już widzę minę Holeckiej gdy tłumaczy całej Polsce jak to niesprawiedliwy Wymiar Sprawiedliwości 3RP, podległy Prawemu i Sprawiedliwemu ministrowi i prokuratorowi generalnemu Ziobrze, z powodu niewykonania 3 wyroków tegoż Wymiaru Sprawiedliwości przez Prawą i Sprawiedliwą telewizję PiS, zarządza powtórkę wyborów. Kurski już stał się rzecznikiem łamania prawa czyli przestępcą, stanął po stronie bezprawia. Ma w 4 literach obowiązujące prawo i poszanowanie ładu społecznego. Kaczyński, przez uznanie decyzji Kurskiego, wzywa do lekceważenia wymiaru sprawiedliwości i legitymizuje drwinę z wyroków Sadu przez każdego potencjalnego czy rzeczywistego przestępcę. Udowadnia tym samym zupełny brak uzasadnienia dla istnienia policji, sądów, prokuratury, adwokatów i przepisów prawa w ogóle. Gratulacje "prawych i sprawiedliwych" Kurskiego, Kaczyńskiego, Ziobry, Gowina oraz całego Zjednoczonego lewicowego PiS. Ten przekaż dowodzi ich totalitarnych skłonności.
7 miesięcy temu / heca
 
Dostali wytyczne z Moskwy!!!
7 miesięcy temu / Antykomuch
 
@Rocky..."..nasz kraj to tylko wydmuszka.." A czym był gdy Sikorski skadał Hołd Berliński? Poza tym poczytaj czym był komunizm, bo widać nie masz pojęcia o tym pisząc iż PiS jest komunistyczne.
7 miesięcy temu / naxa
 
Nie obawiałbym się o wynik Konfederacji w powtórzonych wyborach. Elektorat Konfederacji to bardzo szczególny elektorat, wręcz elitarny bo świadomy swego wyboru. Dlaczego? Bo to ludzie którzy wiedzieli na co głosują, ludzie którzy szukali Konfederacji, głównie w internecie bo telewizja TVPis zwana zwodniczo publiczną oraz inne telewizje ich nie pokazywały. Bo to elektorat, który podobnie jak sama Konfederacja idzie pod prąd i chce rozwalić wreszcie tę zakłamaną, obłudną republikę okrągłostołową. To wreszcie elektorat świadomy ideowej postawy liderów partii na którą głosowała. Dlatego ci wszyscy, którzy głosowali na Konfederację zagłosują na nią ponownie a myślę, że zagłosują też osoby, które dały się zmanipulować przez reżimowe media oraz ci, którzy dostrzegą obłudę PISu i jego funkcjonariuszy z telewizji.
7 miesięcy temu / Radek
 
: wniosek o ponowne wybory, to mocno niepoważna sprawa - mimo wszystkich racji. Trudno mi uwierzyć w takie dziecinne zagrywki niby poważnych panów : Żądanie jakiejś kary czy odszkodowania od telewizji publicznej - rozumiałabym; ale żądanie powtórnych wyborów to "zabawa smarkaczy" Naprawdę wielkie rozczarowanie na parlamentarnym starcie :
7 miesięcy temu / non-no
 
Naprawdę oni o ich wyborcy tęsknią za rosyjskim wojskowym butem na polskich gardłach?
7 miesięcy temu / czloax
 
Po Państwa komentarzach i agresji jaka sie wylała w komantarzach poniżej uważam ze to bardzo dobry ruch dla Konfederacji. Aby sąd okazał sie sprawiedliwy.
7 miesięcy temu / Rocky
 
Uderz w stół, a nożyce się odezwa ! Nikt uczciwy nie powinien bać się jak najbardziej powtórki wyborów.Ciekawy jestem ile głosów uzyskałby PIS gdyby nie był dopuszczony do mediów tak jak nie była Konfederacja. Moim zdaniem mniej głosów niż Konfederacja.
7 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Jak PO bezpardonowo atakowała PiS to było źle i nieuczciwie. Ale jak PiS zastosował te same metody w stosunku do Konfederacji to jest dobrze. Filozofia Kalego.
7 miesięcy temu / Ajot
 
Złóżcie wniosek do Putina zbieranino klaunów.
7 miesięcy temu / czy to cyrk ?
 
@Janek. A dlaczego oni? SKoro to TVP nie wykonała prawomocnych wyroków? Zaorać TVP
7 miesięcy temu / Skanderbeg
 
Za te wybory niech zapłaci Kurski. To by była nauczą na przyszłość, że to nie jest rządowa telewizja lecz publiczna, bo nie tylko wyborcy PiS na nią płacą
7 miesięcy temu / do Janek
 
Alu, co Ci się nie podoba w Konfederacji, że logicznie myślą, że są patriotami, że pokazują nonsensy i nieprawidłowości w sprawowaniu władzy i w prawie, że nazywają rzeczy po imieniu czy może coś jeszcze innego? Zostali skrzywdzeni, więc dlaczego nie mają się domagać naprawienia tej krzywdy? Janku, jeśli ktoś miałby płacić z własnej kieszeni, to osoby, które zdecydowały o tak haniebnej polityce medialnej wobec tego ugrupowania.
7 miesięcy temu / @Ala, @Janek
 
Uuu.. Stronnictwo żydowskie dało głos... socjaliści kochają i kłamstwo i kradzież i oszustwa...
7 miesięcy temu / pi pi pi pi
 
Ja po stronie Konfederacji. Ogromny wysiłek tych ludzi jest moja obserwacją od długiego czasu z bliskiej odległości. Za własne pieniądze, nie dosypiając tygodniami, wbrew wszystkiemu, ignorowani, zamilczani, pomawiani w nierównej grze, szanse były nierówne. Wiedzcie, ze wspólne pokonywanie przeszkód uskrzydla i cementuje. W tych warunkach graniczy ten wynik z cudem. Czy nie jest jasne, kto tu mieszał i rozdawał karty? Czy ktoś chce rozrabiać? Czy tylko domaga się praworządności? A czemuż to TVP przegrywa procesy w trybie kodeksu prawa wyborczego przed sądami?
7 miesięcy temu / Antymodernista
 
Uważajcie tylko bo przy kolejnych wyborach możecie w ogóle się tam nie znaleźć...
7 miesięcy temu / Nie siejcie zam
 
Świetny ruch drodzy Państwo. Konfederacja nie ma nic do stracenia a byc moze komunistyczny pIS straci większość. Bardzo dobrze. Ale niestety nasz kraj to tylko wydmuszka dlatego znamy juz wyrok sądu, który nic nie zmieni.
7 miesięcy temu / Rocky
 
Dobrze, że domagają się sprawiedliwości. Bo to, co z Konfederacją robiła publiczna Telewizja Kurskiego, było podłe. Jeśli ktoś uważa, że cel uświęca środki, niech się nie łudzi, że jest uczciwym człowiekiem.
7 miesięcy temu / Jerry
 
Panie Winnicki Konfederacja ma.6,8 % i niech się cieszą. A niech Pan nie opowiada ze to wina TVP poprostu to wina Konfederacji za tak słaby wynik.Słaby macie program i wszystko w tym temacie.Dziś w dobie internetu ,telewizji i nie tylko TVP smiesznym jest zwalić na TVP winę za taki wynik.Weźcie się do roboty,pokażcie w tej kadencji ze warci jesteście większego poparcia,to macie większy wynik gwarantowany.Wszędzie słyszę tylko narzekanie tej Konfederacji, wszyscy są wszystkiemu winni lecz nie oni sami.Zacznijcie od samych siebie. Może zwazcie kto jest największym showmanem u Was i się go pozbędzcie.Do roboty i jeszcze raz do roboty,a nie tylko sądy, skargi itp.A powtórzenie wyborów może odebrać wa m te 11 posłów. Może wogole nie wejdziecie ponownie.
7 miesięcy temu / Alan
 
Konfederaci, Dajcie sobie spokój!!! Możecie w powtórce przegrać Tego chcecie? Nie jesteście tacy świetni i kochani. Najpierw pokażcie co potraficie
7 miesięcy temu / Eh, konfederaci
 
Dzisiejsze brednie Grzegorza Brauna o szykowaniu bazy dla Izraela pod przyszłym Centralnym Portem Komunikacyjnym dowodzą tylko, że w Konfederacji rządzą oszołomy w muszkach lub bez! Sprzeciw wobec aborcji, zresztą wyrywkowy i niekonsekwentny, tego nie skompensuje. Faktycznie i słusznie media poświęcały im mniej czasu - by nie promować aberracji.Skargi na wynik wyborów - bo "propaganda telewizyjna odebrała wyborców" - to klasyczne raporty z oddziału zamkniętego...A ceniona skądinąd "PCH" winna w tytule tego newsa użyć cudzysłowów albo chociaż znaku zapytania na końcu!
7 miesięcy temu / GOŚĆ
 
"Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach" - NIEKTÓRYCH. Polecam czytać choć do drugiego akapitu. Dziwię się reakcji "Ala" i "Starego Belfra". Akurat na tej stronie dużo jest o mówieniu PRAWDY. Bez względu na cenę jaką się ponosi za jej głoszenie. A to co zrobiło TVP w kwestii Konfederacji nigdy koło prawdy nie stało. Wyborów i tak nikt nie powtórzy, ale domaganie się, rzetelnego przedstawiania informacji jest jak najbardziej słuszne. Gdy przyjdą gorsze czasy dla wyborcy PiS i TVP przejdzie pod jurysdykcje choćby Lewicy, wtedy przeciętny wyborca PiS wykaże się etyką sytuacyjną, mądrością etapu i będzie walić w bęben jaka to cenzura w TVP jest. Może warto już dzisiaj o to zawalczyć?
7 miesięcy temu / Bartłomiej
 
Bardzo dobrze.
7 miesięcy temu / konf
 
Zgoda, jeżeli konfederaci zapłacą za te ponowne wybory z własnych kieszeni.
7 miesięcy temu / Janek
 
Konfederacja niech się cieszy że weszła do sejmu, a nie będzie rozrabiać!Już kiedyś była powtórka wyborów i źle się dla Polski skończyło.
7 miesięcy temu / Ala
 
Zaiste ci ludzie sami proszą się o bęcki.
7 miesięcy temu / Stary Belfer
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.